Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

a pitam ozbiljno kunem se da mi je bivsi telefon sa jednom kamerom izvlacio ovakav isti kontrast bez ikakvog filtera sve na auto a sad ovaj noviji sa 4 kamere , nista NULA iako ima hdr mod nekako su slike onako , ne izvlaci tu plavu boju tako simpaticnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah :D 

 

Ova fotografija je dosta komplikovan kompozit od nekih 10-ak pojedinacnih fotki. Aparat je stajao na stativu dok sam okidao telefonom i setao okolo sa svetlecim stapom i osvetljavao deo po deo automobila i kasnije to spojio u photoshopu. Jos uvek to ne umem da radim kako treba, zato i vezbam, pa mi je za ovu jednu fotku trebalo skoro ~3h posla, kad saberem fotkanje i editovanje. :( 

 

 

DSC_0074.jpg

DSC_0085.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas mislio na te detalje , vec na plavo - oranz taj deo, noviji telefoni tesko (mozda iphone moze to izvuci) ali sa a5 2017 sam izvlacio taj odnos perfektno single kamera , sa novijim taj kontrast nema sansi kao hdr mode ovaj gore pomenti ga kao fabricki ima iskljucen dok na novijim nema te opcije i uvek slika ispadne nekako isprana

Evo razlike sve na auto bez stimunga 

20211029_180124.jpg

20220627_205614.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne razumem u telefone, ali ako mozes, napravi raw fotografiju (ne jpeg) i zumiraj sto vise. Kasnije u postu (bilo koji program za editovanje fotografija), smanji crne i eto ti :) Ako i dalje nije zeljeni rezultat, malo smanji ekspoziciju, ono EV, pa idi na -1 ili -2... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe nisam bas toliko zalazio ali ono moze uz malo fizike da se izvuce zeljeni efekat i noviji fon ima bolje detalje pixele itd. nesto zanemarljivo ako se pogleda u dalji domet i naravno fotoaparat pravi bolje slike i na sebi ima enhancere ali da telefon koji je stariji sa jednom kamerom naspram novijeg sa 4 i na auto pravi bolji kontrast i to dobro mi je nekako ne znam , losa kupovina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko li bi uzeo da slika tako one sto se reklamiraju sa napucenim usnama i sve sampanjcicima koje posle odnesu natrag u raf a umesto guccija i versacija navuku neke rage pa natrag u neki brlog ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, horvat said:

...pa mi je za ovu jednu fotku trebalo skoro ~3h posla, kad saberem fotkanje i editovanje.

 

i onda sam se vratio na prethodnu stranu i lajkovao sliku.  Iako te ne razumem, imaš ogromni   :respect:

A nešto razmišljam sad gledajući detalje...za ovakve egzibicije i fotografije ovog kvaliteta, trebao bi da imaš neku mkt tablicu kojom bi prekrio ovu redovnu. Malo plastike i štampe, i komad dvoslojne trake svaki put kad 3h slikaš auto    :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha hvala, hvala. Mogao bih i to sa tablicom, mada meni je i cilj da tim komplikovanim fotkama postignem nesto sto izgleda prirodno i normalno, da se ne primeti da je to komplikovano. A i trebalo mi 3h jer numem, ko ume, taj resava za ~30-45 min. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da toti ne podiže temu, ne bi' video ovu foto-polemiku ozgo :D

 

btw, ja i nisam baš nešto oduševljen ovom sa prethodne strane, imaš puno boljih...

da je moja, saseko bi pozadinu, jer i nije nešto spektakularna, iako si se potrudio da je pojačaš. :thumbup:

 

znači, jači krop, da crnka dođe do izražaja! jer ona treba da dominira, a ne da samo učestvuje u foci ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se potrudio da je pojacam, zaista je takva kakva je na fotografiji. Ono sta sam se trudio jeste da ravnomerno osvetlim auto, a koliko sam u tome uspeo, upitno je :D Meni se dopada ta pozadina, cak vise nego auto (zbog polu-uspesnog osvetljavanja), al ajd :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Pa onda si trebao ... :lol:

 

LIghtpainting, dosvetljavanja (sem zilberice) ne konzumiram, a i ne komentarišem ... :thumbup:

 

Ja sam za prirodu, eventualno malo akcenta u post obradi, ali malo. Dobro svetlo = dobre fotke, odlično ... još bolje ! ;) 

 

Još nešto, nisam se nešto naslikao auta, osim za u oglase, ali ovog Brava sad što vozim vala jesam. Nekako je fotogeničan. Doduše mahom telefonom sam ga slikavao, bez nekih aspiracija, ali svaki malo bolji daje generalno više nego korektne fotke, pogotovo kad im je namena objavljivanje na forumima. Samo sačekaš pravo svetlo i dobro kadriraš, i automatika uradi sve sama. :D

 

edit: Inače ova fotka spomenuta meni ne ide u oko nikako. Ni kadar, ni ova ograda desno, koja se još reflektuje na vratima ... da ne idem dalje ... Da nema te rasne crnke u levom uglu, ne bih je dva puta pogledao ... :D

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...