Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kako mi iz ovog ugla i zbog osvetljenja i boje auta neodoljivo lici na 156 facelift.

Super fotka, da je negde vidim vec bih znao ko je autor. I to i bez tablica :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zavrsena registracija. Za razliku od proslogodisnje sage na tehnickom pregledu, ove godine proslo sve glat uz pohvale za auto. Nazalost, nisam uspeo da prebacim bonus sa Giuliette, to je izgleda moguce samo prilikom prve registracije novonabavljenog vozila. Ukupna cena : okruglo 60.000 rsd. Porez i takse 30h,  osiguranje 25h, tehnicki 4.5h i provizija 500 rsd... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prilikom prve registracije ali se svi prave blesavi nego moras sam juriti... Navodno je potrebna kopija polise od prethodnog vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat ako imas skeniranu staru polisu moze da se prebaci pri bilo kojoj registraciji, samo je pitanje da li u osiguravajucoj kuci hoce da se cimaju oko toga. Ja sam prosle godine prebacio premijski stepen na Punta, a to mu je bila druga registracija u SRB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to znam, ali evo vec drugi put ne mogu da isteram. Jednostavno kazu da nece. Mogu samo da ih tuzim i to je to. Imam skeniranu polisu i KP ugovor. 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Kuckali smo se, citam, nerviram se za tebe, pa da se ne ponavljam i ovde :stuart: ...

Uzas kako se ponasaju, moze im se ali sami smo krivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sledecu regu uzimam godisnji, kupujem pistolj  i onda idem do kraja :thumbsup: :lol:

 

Problem je svakako, a u Subotici dodatno jer ovde nista ne misle, ne odlucuju, samo nazovu centralu i kako im kazu, tako rade, po cenu svega... ovako sam prosao i sa Kie na Giuliettu, a i sad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku im lopovsku... znaci na ono sto moze i sto bi morali da urade, uzmu grdne pare.

A ako bi se otislo direktno u predstavnistvo te osiguravajuce kuce, bi li oni resili to u nasu korist? jel probao neko...? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U predstavnistvu sam sve i radio. Jedino mozda u centrali, za DDOR je to Novi Sad, za vecinu ostalih Beograd.

 

Ne mozete verovat koji je to razgovor. Njih apsolutno nista ne zanima. Posto sam se vec raspravljao oko ovoga, samo mi je odstampala mail u kojoj su joj nadredjeni iz centrale napisali da u tom slucaju ne moze i tu je kraj rasprave. Mogu jedino da ih tuzim i dobijem sud, sto oni svakako i znaju da necu uraditi... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek nema vremena da se bakce sa njima, ali ja bih i u Subotici samo presao "prekoputa" u konkurentsku osiguravajucu kucu i pitao da predjem od iduce registracije kod njih i da li moze da se prebaci premijski stepen sa prodatog vozila. Moguce da bi bilo dovoljno :) .

9 minutes ago, MiloshBg said:

Majku im lopovsku... znaci na ono sto moze i sto bi morali da urade, uzmu grdne pare.

Pricam i sa Igorom... Uzmu oni lepo i na razliku samo u premiji. A zamislite tek ako skrivite udes, pa se iz 4. skotrljate tamo u 8., 9. stepen (umesto iz 1. stepena, tih par nize).

A tamo je polisa po 70-90% skuplja od ove u 4. stepenu. Pa tako giljaj godinama znatno skuplje, polako smanjujuci premiju ka prvom stepenu... Da ne pricam sto ce ti tada trebati 8-9 godina da opet dodjes do prvog. Nasa posla, vecina to ne zna, vecina od manjine ce odustati na prvo odje*avanje, zato je i tako.

 

bonus_malus_osiguranje_ukupno.thumb.jpg.58164af38bd5a56bdb63efe9489d1f69.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina "pravda" u celoj prici je sto (navodno?) ako napravis udes, odes na neki od visih premijskih stepena, prodas taj auto, kupis novi - opet kreces od 4. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa jednim autom imao saobracajku, naravno sledovao mi je malus. Ali, kupim drugi, krenem od 4 stepena. Prodam onaj cukan, i nastavim ka nizim stepenima kroz godine.

Naravno, nije to isplanirano, tako se podesilo.

Hocu da kazem da su glupi, i da pored sve zive tehnike, neznaju da vezu za vozaca, a ne za auto.

Da je vezano za vozaca, bilo koji auto njegov, bi imao malus ili bonus.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, bonus/malus treba da budu vezani za vozaca i da se automatski prenose, bez da ti ikoga vuces za rukav i podsecas.

Samo sto je ovaj slucaj sa cukanjem i prodajom (koji jeste "povoljan" za izazivaca udesa) - daleko redji od vecinskih slucajeva kada se kupuje sledece vozilo.

I vlasnik se po nekom njihovom automatizmu, bez ikakvog razloga, "potapa" u default 4. stepen, umesto u stepen koji vec ima savesnom, dugogodisnjom voznjom.

Ako se uopste i seti da trazi ono sto mu zasluzeno pripada.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, em sto nema logike, em se ne pridrzavaju ni sami svojih pravila... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za alfu sam uzeo LED kratka svetla, montirao sve lepo, cutoff dobar, sve ok, vrate me sa tehnickog kaze ne moze sa ksenonima, dok sam im ja objasnio da nisu ksenon vec led nisu verovali dok nisam izvadio sijalicu jednu, ali kaze svakako ne moze ni sa LED.

Nadjem ja po zakonu da moze sa LED, tj. da su prskalice i autonivelacija neophodne samo za ksenone, ali dzaba, i skinem ja i drugu sijalicu, stavim halogene i registrujem i posle vratim LED :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A posle kazu: "necu xenon zbog tehnickog, stavicu led" :D 

 

Nema pravila ocigledno, na koga nabasas... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li di mogao da odustanes od registracije ako nece da ti daju bonus na osiguranje? Oni sve odrade, kada treba da platis, a po odbitku primene bonusa kazes "OK, nista onda, odoh ja kod drugog ko zna svoj posao". Jeste novo zakazivanje i odlazak sve z ocetka, ali se isplati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao sam. Samo je problem sto moram da zavrsim sa projektom na poslu pod hitno, a izasao sam u radno vreme zbog ovoga. :lol:

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Dale said:

Da li di mogao da odustanes od registracije ako nece da ti daju bonus na osiguranje? Oni sve odrade, kada treba da platis, a po odbitku primene bonusa kazes "OK, nista onda, odoh ja kod drugog ko zna svoj posao".

To sam vec i predlozio ;) :

8 hours ago, Ivan said:

ali ja bih i u Subotici samo presao "prekoputa" u konkurentsku osiguravajucu kucu i pitao da predjem od iduce registracije kod njih i da li moze da se prebaci premijski stepen sa prodatog vozila. Moguce da bi bilo dovoljno :) .

 

45 minutes ago, Dale said:

Jeste novo zakazivanje i odlazak sve z ocetka, ali se isplati. 

Ako mislis na tehnicki, ako je ovo prethodno pomenuto izvodljivo - samo bih od gospode uzeo potvrdu da je tehnicki pregled odradjen i preuzeo uplatnice. Otisao u to drugo osiguranje, prebacio premijski stepen, poplacao sve, odneo papirologiju u SUP i zavrsio posao. Trebalo bi da je to moguce i po ovom novom sistemu, kao sto je bilo ranije. Voze nas svi redom, od osiguranja, kojekakvih agencija, nije ni cudo sto se tako ponasaju. Uvek sam to sve sam zavrsavao... Secam se kada sam Canetu prodavao Stila, trazili nam u agenciji na Vracaru 1000 din samo da popune kupoprodajne ugovore :lol: . 'Ajde pare, ali neces softverasa, pa jos komada dva, da je*es u zdrav mozak. Prosetali nepunih 100m dalje do notara, preuzeli vec odstampane gratis primerke ugovora, popunili Copy/Paste za 3 min, platili overu nekoliko potrebnih primeraka i paljba na dalju proceduru u Poresku. A meni opet kopije ugovora i stare polise, kako bih Bravo registrovao odmah iz 1. stepena.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tehnicki sam i mislio. Mozes li da odustanes od komplet usluge. Ne treba mi nikakva potvrda od vas i ne placam vam nista. To sto su oni zavrsili tehnicki, nije takodje moj problem. Ne treba mi potvrda, vrati mi kljuceve, odoh na drugo mesto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prebacivanje premijskog stepena potrebno ti je , stara polisa, nova polisa i broj racuna. Ali prvo moras da registrujes auto, pa da odes u osiguravajucu kucu cija je polisa i tamo da podneses zahtev. Tako sam ja bar odradio. Kad sam se pojavio u AMSS i rekao sta zelim, bledo su me gledali :D

verovatno. Ljude mrzi da se cimaju, ali vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...