Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Opel :D

 

Ovo sa slike je max, tako i ekran ispisuje, a i tacno je sipano koliko pise da treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi je logicniji onaj Fiatov "reckasti" merac. Ima 14 kockica i moze bas tacno da se izmeri.

Ovde, ako dobro vidim, meri na 1/4 litra, a verovatno se lako i razlije izmedju ovih recki, pogotovo kada je motor jos topao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gradaciju nisam mislio za dolivanje, nego npr. na preciznije pracenje potrosnje ulja. I pogotovo kod benzinaca koji znaju da ga srknu, pogotovo posle neke turaze. Posto je i tema upravo o benzincu.

Licno uvek gledam inzenjerski, i struka i boles' jbg :D... I ne moze me niko ubediti da je korisniji neprecizniji podatak. Slazem se da je vecini mozda dovoljno i MIN i MAX - ali ima nas jos, koji nekim retkim slobodnim vikendom popodne uzivamo da malo isprljamo ruke, ocistimo tu istu sipku :) i ispratimo kako se auto ponasa tokom vlasnistva. U razlicitim uslovima, kilometrazama, sa razlicitim uljima, itd.

A ova gradacija iznad me podseca npr. na onaj neverovatno glupavo resen obrtomer, na MY21 Tipu sa digitalnom tablom. Koji ima po kockicu na svakih 500 rpm :D. To ti je ono kad napravis nesto, eto cisto da kazes da postoji. Pa je nekoj domacici sigurno svejedno da li se motor vrti na 2500 ili 3000 rpm, izvinjam se ali meni nije. Kao sto je to inzenjerski nebulozno reseno, isto tako mi je korisnije da imam sitniju gradaciju od po 0.7 dl nego od cak 2.5 dl. Plus sto je sitnija gradacija dodatno i rebrasta i na njoj se ulje sigurno manje razliva.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/20/2022 at 12:10 AM, Ivan said:
Koliko mi je logicniji onaj Fiatov "reckasti" merac. Ima 14 kockica i moze bas tacno da se izmeri.

Ovde, ako dobro vidim, meri na 1/4 litra, a verovatno se lako i razlije izmedju ovih recki, pogotovo kada je motor jos topao.

Daj neku sliku te fiatove šipke sa 14 kockica, taj još nisam video.

 

Meni je onaj sa slike sa 4 (5)podeoka bolji od onog sitno nakockanog, jer se ulje lepo zadrži.

 

dfg01.jpg dfg02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
postavio slike na FLCS Forum

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, knezevic76 said:

Daj neku sliku te fiatove šipke sa 14 kockica, taj još nisam video.

Ma standardni ;) , upravo taj "reckasti" sa tvoje druge fotke, imam slike jedino pre zamene ulja :D:

 

190520196608.jpg.5a958ac6157a56d1ff6356de312253bb.jpg.d7bf9f2f6b4d40f0f93014570bfc655a.thumb.jpg.6c4289f1d3aca558b317e954646df8f7.jpg

 

Na Stilu, Bravu i jos par modela su bili isto gradirani, sa 14 podeoka/rombova:

On 10/11/2021 at 10:01 PM, Ivan said:

Evo i potrosnje ulja neposredno pred zamenu, u ovoj turi oko 11.000 km. Bilo je i malo vise otvorenog puta, tako da je nivo na nekih 7-8 "kockica" (od 14) na meracu. Da kazemo da je MultiAir stukao oko 0.5l ulja na tih 11.000:

 

IMG_20211009_075142.thumb.jpg.c927be77724b03e0433c8e867824ebd6.jpg

 

I do sada se to vrtelo na slicnih 3.5-4 dl na 10.000 km. Peglamo dalje, pun gas :scooter:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

Pitanje da li je i merenje radjeno jednostavnim prebrojavanjem...

Moze biti da je izmerena ukupna duzina povrsine sa rupicama pa zatim duzina jedne rupice i voila...podelimo i dobijemo 14!

 

Ja verujem da moj kolega Ivan nije mogao pogresiti :D

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Mijailović P. said:

Da se i ja upišaem :D

IMG_20220822_113137.thumb.jpg.331ced4b4f948d5fadbef96b5380732d.jpg

Ista kao na puntu…

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da se i ja upišaem
IMG_20220822_113137.thumb.jpg.331ced4b4f948d5fadbef96b5380732d.jpg
E ovaj ima 14 podeoka uzdužno
[mention=15344]knezevic76[/mention]
Pitanje da li je i merenje radjeno jednostavnim prebrojavanjem...
Moze biti da je izmerena ukupna duzina povrsine sa rupicama pa zatim duzina jedne rupice i voila...podelimo i dobijemo 14!
 
Ja verujem da moj kolega Ivan nije mogao pogresiti
Neki imaju 14 a neki 17 podeoka uzdužno a pošto mi je precizna i mernoregulaciona tehnika osnovno zanimanje koje sam prvo završio, ti detalji mi upadaju u oko.

Tako da je sad misterija od kud negde 14 a negde 17 podeoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Milutinac said:

Moze biti da je izmerena ukupna duzina povrsine sa rupicama pa zatim duzina jedne rupice i voila...podelimo i dobijemo 14!

Ja verujem da moj kolega Ivan nije mogao pogresiti :D

Upravo ta metoda :D . Salu na stranu, lepo se vidi koliko je celih kockica, pomenutih 14.

PS: Mene, moj Mile, zaje*avaju sto me zanima koliko mi auto potrosi ulja izmedju servisa... A oni prebrojavaju da li sam ja dobro prebrojao podeoke :P .

Sipka mi ista jos od 2007. i voljenog Stildze :D , nisam ni morao da gledam.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Zna se ko ga najvise meri :D :lol:

 

 

Jel se hvališ ili žališ?

 

34 minutes ago, Ivan said:

 

PS: Mene, moj Mile, zaje*avaju sto me zanima koliko mi auto potrosi ulja izmedju servisa...

 

Možeš i ovako, izvadiš šipku, pogledaš, kostatuješ nivo i vratiš šipku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To preko godine, kad uhvatim vremena pa prekontrolisem nekad nedeljom popodne...

A brojanje kockica je pred mali servis :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooo kako je jedan tapetar ovde iz okoline radio vrata, nebo, sedista... Dogovorimo se da na mom Stilu uradi vrata (15e po vratima), i dok sam ja sve nesto cekao, ode covek za Austriju da radi u nekoj vinariji :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kikindjani su sredili valjda ne? :D 

 

U svakom slucaju, dobro sam ga ocedio. Ovih dana montaza zimskih guma, gumene patosnice... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...