Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Stojanov je ozbiljan servis, ne bi sebi dozvolio takve stvari, kao sto mogu reci i za ostale ovlascene u Bg...

Za takve stvari se ispada iz mreze a korist je sitna, da ne kazem nikakva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, horvat said:

.....E to sto Yugisa kaze, to mi je i majstor rekao isto, zato i nisam prvobitno imao u planu da ih menjam... 

Ja sam za svojoj bivsoj 159 radio veliki servis i sve delove za isti (pumpa, kajsevi, roleri) sam uzeo u Stojanovu, ORIGINAL, kao iz prve ugradnje, svaki deo fabricki spakovan u Ricambi kutiju....po ceni od 10500 din, sve đuture.

Jeftinije je bilo nego da sam te delove jurio po radnjama u BG, a sad pitanje kakav bi kvalitet u njima dobio.

Proveri sta kazu oni za cene delova.

20200918_124307.jpg

Mislim da se na slici vidi sve.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradili servis, zamenili kaiseve, ulje u motoru, ulje u menjacu, kociono ulje, antifriz, proverili svecice i posle sam natocio goriva i oprao ga malo na puskama, uterao u garazu i cekam sredu, tehnicki :D 

 

Rekao bih da su stari kaisevi menjani ne tako davno, ali su original, sa sve fiat lancia alfa logoom. Evo kako izgledaju: 

 

image.thumb.png.ffbb8c42cb6737c8e10c64242136b054.png

 

Dok je bio na dizalici, zavirio sam malo ispod, i generalno je sve tip top, nema nista cudno, neobicno, pomerano, trulo i slicno. Ovo je najgori detalj od dole: 

 

image.thumb.png.481d068a5376006483cb8d1294233535.png

 

Posto se prodavac hvalio da je menjao svecice na placu, morao sam da proverim da li su stavljene dobre, sve ok s njima: 

 

image.thumb.png.56e7a18244baecdb83c138fe2216d957.png

 

Jedino sta primecujem jeste da je kocnica sada malo sigurnija, postojanija, valjda i zbog ulja, a malo sam i sastrugao onu koroziju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbte koliko im propadaju ti mostovi...kad je takav na skoro novom autu - sto se tice kilometraze. Stvarno su olos ti zabari!

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, totti said:

To su majstorovi prsti emoji3.png

Da :D 

 

@Mijailović P. ne znam, nisam zainteresovan pa se nisam ni informisao, ali cuo sam da su vozili ljudi DI atmosferce na plin. 

 

@MiloshBg Da, pa materijali propadaju i od stajanja, ali nije ovo toliko strasno, samo dobro bi bilo nekako zaustaviti da se ne desava dalje... 

 

Na zadnjem trapu je samo par sarafa korodiralo, nista strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neku 'politiku' - sve sto moze da se odsrafi i zasrafi ponovo - ne panicim. Kad su ovi glavni delovi u koroziji, tad je vec druga prica :)  

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2022 at 6:05 PM, horvat said:

@MiloshBg Da, pa materijali propadaju i od stajanja, ali nije ovo toliko strasno, samo dobro bi bilo nekako zaustaviti da se ne desava dalje... 

Jasno je, nije to nista strasno, ocetkaj rdju, nanesti neki antirost i prefarbaj nekom kvalitetnijom bojom.

Nervira me kako su iz generacije u generaciju na nekim stvarima sve losiji...umesto da budu sve bolji!

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, totti said:

Ovo je na novom autu:

To nije nov auto, to je Kia :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Mijailović P. said:

Nego, kako bi "to" išlo na tng? ;)

:P

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mijailović P. said:

Stvarno nemam živaca za ovog lika, ali ću pogledati.

Sad ces imati jos manje :D . Ma sva poenta je u tih par sekundi na koje sam namotao :P .

 

Kuckali smo se i na PM jos pre predstavljanja, ovde malo kasnim ali da pozelim gazdi teme srecu sa makinom i zvanicno.

Obicno se ovakvi izleti sa egzotikama ili zavrse sa proklinjanjem samog sebe ili se slatko vozi godinama :D . Bar sto ja znam ljudi, vrlo cesto sredine nema.

Nadam se da ce biti ovo drugo, sa zadovoljstvom se prikljucujem i pratim sredjivanje ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2022 at 5:51 PM, Mijailović P. said:

Auuuu br'te, zasenči ove nokte ljubi te ... :D

Nego, kako bi "to" išlo na tng? ;)

 

Nisam siguran koliko se isplati ugradnja, jel je uredjaj skuplji od onih obicnih, a i idalje auto ide na benzin, samo ga manje trosi nego da ide na cist benzin...evo teme sa ARCS:

https://arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?t=51776

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, uvek je lakse onom drugom... Horvat probije led, istrazuje, pronalazi majstore i delove, a ostali ga cimaju za savete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti reci da sam se oko Giuliette pomalo tako osecao. Ali devetka je vec 'izucen' auto kompletno u sitna crevca... bas vidim koliko lakse pronalazim, sta god da me zanima :) 

 

S tim da eto, 2.2 je redak motor, tako da po tom pitanju bi bilo tako kako kazes :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...