Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kako nemoguće vidiš da se ubiše iz intese da je prodaju, niko ne kupuje?! Okačio Horvat još jednu tamo u Lepi oglasi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da bi vecina zelela takvu ali 1.9/2.0 jtd.

 

E sad, vidjao sam ja i takve po inostranstvu, al to je 8-9 hiljada tamo + dovoz, dadzbine... verujem da ko trosi te novce na auto, ne gleda 159 :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bih se ja bunio ni za 22jts i 2.4jtdm,pogotovo sad što kreće ta jeftinija registracija...samo ne znam kakvi su ti OpelO motori?!? Jel to na lanac ili na kaiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razvod je na lanac i ima jos dva kaisa, za alternator i klimu/servo. Znas sta, moze se svasta cuti, a nema tako jako puno primeraka kod nas bas. Ono sto mogu ovako u startu da kazem, na osnovu teorije, jes da je motor zapravo poprilicno kompleksan za jednog euro4 atmo benzinca. Tu su wide-band lambde sonde, direktno ubrizgavanje koje povlaci za sobom pumpu visokog pritiska, senzor pritiska u railu, regulator pritiska, dizne, zatim ovo malo standardnije, varijabilne remenice, klapne na usisnoj grani, plivajuci zamajac (za 2.2, nisam sig za 1.9). E sad, sto se tice internala, i tu sam svasta cuo, i da potrose ulja, i da ne potrose. Motor definitivno nije raga u stilu 1.9 jtd ali isto tako sam procitao kod nekolicine da je gurao do ~200h bez ikakvih problema... 

 

Videcemo, meni je to isto najveca nepoznanica i bojazan oko ovog auta. Zasad samo sto mogu da kazem jeste da svako jutro upali iz prve i da se lanac ne cuje na hladnom startu, auto ne dimi, radi normalno, ravnomerno... A pravo stanje cemo videti posle par hiljada km :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat jesi spremio jedan 1.9jtdm u rezervi? cisto da ne trazis gremline...

 

Nesto mislim da je najveca gimnastika naci majstora koji poznaje taj motor a da nije okolina BG.

Malo bzv za svaku ozbiljniju stvar potezati do BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. U Subotici ga sigurno niko nikad nije ni video. Mislim, ovde je i T-Jet jos uvek predmet iscudjavanja :lol:

 

Eto jedino sta mi preostaje, da sam malo cackam MES-om, zlu ne trebalo, pa onda porucim sta treba i bukvalno samo kazem majstoru "zameni mi to i to, nalazi se otprilike tamo i tamo" i da se nadam najboljem :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre druže, taj auto je malo vozen, imao par servisa ulja, cenim redovno. Možda su ga kao služben malo jače vozili. Ali svakako je malo prešao, cenim da brige oko motora... Ne bi trebao da imaš...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, to je i moja pocetna pretpostavka. Inace, pogledao sam preko MES-a u service meniju, imao je navodno 8 servisa. E sad, da li su stvarno promenili ulje ili samo resetovali dijagnostikom, to je nemoguce znati :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, horvat said:

Naravno, to je i moja pocetna pretpostavka. Inace, pogledao sam preko MES-a u service meniju, imao je navodno 8 servisa. E sad, da li su stvarno promenili ulje ili samo resetovali dijagnostikom, to je nemoguce znati :D 

Ili samo dolili sta nedostaje... 

mislim, sa 35k uradjeno 8 servisa?! Zar ne bi trebao da bude i neki veliki (na 5-6 godina)? Makar da se zamene kaisevi. Kad se lanac menja kod njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, andreja.micovic said:

Ili samo dolili sta nedostaje... 

mislim, sa 35k uradjeno 8 servisa?! Zar ne bi trebao da bude i neki veliki (na 5-6 godina)? Makar da se zamene kaisevi. Kad se lanac menja kod njega?

Servisi imaju i vremenski interval koji bi morao biti ispostovan zbog garantnog perioda i to je godinu dana. Posto je 7 godina bio u upotrebi + ovaj jedan sto je uradjen sad na placu, to je taman 8. Dilema mi je da li su samo resetovali dijagnostikom ili su i zaista promenili ulje. Verovatno ono prvo :D Veliki se radi na 105.000 km ili 5 godina i nemam pojma da li je radjen. Ja nemam servisnu istoriju auta, samo sta mogu dijagnostikom da iscitam, to mi je. Lanac nema interval, koliko znam.

 

edit: kaiseve sam svakako porucio nove i menjam ih ove nedelje kad me majstor primi, zajedno sa svim tekucinama.

 

-------------

 

Danas sam skinuo branik da sredim maglenku i parking senzor. 

 

image.thumb.png.2b63f05d8f599a42052adbfecdbc2adf.png

 

Nekim cudom, dzek od maglenke je bio raskacen. Samo sam ga zakacio i sve radi. Posto je maglenka pozutela, hteo sam da kupim novu, medjutim, neka nestasica, nigde nema. A na otpadima ih uglavnom prodaju sa branikom, pa nemaju ni oni. Ali otom potom, bitno da radi, zbog tehnickog, a estetikom cu svakako posle da se bavim. Parking senzor sam kupio nov, ne znam brend, 1900 rsd, istekao stari, ustekao novi, sve radi :D 

 

image.thumb.png.1399a86fbf2065c1221b25d878331508.png

 

edit2: dok je branik bio dole, razgledao sam sve moguce limove, sarafe, spojeve, posto mi je levo krilo malo sumnjivo, ali nista cudno nisam mogao da primetim :) Samo gomila paucine :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, horvat said:

 Veliki se radi na 105.000 km ili 5 godina i nemam pojma da li je radjen

Hoces raditi onda? Koliko kosta da se on uradi?

Bas to sto si napisao gore me je interesovalo oko servisa. Znam da su servisi na godinu dana (mislim da je na novijim na 2 godine i ono 30kkm), ali ono, sluzbeni auto, zna se kako se vecina ophodi prema njima, a pritom je i stajao malo duze pa sam zato pisao dal su radjeni makar ti godisnji servisi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, naravno, poruceni su kaisevi, ide sve novo, osim lanca. Posto se on uopste ne cuje, ni najmanje, ni na hladnom startu :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Ako je odrzavan u ovlascenom, a jeste (16 godina sam radio u Delti, pa znam kako funkcionise), idi npr. u Stojanov da ti provere servisnu istoriju. Sve sto je ikada radjeno u bilo kom ovlascenom servisu mogu da iscitaju.

Imali smo takve 159-ke, u jednom ogranku Delte, nikakvih problema nisu pravile, a vozile su se momacki, pod ovim "probleme" mislim na motor....a trapovi, kocnice...to je standarno ko i na 159-kama sa drugim motorizacijama.

Samo uzivaj, 30k....nov motor.

Iskreno ja bih tu veliki servis uradio, vremenski interval je prekoracen odavno, auto je stajao dugo....nema tu mnogo prostora za razmisljanje.

I samo GAS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis, interesantan info. Mogao bih da pokusam da proverim.

Da, da, radi se veliki, nema dileme oko toga…

E sad majstor mi rece da ne diram rolere jer oni ne propadaju od stajanja, nego samo kaiseve?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan BG said:

@horvat

Ako je odrzavan u ovlascenom, a jeste (16 godina sam radio u Delti, pa znam kako funkcionise), idi npr. u Stojanov da ti provere servisnu istoriju. Sve sto je ikada radjeno u bilo kom ovlascenom servisu mogu da iscitaju.

Imali smo takve 159-ke, u jednom ogranku Delte, nikakvih problema nisu pravile, a vozile su se momacki, pod ovim "probleme" mislim na motor....a trapovi, kocnice...to je standarno ko i na 159-kama sa drugim motorizacijama.

Samo uzivaj, 30k....nov motor.

Iskreno ja bih tu veliki servis uradio, vremenski interval je prekoracen odavno, auto je stajao dugo....nema tu mnogo prostora za razmisljanje.

I samo GAS!

 

Zabarima se ne moze proveriti istorija u ovoj zemlji.. Istoriju koje vozilo ima u Stojanovu vidi samo Stojanov, u Koletu samo Kole, u Kompresoru samo Kompresor... 

Dok je Delta postojala, postojao je i taj sistem i mogao si videti servisnu istoriju za svako vozilo iz sistema. Nakon "raspada" Delte tog sistema vise nema. 

Skoro 4 godine sam radio u Kompresoru znam kako poslednjih godina funkcionise sve to... FCA grupacija u Srbiji je bu*a! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad tek video!!!

Čestitam!

Očuvanu 159ku je bio problem pronaći još pre mnogo godina a ovo sa ovom kilometražom je Bingo!

Nema tu šta da se kvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/4/2022 at 7:05 PM, MiloshBg said:
 Zabarima se ne moze proveriti istorija u ovoj zemlji.. Istoriju koje vozilo ima u Stojanovu vidi samo Stojanov, u Koletu samo Kole, u Kompresoru samo Kompresor... 
Dok je Delta postojala, postojao je i taj sistem i mogao si videti servisnu istoriju za svako vozilo iz sistema. Nakon "raspada" Delte tog sistema vise nema. 
Skoro 4 godine sam radio u Kompresoru znam kako poslednjih godina funkcionise sve to... FCA grupacija u Srbiji je bu*a! 

Ako se u međuvremenu nešto nije promenilo, ali ovo je važilo i za Škodu, u još gorem obliku. Naime, ako je nešto zavedeno u Auto Čačku na Novom Beogradu, oni iz Auto Čačka na Zrenjanincu to ne vide Ista firma
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja napisao u vezi servisa, prakticno nema veze sa tim da li su baze objedinjene ili nisu. Cuo sam, nazalost, ne jednu pricu, od ljudi iz ovlascenih servisa, kako nisu zamenili ulje na autima sa malo km, a naplatili su. Naravno, ne kazem da je to sad svugde praksa, niti upirem prstom u bilo koji servis/brend. U takvoj situaciji meni apsolutno nista ne znaci informacija iz npr. Stojanova, da je servis radjen svake godine. Servis je svakako naplacen, a da li stvarno i uradjen - to je nemoguce znati. 

 

E to sto Yugisa kaze, to mi je i majstor rekao isto, zato i nisam prvobitno imao u planu da ih menjam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...