Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

5 hours ago, Ivan BG said:

A onaj 1.9 jts i on je pretpostavljam?

Jeste. 1.9 i 2.2 su skoro isti, samo 1.9 ima manji hod. To je Opelov motor oznake Z22XHR, Alfa je radila glavu, usis, izduv, bregaste, mapu i tako neke stvari. Zato u Alfi ima 185 ks a u Opelu 155 koliko znam... 

 

Hvala svima na cestitkama! :D 

 

edit: na bocnoj slici se vidi malo to ulubljenje na zadnjim vratima koje sam spomenuo :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enterijer bukvalno kao nov, fabricke patosnice, steta sto je stajala toliko vremena.

Kupljena u ono vreme dok je Delta bila vlasnik Delta Osiguranja i Delta Automoto bio zastupnik za Fiat I Alfu.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt, igraš školice i završiš u gepeku Alfe...koja ironija :D 

 

Baš dobro izgleda enterijer 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, zapisujem svakako, ali obdaniste je u nasem dvoristu gde mama radi kao vaspitacica, pa otuda te “igrice” :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

troškove i ulaganja

3 je izduvna, 2 zamajac i 1. je turbo ? 

 

1 minute ago, horvat said:

obdaniste je u nasem dvoristu

Pda, od malih nogu u sektu Alfaša, pametno pametno :D Posle kukaju kao nemaju za rizlu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo tockove da odnesem na montazu guma. Bogame, bilo posla, zapeklo samo tako. Cak i kad sam (jedva) skinuo sarafe, tocak nije hteo da spadne. Vidim da je i disk korodirao dosta, sto je skroz i ocekivano... Ne znam da li radim nesto po tom pitanju?

 

image.thumb.png.9e07f26d12f256e69a87f8e3da63ead9.png

 

Ali zato je montaza nazad bila pesma. Konacno sam kupio auto koji u setu ima ovaj originalni crveni klin za laksu montazu tockova :D 

 

image.thumb.png.68cbdbf7913e27809dabcdf7cfd1b8ae.png

 

Diskove sam malo ocistio brake cleanerom, mada slaba vajda od njega, a glavcine sam namazao grafitnom mascu, tako da nece vise biti problema sa skidanjem :D 

 

image.thumb.png.214d82e7b06b6506898d57098995d83a.png

 

Gume prosle sniff test :lol:

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

Vidim da je i disk korodirao dosta, sto je skroz i ocekivano... Ne znam da li radim nesto po tom pitanju?

Malo gasa i lagano pritisneš kočnicu da sastružeš gamad, pa kada se skine kočiće dobro. Ofc, ovo važi ako je disk kao disk dobar, bez riseva i pločice iole kvalitetne a ne ITN koje će nadživeti par diskova jer su od kamena. I meni sad od mesec dana stajanja Akebono malo flekice dobio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da si nastavio tradiciju balansa na hunter-u. :D

Cestitam za auto, hrabra odluka, da lepo sluzi...neverovatno lep auto i posle toliko godina. :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce biti ravnanje diskova, poslao sam majstoru sliku, i on kaze bas da bi dobro bilo. A hunter, nisam na kraju, montirao sam kod obicnog lokalnog vulkanizera. Moram da testiram mantru devetke :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap: čestitam!!! 

18 minutes ago, Stilisa said:

 

Cestitam za auto, hrabra odluka,

Hrabra odluka?!? :popo:

Pa nije kupio onaj francuski poluproizvod pa da mu vičeš da je hrabar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cestitke za kupovinu :thumbup: naci je u takvom stanju i sa tom km mislio sam da je nemoguce , ja obozavam 159-tku i njen dizajn koji je neprolazan.Da te sluzi dobro i da uzivas u njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...