Jump to content
FAS Goran
brdaus

Lancia Nuova Delta - čita li mp3 diskove?

Recommended Posts

Postovani,

da li delta III reprodukuje mp3 fajlove a ako da kako narezati disk da radi ? Probao sam sa brzinom rezanja od 4x i nece da ih cita. Verbatim diskovi. Cita normalne muzicke diskove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@brdausKoliko znam, a isti je radio i u bravu (sem dizajna) da postoje obicni (audio) CD citaci, kao izgleda kod tebe i mp3 (kod Brava imaju oznaku mp3 na radiju) i treca varijanta je da USB port (Blue&me). 

 

Moguce da imas audio uredjaj koji reprodukuje obicne a ne mp3 diskove. Za mp3 je klasika neka 128bitrate, vidis da nisu zasticeni fajlovi sa neta i to je to. 

 

Neko ce se jos javiti da potvrdi. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Da li radio na Delti 3 ima oznaku za mp3?

Sad sam gledao po netu i nema apsolutno nikakve razlike u izgledu niti ima oznaka izmedju mp3 i obicnog. Kod Brava bar ima oznaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema oznaku za MP3, makar ne ovaj sa navigacijom. 

Koliko sam gledao, ta informacija stoji u eper da li je ili nije sa MP3. Davno sam probao da pustim neki, kao i kolega video ne radi i batalio. A moj cd ostao sa Mareom, ja poneo samo omot, a nikako da kupim neki. 

Mada sam sad u pregovorima za neki android pa ćemo videti. Još se tu lomim

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, andreja.micovic said:

Kod mene u delti je bez MP3, iako imam navigaciju

Cudi me da InstantNav ne cita MP3? Kod mene sljaka najnormalnije, kao i na svakom InstantNav koji sam video do sada :question: . Na dugme sa nacrtanom listom (sa leve strane) se na ekranu iscitava sadrzaj diska i Tagovi za MP3 pesme.

To je Magneti Marelli, dok obican radio moze da bude sa i bez MP3 podrske. Ako postoji Blue&Me i mogucnost fleske, nije ni nesto preterano bitno.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan mislim da sam video negde davno kad sam tražio da ako je mp3 verzija stoji u eper tako. 

Probao sam sa mp3 cd-om, nije ga učitao. Možda je prljav laser, ko zna kad je korišćen zadnji put.

A nikako da narežem običan cd samo za kola pre svega zato što nikako da kupim običan cd pa da probam :)

Nemam Blue&Me pa sam to rešio preko onog audio fm transmitera što ide na upaljač. Na njemu imam i sd karticu i usb

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan said:

Kod mene sljaka najnormalnije, kao i na svakom InstantNav koji sam video do sada :question: . Na dugme sa nacrtanom listom (sa leve strane) se na ekranu iscitava sadrzaj diska i Tagovi za MP3 pesme.

Da citiram sam sebe, licno nisam video InstantNav bez MP3 podrske. Evo i fotke sa mog uredjaja, cisto da ilustrujem napisano iznad:

 

IMG_20211229_084259.thumb.jpg.3e611a78868c00a4ab061fe3a7f92a44.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u autu cak i narezane audio diskove :D, iz vremena kada sam imao Visteon CD na Stilu (koji me je kostao 160 EUR, dobro se secam, ConnectNav+ je bio misaona imenica, em ga nije bilo em se kretao oko 700-800 EUR polovan).

Tako da sam opremljen sa CD+MP3+USB, tj. svime sto Bravo/Delta podrzava za muziku, pa mozemo da probamo sve kombinacije :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi kod mene MP3, i to bas lepo poredja albume koji su na CD-u. Izaberes album pa onda pesme unutar njega...lepo su napravili... Ono dugme levo koje inace nema nikakvog smisla sem ovog sa albumima i ono za radio stanice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice brzine rezanja, mislim da je najoptimalnije x16 i to ce da cita 100% ako je sve u redu sa uredjajem...

Rezanje na x4 brzini i sl. treba izbegavati sem ako nije specijalno potrebna takva brzina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo su za ConnectNav+ uredjaje (generacije ispred) trazene sto nize brzine rezanja diskova. Pogotovo za diskove za update firmware i VR tih uredjaja, pakovao sam na desetine CN+.

NIT G2 verzije ConnectNav+ su isle na prve verzije Nuova Bravo, Crome, 159 i sl., tj. verzije firmware od 12 pa navise. Lako se prepoznaju po 12 dugmica ispod ekrana i sopstvenoj SIM kartici.

NIT G1 verzije su debitovale na Stilu, verzije firmware do 11.

InstantNav uredjaji su novija generacija Magneti Marelli (restyle Bravo, Delta, Giulietta, 159 pred kraj produkcije, itd.), oni su vec malo modernija prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...