Jump to content
FAS Goran
Dzimbo

Fiat 500L Cross 1.6 MultiJet 120

Recommended Posts

7 minutes ago, Dzimbo said:

@indzinir cimeru, imas ovu temu 

pogledaj komentare od dache, njegov brat je radio na 500Lu. 

Hvala ti pogledaću! Vidim i tvoja pitanja tamo, a tu temu nisam ranije ispratio ne zato što 61 strane deluje obeshrabrujuče, već zato što se ona druga odnosi baš na 500L,

 

U svakom slučaju, ispratiću, a moja dilema nije prevelika: na autu koji sam kupio, prethodni vlasnik je zatamnio stakla. Imam i atest, sve je OK. Međutim, prethodni vlasnik je sa onih bočnih stakala nazad skinuo foliju, tako da trenutno imam te prozorčiće bez folije, ali sa nalepnicama na njima, što i nije loše :-)

 

Stavio bih samo na te male nešto kao ovo što se pominje na https://solarplexius.at , pa me je interesovalo za šta si se ti odlučio.

Ipak, sačekaj da ispratim ovu opštu temu, pa ću pitati konkretno - ako bude bilo pitanja :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, moron said:

Kako si rešio ono što ti je na sedištu vozača bio oštećena presvlaka na levom boku sedalnog dela ?

Nisam jos nista resavao, posto nosim trenerku/sorc u 99% slucajeva dok vozim, nije se ni sirilo, u planu je, ali tek posle stakala, dopuna/dezinfekcija klime, gume, pa tek onda to. Dobro pamtis.:lol:

 

15 hours ago, shuxx said:

90% srbije kupuje NOV NOV NOV, a on NOV sa  700 000km..... :rolleyes:

Eno je moja 147ica, gura 400k+ na satu, navodno prvi put. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Dzimbo said:

Dobro pamtis.:lol:

Pamti sve i zagovara ljude, samo da bi skrenuo temu i izbegao cascavanje na skupovima za svoje automobile.

A duzan je vec za par komada, plus kamata i obraz :P ...

Cisto da se zna da pamtimo i mi :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2023 at 2:09 PM, Ivan said:

samo da bi ... izbegao cascavanje ... za svoje automobile.

A duzan je vec za par komada, plus kamata i obraz :P 

 

A zato ti nikako da kupiš auto...  :lol:

 

 

On 3/11/2023 at 3:40 PM, moron said:

Dođite ovde, na čaj od đumbira  :)

IMG-2bf22098087af90ce1487ae4245a328b-V.jpg

 

Avala. Top mestašce...

Ako ne grešim   :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna zimska da ostane u temi.

IMG_20230405_091553.thumb.jpg.edda71d2ecaf8475d6349af3aa58f4ba.jpg

Glavne zelje u vidu naslona za ruku i zatamnjivanja stakala odradjene, od menjanja sedista sam odustao jer mi nije smetala voznja do CG letos, cekam toplije dane pa da dopunim i dezinfikujem klimu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumanuto ti je da razmišljaš na temu da menjaš sedišta :)

Kakva sve sedišta postoje u savremenim vozilima, sedišta kod 500L kao da je radio AGR :) 

A mogu da ti kažem i da je 500L mnogo udobniji na "urbanim rupama" i "urbanim neravninama" od mnogih vozila koja sam imao prilike voziti. On je bukvalno "plivao".

Za njega su ti Fabija ili Jazz ili Yaris za rupe udobni koliko i karting :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron shvatio sam i ja to posle prve duze voznje, istripovao sam da ce biti neudobna, odustao sam kao sto rekoh.

 

Okrecem paznju drugim stvarima, dijagnostiku da nabavim, mozda dashcam, dodatna neka zastita u vidu igle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Dzimbo said:

Zapostavio sam temu

Je*es i temu i kola koja su samo povod - nego si zapostavio i druzenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dzimbo said:

Zapostavio sam temu, nije se nista radilo na kolima, nije se mnogo ni skitalo, 500L posetio Sokobanju u proslom mesecu, trenutno siri pluca na Goliji.
Golija.thumb.jpg.e83ab0b22333df445c7bfdc7ef4287f9.jpg

Prelepa fotka, prelepih automobila :)

Ima li još neka ?

:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan znas i sam da ne zivim trenutno u Bgu, tako da je fizicki nemoguce bilo kakvo druzenje, zdravlja Boze, na zimu cu nazad pa cemo se druziti vec.

@moron nazalost ne, plan je bio da slikam pored jednog proplanka, ali u povratku nas uhvatila kisa dok smo se vracali sa Jankovog kamena. Evo jedne sasvim obicne.
viber_image_2023-08-22_19-10-01-068.thumb.jpg.74be62388e2948348a8da6b13edf8063.jpg

Moram da kazem da je Golija prelepa, i da lepsu kafu nisam pio, a mozda je bilo i do samog ambijenta. :)
viber_image_2023-08-22_19-17-37-285.thumb.jpg.4aaf30b39e250ae230f46c5a8cdc571d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golija je nevidjena lepotica. Par puta bio. Ne i tokom leta.

I mnogo predivnih utisaka i uspomena sam sa Golije sa sobom poneo.

Ako smem da pitam, gde si bio smešten? Koji zaseok ? Jankov kamen je dosta blizu Golijske reke, a ona i Dajića brdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, moron said:

Golija je nevidjena lepotica. Par puta bio. Ne i tokom leta.

I mnogo predivnih utisaka i uspomena sam sa Golije sa sobom poneo.

Ako smem da pitam, gde si bio smešten? Koji zaseok ? Jankov kamen je dosta blizu Golijske reke, a ona i Dajića brdu.

Na samoj Odvracenici, mada teritorijalno pripada Radaljici, u pitanju je Home Lara , nalazi se preko puta Milocine prodavnice ali se ne vidi sa glavnog puta zato sto je deli suma od istog. U sustini u blizini si svega a opet izolovan. Kuca je odlicno opremljena, ima sve sto je potrebno, kao i dosta mesta, tako da planiram i zimovanje na istom mestu, domacini su skroz fini, na kraju ispade i da se poznaju sa mojim ocem (rodom smo sa Golije).

@Mijailović P. da znas da moze i do toga da bude, jeste ljuta, ali klizi ko meka. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...