Jump to content
FAS Goran
Dzimbo

Fiat 500L Cross 1.6 MultiJet 120

Recommended Posts

Hvala vam, ne verujem da bi se ciganisali za male pare, ali mi bi cudno pa sam hteo da proverim.

 

Bacicu pogled na filter kako izgleda.

 

Planiram svakako na prolece na pregled kod Gorana, cisto da vidim da nema nesto za menjanje a i da vidim za plan odrzavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 38kkm me iznenadi check engine cuveni.
0-02-05-6654f5f8da85480b7aab6748203c6ed6350125e8f4a9e9600e3baa467fa55bb0_80500f8504384c76.thumb.jpg.13ea724819931aff4f0f7a06bb9a8826.jpg
Setih se da nisam sipao adblue jos otkad sam kupio auto, poseta prvoj pumpi i problem resen.
0-02-05-2c4655f97bbc57a8fb94876279d66f4958dee5118b3b17d2f3cb77307d85469d_5f573d7cfbc78f94.thumb.jpg.c392ae631be2c552f572f51a310fa721.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti nista, samo check engine i S&S da je iskljucen. Stres je neizbezan sa FIatom izgleda.. dok sam odlazio do pumpe, vec sam zakazao u AK Kompresor pregled..

Ni meni nije jasno da nisu mogli bilo kakav indikator da naprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/10/2022 at 9:25 PM, Dzimbo said:


Setih se da nisam sipao adblue jos otkad sam kupio auto, poseta prvoj pumpi i problem resen.
 

 

Ja sam nešto načuo da je trenutno baš problem... navodno ga nema svuda i košta kao prva ljubav. Ima na svakoj pumpi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing ja sipam gorivo samo na NIS/Gazprom pumpama tako da prva NIS pumpa je imala, ambalaza je od 4 i 10 litara. Ova od 4 litra je 700 dinara.

 

Znam da neke imaju i na pistolj da se sipa (npr. Euro Petrol na Altini kod Goran Servisa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

580 km kasnije, ponovo check engine, mojoj sreci nema kraja.:rant:

 

Sada nije do adblue-a jer ga ima dovoljno, nemam pojma sta je, zvacu ujutru kompresor da vidim za termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na citroenu krene da ispisuje gresku kad mi ostane adblue za jos oko 2000km. Prvo svetli zuto, narandzasto pa na kraju crveno.
Kad sam dosipao, morao sam 10l da sunem da bi iskljucio lampicu a nisam potrosio do crvenog... mislim da je rezervoar na cactus oko 17l.
Dospi adblue pa vidi..

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam, pun je, zato i kazem da sada nije do adblue-a i da ga ima dovoljno (ne napisah da sam dosuo).

Mislim da je razlika u sadasnjem check engine-u u samom beepu, bio je nekako prijatniji proslog puta (a moguce da sam ja prso pa tripujem).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To baš htedoh da predložim. Kupi ili vidi ko ima neku dijagnostiku, da ne gubiš vreme oko zakazivanja i odlaska u servis, barem za sitnice.

Možda je nešto što se da resiti
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 @shuxx nemam, al planiram da ga nabavim.

 

Nisam siguran da li bih mogao i da ocitam gresku i da imam, taj scenario me najvise i plasi.

 

Zakazao sam u 12, treba mi auto i nemam vremena za gubljenje jer za dva dana supruga ulazi u deveti mesec trudnoce i treba mi auto na raspolaganju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 hvala ti najlepse na pomoci, ali sam ipak otisao do Kompresora da vidim o cemu se radi. 

Po polasku iz KC-a check engine se vise nije pojavljivao ali sam ipak resio da odem da mi ocitaju gresku, naime greska je za senzor pozicije kvacila, a vidim da u ovoj temi 

 utice samo na fukncionalnost tempomata? 

Zakazao sam zamenu senzora za petak u 11h, ali ako to ne moram, necu ni otici.

@shuxx 3500 dinara je radni cas elektricara, meni nisu naplatili jer sam ugovorio da cu da zamenim deo kod njih, ali nisam siguran da cu otici.

Rekli su mi da senzor kosta 4700 + ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako ne zameniš senzor, neće ti raditi tempomat kako treba, a svetliće ti i lampica Chech Engine i onda imaš problem za tehnički, tako da mislim da treba da to središ.

Ima nekih modela ( pa mislim i kod Fiata ) kod kojih pritisak na kvačilo uopšte ne gasi tempomat, tj. koji uopšte nemaju taj senzor u pedali kvačila.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 nisam, jedina vlaznost koja mi pada na pamet je da je u patosnicama ostajalo malo vise vode u par navrata (barica skoro pa zaledi kad ode u minus) pa sam moram da krpom pokupim vodu, ali to je bilo dok je bio sneg..

 

@moron ode ti predaleko :D  mislio sam da probam sa wd40 da resim taj problem, iako ne koristim tempomat, zelim da sve bude ispravno na autu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvati pogrešno, ako WD može da reši problem - još i najbolje, ali sam dugorčno skeptičan da to može da valja. Na 307 sam veoma, veoma davno u garanciji reklamirao da mi ne radi rikverc svetlo i oni rekoše da zeza mikro prekidač ( na neki način veoma sličan tom na pedali kvačila ) i oni su ga pri put samo „poprsakli sprejem“. I rekoše: „Evo, sada vam to radi kako treba!“ I zaista, radilo je neko vreme, ali, na kraju balade, prekidač je ipak morao biti zamenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dzimbo said:

jer sam ugovorio da cu da zamenim deo kod njih, ali nisam siguran da cu otici

Nemoj se brukati, skini i ocisti to sam kao pravi forumas :D . Pretpostavljam da je boza za zamenu, kao i automat kocnice. Skidao sam i automat kocnice i automat rikverca (doduse on je na zvonu menjaca) na bivsem Stilu, cisto za probu. I to je radilo godinama posle, bez i jednog problema. I ako je riknulo, cena je bagatela, automat kocnice je bio par stotina kinti a menjalo se samo na zakretanje.

Kao sto ljudi rekose, verovatno se skupila vlaga i prljavstina zimus od obuce. Samo, moj savet je da ne koristis WD-40 koji je mastan i skupljace djubre (nas univerzalni "lek" za sve) - nego lepo neki Contact Cleaner. Evo imas moj tutorial za zamenu automata kocnice na Stilu, pretpostavljam da je samo varijacija na temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68977-fiat-stilo-popravkazamena-automata-nožne-kočnice/

 

Potpadas li pod one SGW verzije (2018+), sa kojima se vise ne moze pristupiti sa obicnim dijagnostikama?

Ako ne, samo sa ELM327 mozes da pristupis motornom racunaru i ABS/ESP modulu. Za sve ostalo, za 500L 1.6 treba da se dokupi zuti adapter (A3, evo imas detaljno ispod).

MES i crack za isti vec svi imamo...

 

Untitled.thumb.png.dea2713add3f2c50104d70f6785747b7.png

 

PS: Jesi li ti bese castio za prodaju 147 ili kupovinu 500L? Ako je ovo prvo - cisto da znas da polako ide lepse vreme, duzi je dan, i tako :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam i ja nekada sam kardanski krst na ladi nivi ... Nekad bilo ... :)

Slažem se da je zamena tih mikroprekidača banalna operacija - u mehaničkom smislu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Nemoj se brukati, skini i ocisti to sam kao pravi forumas

Nasiroko sam poznat kao DIY clan foruma :whistle:

Za vikend cu da probam da to odradim sam, pa ako se pojavi ponovo greska, otici cu negde da zamenim vec. Koji sprej da uzmem, je l ima neka posebna marka?

Cini mi se da smo kod prvog onog check engine pricali da spadam u tu finu grupu, cim kod Gorana nisu mogli onu gresku da ocitaju do kraja (nisam siguran).

 

4 hours ago, Ivan said:

PS: Jesi li ti bese castio za prodaju 147 ili kupovinu 500L? Ako je ovo prvo - cisto da znas da polako ide lepse vreme, duzi je dan, i tako :D ...

haha ko o cemu, baba o ustipcima :D bice zdravlja Boze, cascavanja i za auto i za prinovu kada dodje vreme. 
Tebe cu prvog da obavestim, nemoj da se sekiras :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...