Jump to content
FAS Goran
Dzimbo

Fiat 500L Cross 1.6 MultiJet 120

Recommended Posts

Znači "sleeper" među 500K-ovima :D Koliko ih je na ulicama, čovek se lako prevari jer je navikao da je većina 1,4 atmo motor, pa ovaj bude "neprijatno iznenađenje" :)

Veoma lepa boja i, naravno, izgleda novo. 

 

Kakav je to senzor DPF-a, lambda sonda ili baš senzor koji ima pre i posle DPF-a i meri zapušenost sistema ? (mislim, zar to nije lambda sonda?!)

 

Uzdravlje da ga voziš ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se uporedi cena, nije ni cudo, jer se ljudi radije odluce za nov 1.4 atmo, ja nemam takvu racunicu pa je dosao polovan, cini mi se da je za slicne pare sa Fiat finansiranjem mogao da se uzme u nov atmo u sport opremi, svaka roba ima svog kupca, posto zet ima 1.4 Cross isto 2018. godiste, znam da je uvek zamerke bilo za motor, a kada je seo da provoza ovaj, imao je osmeh od uveta do uveta kako ubrzava i koliko je to drugi auto skroz u odnosu na njegov.

Sad sam gledao temu 500L check engine kako bih se podsetio, ali vidim da ni tu nisam znao tacno sta je taj senzor. :sofa:

Hvala! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dzimbo said:

6.thumb.jpg.24a44b3a1e60a478aa7b5ad41decaf6a.jpg

Malo si pozurio na veliko prolecno FLCS okupljanje i rostilj. Sacekaj nas malo, tu smo valjda za par meseci :P .

Mada smo videli i detaljno ispregledali auto uzivo na forumskom druzenju kod Intera, provozali, stelovali farove, slatko se ispricali, itd. - da pozelim i ovde "zvanicno" da te lepo sluzi.

Iako izuzetno prakticno porodicno vozilo, licno u startu nisam bilo ljubitelj dizajna 500L - ali ove restyle verzije mi stvarno odlicno izgledaju. Izmene na prednjim i zadnjim branicima, nove 17'' felne, odlicne kombinacije novih boja, za klasu bolji i ozbiljnije dizajniran enterijer, bolja sedista, lepsi, savremeniji i prakticniji volan i instrument tabla, multimedija i deo oko nje... Lista je prilicna, po meni je auto ovakav u startu trebao da izadje iz fabrike, totalno druga prica. Lep bre :) .

Motorizacija je prava merka za opustenu voznju. Kao sto i sam primecujes - dobra oprema i motorizacija cine da kompletan dozivljaj bilo kog modela budu totalno drugaciji i daleko bolji.

1 hour ago, Dzimbo said:

a auto je uzak i nema problema sa parkiranjem, a isto tako je i jako kratak za takav unutrasnji gabarit

Tamo pre 6-7 godina kada ih je vec bilo po forumu, bilo mi je cudno da neki kukaju na dimenzije zbog parkiranja (u to vreme sam imao sluzbeni Nacionale za po BG, pa mi je zato bilo jos cudnije). Dokaz koliko treca dimenzija (visina) moze da zavara - 500L je npr. bio i kraci uzi od 3v Stila koji sam tada privatno vozio. Ali zato prostora unutra koliko volis, zbog izuzetno prakticnog MPV koncepta kabine pomerene napred.

Posto pominjes boje, meni je u restyle najatraktivnija kombinacija narandzaste sa mat sivim retrovizorima, kvakama i crnim krovom. A ova tvoja boja uzivo deluje bas odlicno i gospodski.

PS: Ako nemas nista protiv - u naslovu sam dodao "MultiJet 120", kako bi isti bio intuitivniji. Jos jednom - sa srecom pa se, Boze zdravlja, druzimo opet na nekom okupljanju ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabare i njihovo "saranje" vise niko ne moze da pohvata :D . Kod mene na restyle Bravu, isto kao kod @Dzimbo - gov*o od S&S moras da gasis svaki put kada startujes motor. Dok kod Giulietta maltene istih godista ostaje zapamceno stanje sa kojim je ugasen auto, sto je daleko pametnije. Gledah da roknem djubre dijagnostikom, ali nisam nasao takvo podesavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan hvala, bice cast ponovo kod Intera cim otopli (ono je bilo za vencanicu).

Nikakav problem, od letos zivim relativno blizu, tako da cu sigurno posetiti okupljanje ako dodje do istog (prokleta korona).
Daa, zaboravio sam da spomenem da je 500L dobio sminkanje na poklon (hvala kolegi @ISV_01 sto je dao tu ideju), hvala na tome! :lol:

Slazem se, dobra motorizacija + oprema zaista promeni kompletno sliku o automobilu, pa cak najvecim hejterima (mojoj zeni). 
Nisam ocekivao da cu ovoliko biti zadovoljan autom, stvarno ima svasta nesto da ponudi, pogotovo prostor koji je meni stvarno presudan, mada zena ko zena, i 500La natovarimo do vrha, necu kaciti slike od sramote..

Ne znam sta im je smetalo kod dimenzija, ali ja sam zaista iznenadjen koliko je uzak i kratak a ima toooliko mesta, moguce da su vozili neke mnogo krace automobile(?). Ja sam se plasio kako cu se navici na gabaritnij auto, ali razlika izmedju 500La i 147 je bas mizerna.

Iskreno, nisam video tu kombinaciju ali zaista zvuci sjajno!

Gde da imam nesto protiv, odmah ima da mi dupliras cascavanja! :sofa:

@totti kao sto rece @Ivan, ne znam sta je u pitanju, ali djubre se resetuje sa svakim gasenjem auta, i bas me dobro strecne kad zaboravim da ga ugasim...

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Dzimbo said:

hvala, bice cast ponovo kod Intera cim otopli (ono je bilo za vencanicu).

'Ajde, 'ajde, nemoj da ponovo bacam kletve... Treba li da te podsecam kako si prosao sa Alfom na kraju, jer si izbegavao da castis :P.

 

19 minutes ago, Dzimbo said:

Iskreno, nisam video tu kombinaciju ali zaista zvuci sjajno!

Untitled.thumb.png.ce98770f94252b45a52d61f7f4ce7b65.png 2023166846_Fiat500Linthewoods.thumb.jpg.770742d8774ffe5b82d60dde5e4970f4.jpg fiat500l-004.thumb.jpg.62684ccf40d5febb81341f8f9ee5891f.jpg 810.thumb.jpg.5d27c9ae9b460439c409c12347deba5e.jpg 939269716_810(1).thumb.jpg.057d189216ffbf10e8f1a036e8600887.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ne podsecaj molim te :D

Paaa to bi mi doslo mozda kao cetvrti pik, braon, pa zeleni sa belim krovom, pa crni sa narandzastim, nekako mi mozda malo vise drecavo deluje, no dok se ne vidi uzivo boja i ne zna se kako izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni boja nije bila nesto na slikama, dok nisam video uzivo po gradu. Bas atraktivno deluje na ulici, a nije napadno jer je vise mat narandzasta. 100 zena, 200 sisa :) ...

12 minutes ago, Dzimbo said:

@Ivan ne podsecaj molim te :D

Na sta konkretno mislis - slep u BG posle 5. ili crkavanje na autoputu posle 17. poziva na druzenje :stuart: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan said:

Na sta konkretno mislis - slep u BG posle 5. ili crkavanje na autoputu posle 17. poziva na druzenje :stuart: ?

Hahaha zlotvor!

Edited by Dzimbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putari naravno iznenadjeni snegom, od Preljine do Ljiga bilo otezano za voznju, od Ljiga ka Bgu vec lagano jer im je centrala u Ljigu pa su pocistili.

IMG-6eddc056106e14656289fe3c98db470d-V.thumb.jpg.64f89401aa7f3b179f555d9dc9f6c4ab.jpg

Po dolasku sam primetio da sam u inkognito modu.

IMG_20220108_180203.thumb.jpg.55fc2d337d29f07aa8ebd82f3f5467c6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo odstojanje po ovakvoj klizi na AP, kada vec ne moze da se pretice ;) . Plus sto je kombi "kroz" koji ne mozes da vidis ispred, a dodatno tudja zimska guma lako podigne i lansira kamencice ako ih ima.

Verujem da ce biti (ili je vec haos) na putevima, kada u ovakvim "iznenadjujucim" uslovima Beogradjani krenu da se vracaju sa praznovanja.

EDIT: Kako stojis sa farovima posle zajednickog cackanja istih? Deluju normalnije na kombiju ispred.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Ivan said:

Samo odstojanje po ovakvoj klizi na AP, kada vec ne moze da se pretice ;) . Plus sto je kombi "kroz" koji ne mozes da vidis ispred, a dodatno tudja zimska guma lako podigne i lansira kamencice ako ih ima.

Ma naravno, samo odstojanje, vece mi cimanje od ovog ispred i onog iza nego od sebe. Bilo je par "hrabrih" koji su protutnjali neociscenom trakom, na njih je bio poseban fokus. Najgore je bilo posle drugog tunela jer ide onaj most gde je temperatura bila niza nego na ostatku puta, i cak sam i proklizao malo iako sam isao "ociscenim" delom.. ovo ostalo je bilo podnosljivo. Pred onaj tunel kod Ljiga, kolona je bila povelika a islo se jedva 50km/h..

 

37 minutes ago, Ivan said:

Verujem da ce biti (ili je vec haos) na putevima, kada u ovakvim "iznenadjujucim" uslovima Beogradjani krenu da se vracaju sa praznovanja.

Zbog toga sam i krenuo danas, sutra ce sigurno biti kolaps, lose vreme + praznici.

 

37 minutes ago, Ivan said:

EDIT: Kako stojis sa farovima posle zajednickog cackanja istih? Deluju normalnije na kombiju ispred.

Stojim odlicno, ne osvetljavam ljude u automobilu ispred, ni kad sam blizu ni kad sam daleko.

Ostala su duga svetla da se provere (jos od skupa), ali jedva da ih koristim tako da i nije frka. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Dzimbo said:

Ostala su duga svetla da se provere (jos od skupa), ali jedva da ih koristim tako da i nije frka. :thumbup:

Mislim da sam ti rekao tada na skupu kada smo stelovali, ono sto je kod 500L odlicna stvar... Pored standardna 2 srafa koji nivelisu snop po horizontali i vertikali - 500L ima i dodatni 3. sraf kojim moze da se nivelise samo dugo svetlo. Nalazi se ispod ona 2 standardna - ovde sam detaljno pisao i ostavljao slike, drugi deo posta:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-štelovanje-farova/&do=findComment&comment=1523532

 

Verujem da su identicno ostavili i na restyle verzijama, tako da slobodno mozes i sam da se igras, treba ti samo imbus 6.

Slicno resenje sa 3. srafom samo za dugo svetlo, vidjao sam i kod Giuliette.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Ivan said:

tako da slobodno mozes i sam da se igras, treba ti samo imbus 6.

Ma gde cu ja da se igram oko kola, nemam adekvatan zid, sacuvacu to za neki sledeci skup :D

Na proslom sam imao tremu pa nista nisam zapamtio... :sofa:



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, zaboravio sam da je za dugo svetlo potreban specijalan zid za dugo svetlo :P .

Covece, castio si sto si prodao 147, sada jos da castis za onako lep 500L :D i nas si covek 100%. Kakva crna trema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

14 minutes ago, Ivan said:

A da, zaboravio sam da je za dugo svetlo potreban specijalan zid za dugo svetlo :P 

Oce to od pecenja i ruske salate :)

To ti kazem, prvo da castim pa da pocnem da se igram sa kolima, naslon za ruku je prvi na listi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Dzimbo said:

To ti kazem, prvo da castim

Ispravno razmisljas... Nemoj da te podsecam kako je proslo sa Alfom, slepom No1 i stajanjem na autoputu No2 :P .

A sve samo zato sto si pokusavao da izbegnes cascavanje, vidis kako ovde po forumu masinice rade kao sat kada se ispostuje red...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan said:

Ispravno razmisljas... Nemoj da te podsecam kako je proslo sa Alfom, slepom No1 i stajanjem na autoputu No2 :P

Nije da me ne podsecas vec drugi put na ovoj temi. :crybaby:

Ima li ovde neka narodna milicija da prijavim ovaj mobing? :question::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, naravno. Prijavi meni, pa cu proslediti tvoju zalbu u fijo..., ovaj, dalje. A mozes i na dezurni telefon 064/123456789 :P .

PS: Ponesi taj naslon za ruku, pa da se zajedno izigramo i montiramo. Bar alata imamo da biras.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Ivan said:

Ima, naravno. Prijavi meni, pa cu proslediti tvoju zalbu u fijo..., ovaj, dalje. A mozes i na dezurni telefon 064/123456789 :P .

 

Kadija te tuzi, kadija ti sudi! :sofa:


A bas sam razmisljao kako i gde da ga montiram, al eto resenja niotkuda. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak su mi "odradili" mali servis u AutoGarantu o njihovom trosku kao kompenzaciju za senzor.

 

Juce uzeo da proverim ulje i vidim da je crno, koliko se secam na Alfi posle menjanja ulja, bude zuckasto.

IMG-ff2d09fd1482f8d734f1764b5c644884-V.thumb.jpg.40da1a95a9d63f3959fe92ee6c87e7c9.jpgIMG-73678c3e7b0d5a051b7a1564da6dfa7c-V.thumb.jpg.daaa57f900d20bae87b95b931189d264.jpg

Je l ovo normalna boja ili mi mali servis nije ni odradjen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Dzimbo said:

Juce uzeo da proverim ulje i vidim da je crno...

Iz ove teme:

 

On 8/30/2010 at 8:37 PM, MilanLaki said:

...i kod mene je bilo vec crno posle nekih 20-tak dana kada sam proveravao, a nisam puno presao za to vreme. A bio sam prisutan kad je ispustao staro i sipao novo ulje.

On 8/31/2010 at 9:37 AM, steva_anya said:

Ja imam Punta 1.3 mjet.

Miki iz "TIM Servisa" je na moje oci promenio ulje, i vec sutradan je bilo crno.

Mislim da tako "mora" kad su dizeli u pitanju, i kad je ulje ovako kako je kolega notorni rekao.

On 9/11/2010 at 7:02 PM, svetozar said:

na tvom mestu ja bih bacio pogled na filter ulja.ako je cist i deluje kao nov onda je verovatno zamenjeno i ulje kako treba.ne verujem da bi se neko zezao i menjao filter ulja a da ne zameni samo ulje.

a mozes i da sa sipke ulja uzmes jednu kap pa protrljas izmedju prtiju pa da vidis da li deluje kao cisto ulje ili ima cestica prljavstine.ovo ne mora nista da znaci ali moze se ipak steci neki utisak da li je novo ulje ili je preslo dosta kilometara.

Ima i ovaj video.

 

Ne znam ima li taj senzor kod Fiata 500L, ali na dijagnostici (ako postoji taj senzor) može da se vidi kvalitet ulja u motoru...i kad je novo (tek zamenjeno) stoji na 99%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...