Jump to content
FAS Goran
Barjaktar

Fiat 500L - plastični poklopac utičnice

Recommended Posts

Polomio se plastični poklopac utičnice, pa me interesuje da li mora da se menja cela ova plastika sa držačima za čase? Da li možda znate gde mogu da nabavim ovaj deo i koja bi bila cena otprilike?

Pozdrav!

 

plastika01.jpg plastika02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebek

Drug, da ne moze ne bih ostavio link. Ovaj konkretno je bagatela sa besplatnom dostavom kao i za gro drugih stvari manjih vrednosti ili jaaaako mizernim troskovima transporta (cca 1-2e zavisno sta se porucuje) do DHLa/UPSa koji usi kidaju. 

 

Tako da, probaj pa javi, ali usput podesi da salju za Srbiju :)

 

Cisto info od nekog ko je porucivao ooozbiljno skupe stvari sa istog. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

I ja sam proverio i daje opciju "Apply", e sad... da li pritiskom na tu opciju ostaje kako su naveli ili ne znam...

Ako je to našem članu interesentno i poruči neka nam samo ovde javi da li funkcioniše.

Ja sve što sam hteo da poručim davao je nenormalne troškove dostave. Izgleda su počeli polako da dostavljaju za Srbiju što me raduje.

Edited by Nebek

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebek

 

Screenshot_20211222_195236.thumb.jpg.5ac6477711c9e56b172ef1fcb5b3a2b7.jpg

 

Ofc, uvek postoji opcija da ne stigne u periodu za koji su naveli 60-90 dana ali isto tako ima i refundacija troskova pa nema bojazni da ce uzeti novac. 

29 minutes ago, Nebek said:

ja sam proverio i daje opciju "Apply", e sad... da li pritiskom na tu opciju ostaje kako su naveli ili ne znam.

Ako je podeseno slanje za Srbiju, tako i ostaje. Svakako ti pre placanja daju prikaz troskova predmeta, cime se salje i u zemlju u koji se saljei adresa. Nema shemeda se pogesi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebek

Ja dao primer, a ne i jedini artikal na Aliju :)

PS

Izvinite, ja to preko aplikacije radim, ne preko pretrazivaca pa mogu da kupim :)

Screenshot_20211222_200821.thumb.jpg.ccd704e97785238c34772e7f36d917e6.jpg

Moguce da je 'Mobile deal only' ali iskreno nisam zagledao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ništa nisam uspeo da poručim u zadnjih godinu dana. A sve što mi je dao bilo je sa enormnim troškovima dostave tako da se faktički ne isplati. Takođe i ja poručujem preko aplikacije. Ali u svakom slučaju ako naš član ovo poruči samo neka objavi kako je to uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, no aj ajde, generalno moze i preko kupujem prodajem, bilo kog sajta pa i na buvljaku.. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2021 at 8:13 PM, Nebek said:

Ja ništa nisam uspeo da poručim u zadnjih godinu dana. A sve što mi je dao bilo je sa enormnim troškovima dostave tako da se faktički ne isplati. Takođe i ja poručujem preko aplikacije. Ali u svakom slučaju ako naš član ovo poruči samo neka objavi kako je to uradio.

Ovo što čujem mi je sada veliki šok... Jesu otišle poštarine gore i jesu mnogo smanjili izbor proizvoda koje šalju za Srbiju, ali posle par meseci su popustili i to dobro... Za poslednih godinu dana sam imao sigurno 50-100 porudžbina ovakvih gluposti sa besplatnom isporukom.

 

@Barjaktar Ova utičnica sa Aliexpress-a i nije baš najkvalitetnije, a konektori sigurno ne odgovaraju. Moraćeš da sečeš žice... Moja preporuka je da ako ti već treba, da prebaciš na to mesto utičnicu iz gepeka, a ovu uguraj u gepek. Ili da poručiš polovnu od nekog drugog FIAT-a. Pretpostavljam da su isti konektori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemu nije potrebna utičnica, već samo da iskoristi njen poklopac. Kvalitet iste mu je nebitan.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

Uh sorry, moja greška... Na mom 500L-u je taj poklopac spojen sa utičnicom tako da ne može da se menja posebno. A imam istu onu Kinesku utičnicu i znam da poklopac ne bi pasovao jer se kineska šrafi, a ova na 500L-u mislim da ima žabice, a pitanje je i koliko se razlikuje prečnik, tako da bi sve glupavo štrčalo kada bih kod mene pokušao to da napravim. Za ovu Kinesku znam da sve labavo stoji jer je lošijeg kvaliteta. Ali izvinjavam se još jednom jer sam ovako uskočio a nisam ispratio šta mu je tačno potrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Barjaktar

Uvek sam za delove iz originala, umesto baktanja sa zamenskim s***a, pogotovo jeftinim sa Alija, buvljaka i sl. I pogotovo kada je struja u pitanju.

Dobra stvar je sto samo taj deo poklopca naponskog slota imas i kao OEM, zasebno. Samo kod ovlascenih trazi varijaciju !989 (Without smoker's kit), tj. onu koja nije klasicni upaljac. Ili trazi po VIN, svejedno je SN dela 51932872:

 

Untitled.thumb.png.b2ac310dd0384e49a78714892f0ef304.png

 

Kod nekih ovlascenih imamo i clanski popust, mada cena je ionako bagatela. Verovatno jeftinije nego da kupujes neki komplet zamenski bofluk, a verujem da bi i na otpadima prodavali samo komplet OEM slot. Evo ti i neke okvirne cene koju mozes da ocekujes, a po Compatibility listi se vidi da ista stvar ide i na restyle AR MiTo (MY13):

 

Untitled1.thumb.png.1018f8022cdaf4a30ce4c86f7d11e963.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...