Jump to content
FAS Goran
Dale

P: Citroen C3 2003 1.6 plin

Recommended Posts

Dobar prijatelj prodaje auto. Mislim da je cena povoljna, idealan za dostavu ili sl. Atestiran plin, zimske gume, dosta opreme... 
Vozio sam ga vise puta, ide super, malo trosi, prava zujalica. 

Prodavac je Dejan 0642902953 
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18895710/citroen-c3

 

d1.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istekla registracija, ne vozi se auto duze vreme jer je drugi u kuci, a ima i sluzbeni. Moze cena dole... Inace je auto koristen iskljucivo za licne potrebe, posao, vrtic, kuca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaziru ljudi od 1.6 i 109KS, radije bi vozili mrcine od 1,4 ili još gore 1,2 ... 

 

Ovom primerku je fakat potrebno malo ljubavi, ali je cena takva da obećava da ta ljubav neće previše da boli ...

 

Mi smo za isti takav, samo lepši na oko prošlog maja iskeširali tačno duplo više, i do sad se slatko navozali bez ijednog problema. Još ovaj ima i plin.

 

Menjač jeste u početku malo čudan, ali mu se lako uđe u misao, i onda šljaka ko bombona. Na kraju, uvek su tu ručice za manuelno šaltanje iza volana, za slučaj kad ne shvati da je vreme da šalta. Jedina moja zamerka je što u višu ide poprilično brzo, već nakon 2K obrtaja, ali realno snage za tu masu ima i više nego dovoljno, pa to retko zasmeta. I što ima pet brzina pa je malo naporan kad ga pritisneš na AP.

 

Eto, rekoh da pomognem malo prodaju, kad već imam neko iskustvo sa istim modelom.

 

 

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu, utoliko bolje ...  :thumbup:

 

Ne znam otkud mi to da je i on automatik, mada realno nije ni bitno ... snage ima i više nego što je potrebno, bez obzira na menjač ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bi trebao da javim čoveku ishod da li kupujem auto (prodavac je moram reći korektan, rekao stvari koje nebih uočili). Uzeh ga u razmatranje jer bi se budžet otanjio zbog smrtnog slučaja. A treba mi auto za povremenu međugradsku vožnju, i vikend po gradu.
Auto ide dobro, nezvuči loše, kvačilo deluje ok, amortizeri dobri, gume dobre. Rađeni su servisi, veliki čeka mene ubrzo.
Od mana treba menjati letvu volana, šolje i čuje se nešto u zadnjim kočnicama, žmigavac levi napred. Još malo je spustio cenu.
Rađene su sajtne pa je odozdo zdrav, trebalo bi ga izmazati odozdo gitom za svaki slučaj.
Realno nisam još uvek odlučio. Proveravam sa budžetom koliko bi me izašlo ukupno.
Još jedno pitanje koliko je motor 1.6 citroenov-pežoov na duže staze izdržljiv.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dejanmilic said:

Danas bi trebao da javim čoveku ishod da li kupujem auto (prodavac je moram reći korektan, rekao stvari koje nebih uočili). Uzeh ga u razmatranje jer bi se budžet otanjio zbog smrtnog slučaja. A treba mi auto za povremenu međugradsku vožnju, i vikend po gradu.
Auto ide dobro, nezvuči loše, kvačilo deluje ok, amortizeri dobri, gume dobre. Rađeni su servisi, veliki čeka mene ubrzo.
Od mana treba menjati letvu volana, šolje i čuje se nešto u zadnjim kočnicama, žmigavac levi napred. Još malo je spustio cenu.
Rađene su sajtne pa je odozdo zdrav, trebalo bi ga izmazati odozdo gitom za svaki slučaj.
Realno nisam još uvek odlučio. Proveravam sa budžetom koliko bi me izašlo ukupno.
...

 

Ovakav auto po ovoj ceni trebaš kupiti... Služiće te lepo a kad rešiš da prodaš - nećeš izgubiti ni centa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko se desi da nema nekog ulaganja posle kupovine, samo je pitanje koliko je hitno i koliko skupo. Obicno prodavci cute pa ti ako nadjes mane, nadjes... 
Eto nisam znao da je prodavac spustio jos. Kako god se vi dogovorite...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Retko se desi da nema nekog ulaganja posle kupovine, samo je pitanje koliko je hitno i koliko skupo. Obicno prodavci cute pa ti ako nadjes mane, nadjes... 
Eto nisam znao da je prodavac spustio jos. Kako god se vi dogovorite...
Ma naravno, i kod daleko skupljih vozila

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, dejanmilic said:

Lepo zvuči kao da si ti prodavac  emoji16.png

 

Jbš mi sve, posle ovog komentara sam otišao na početak strane da vidim ko prodaje i shvatio da je ovo oglas...

Mislio sam da pišemo u temi za savete ili tako nešto.  :innocent:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/21/2022 at 11:25 AM, dejanmilic said:

Još jedno pitanje koliko je motor 1.6 citroenov-pežoov na duže staze izdržljiv.

Šta sve moj komša radi xsari karavan sa tim motorom (takođe plin) koju je nasledio od tasta, ne bi verovao, i ništa joj ne može ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je potrajalo od kupovine ali nikad nije kasno. Danas uradih tehnički pa da prokomentarišem auto. Iako nisam razmišljao o citroenu nikako se nisam pokajao. Pogodio se odličan auto za malo para.
Uradio sam kočnice (par diskova i sve četiri pločice), veliki servis i zamena žmigavca.
Proveren ceo trap detaljno, servo, silenti, kugle spone stabilizatori, šolje... motor suv odličan. U lav autu su rekli prethodnom vlasniku (2021) da je poželjno menjati šolje i krajeve letve. Međutim to je rađeno 2018, i 2019 tako da je automehaničar rekao da nema potrebe. Auto je održavan redovno. Pogodilo se pa sam radio servis kod istog automehaničara (servis na plavim horizontima) kao vlasnik na koga se vodio auto, prethodnik prodavca. Tako da smo imali uvid u održavanja zadnjih skoro 4 god.
Još estetski imam malo da ga doteram, ali to mi nije toliko hitno.
Iako mi je c3 deluje kao ženski auto, kad sednem za volan, malo je viši, izuzetno udoban, i kad nagazim po gasu motor od 1.6 utisak se menja i baš me briga ko šta misli
I javno da zahvalim Daliboru na pokrenutoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...