Jump to content
FAS Goran
Drls2129

Fiat (Grande) Punto EVO - volan sa drugih modela?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, skoro sam kupio Fiat Evo 2010 godiste i promenio bih voaln pa me zanima da li neko zna koji volani (sa multifunkcijama) mogu da idu u Evo?

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drls2129

 

GP/Evo je radjen u kooperaciji sa opelom i to je jedini fiatov model koji ima centralnu rupu volana drugaciju od svih drugih fiata.

Tako da prakticno mozes da stavis volan jedino sa gp-a/eva od npr. sport, abarth verzije koji se malo razlikuju od standardnog volana (koji je po mom skromnom misljenju odlicno dizajniran). Postoji opcija i da se stavi volan sa fiat 500 abarth-a ali mora da se sece i vari rupa sa gp-a. I naravno onda ide airbag sa fice koji znatno poskupljuje citavu gimnastiku. Imas na mojoj temi o predstavljanju automobila  (Bolje ikad) sve objasnjeno i uslikano pa baci pogled, ukoliko se odlucis da radis tako nesto, slobodno pitaj sta te zanima, tu smo da se pomazemo

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Lufti said:

@Drls2129

 

GP/Evo je radjen u kooperaciji sa opelom i to je jedini fiatov model koji ima centralnu rupu volana drugaciju od svih drugih fiata.

Tako da prakticno mozes da stavis volan jedino sa gp-a/eva od npr. sport, abarth verzije koji se malo razlikuju od standardnog volana (koji je po mom skromnom misljenju odlicno dizajniran). Postoji opcija i da se stavi volan sa fiat 500 abarth-a ali mora da se sece i vari rupa sa gp-a. I naravno onda ide airbag sa fice koji znatno poskupljuje citavu gimnastiku. Imas na mojoj temi o predstavljanju automobila  (Bolje ikad) sve objasnjeno i uslikano pa baci pogled, ukoliko se odlucis da radis tako nesto, slobodno pitaj sta te zanima, tu smo da se pomazemo

 

 

Hvala puno na pomoci pregledacu pomenutu temu pa cu da vidim sta cu i kako cu u svakom slucaju hvala na veoma korisnim informacijama koje nisam imao. 

9 hours ago, PremieRacing said:

Koji je razlog za ideju zamene volana? 

 

Možeš taj tvoj lepo da središ, presvučeš, modifikuješ, i bude baš kako zamišljaš da treba da bude...

Zelim da ga promenim jer je dosta iskrzan i dosta ruzno deluije a i usput mu multifunkcije malo rade malo ne rade nakad se odazivaju na komnadu nekad moaram da probodem volan da bi on odreagovao pa nisam siguran da li to ima veze sa samim tasterima na volanu i njhovom verovatno istrosenoscu ili necim drugim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drls2129

 

Sto se tice komandi na volanu, problem je u tome sto se stampane ploce i grafitni kontakti na samim dugmicima vremenom umaste i isprljaju i tada se gubi kontakt pa cas rade, cas ne rade. To se resava otvaranjem komandi i ciscenjem alkoholom i vatom. Ali taj proces mora da se redovno ponavlja, tipa svakih 6 meseci, godinu dana. Nema potrebe za promenom komandi. Ja licno volim da skinem airbag i izvadim komande i onda ih otvorim mada mogu da se pazljivo otvore i bez skidanja jastuka.

 

Sto se tice iskrzanosti volana, dobar tapetar to resava za nekih 60e. Ima ih bas dosta tako da mozes da vidis na face-u i netu kako rade. Fabricki volan je radjen od neke lose koze tako da ce svaka koju stavis naknadno poboljsati i izgled i taktilni osecaj.

 

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno pogledacu kako ocistiti kontakte pa cu probati a nasao sam ima ih dosta koji presvlace volane i meni se cini barem da volani posle toga izgledaju bas dobro. Hvala na savetu. 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Drls2129 said:

pogledacu kako ocistiti kontakte

Da ne protumacis pogresno, da ne "poturam" :D - u ovom mom oglasu mozes da vidis kako izgledaju MF komande kada se rasture.

Sto rece postovani kolega, uz malo paznje, mogu da se izvuku i bez skidanja airbag-a.

A verovatno si nekada rasturao i sredjivao neki daljinac - princip je identican, pa pogledaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83513-p-komande-mf-volana-za-fiat-nuova-bravo

 

22 hours ago, Drls2129 said:

a nasao sam ima ih dosta koji presvlace volane i meni se cini barem da volani posle toga izgledaju bas dobro

Pored ostalih iskustava, imas ovde i moju aktuelnu preporuku. Bas sam nedavno radio, covek je opasni entuzijasta. Mozes da odradis i neku modifikaciju i sl.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37980-presvlačenje-kožom/&do=findComment&comment=1631414

 

A sa Stevanom smo ostvarili i klupsku saradnju - tako da imas i pogodnosti, tj. popust ili neke dodatne stvari gratis:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83503-tapaciranje-volana-neba/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi neizmerno vam svima hvala na pomoci, sacuvali ste mi vremena i brda para sto nisam ni znao da mogu da odradim sam i sve ostalo. Hvala vam jos jednom puno svima puno mi znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...