Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dekidekic

Seat Leon - iskustva, saveti, mišljenja pre kupovine

Recommended Posts

Pozdrav drugari, 

 

U procesu sam kupovine auta, zapao mi je za oko Leon FR 2.0 TDI sa DSG-om.  Kupljen nov u SRB sa nekih 68k km. 

 

Kako listam forume i gledam testove, naleteo sam na primedbe na udobnost u gradu (FR ogibljenje). da nije bas udoban, da se oseca svaka rupa, da se prenosi buka unutar kabine, itd...? Pa bih hteo da cujem iz prve ruke utiske od Igora? :) @igor0511

 

P.S.

 

Gledao sam novog tipa HB i provozao na test voznji sa full opremom i 1.4 benzinskim m. 95ks. Sam utisak o autu je super ali kada sam saznao sto po forumima sto iz prve ruke o potrosnji ulja, automatski je ispao iz opticaja za kupovinu. Sama pomisao da na novom automobilu treba da otvaram haubu na svakih 1000km mi se nije dopala :) . Da se ne uvrede vlasnici Tipa, nisam imao nameru nikog da uvredim ili tome slicno.

 

Hvala unapred i sve vrsta komentara i sugestije su dobrodosle. Kako vam se cini cena? S obzirom da su cene otisle "gore" i polovnih i novih automobila. 

 

Link ga oglasu -  https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18789343/seat-leon-fr-20-tdi-dsg?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

449326532_Screenshot(11).thumb.png.2087372a38cd677fd98995518fd9fc70.png

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, dekidekic said:

...ali kada sam saznao sto po forumima sto iz prve ruke o potrosnji ulja, automatski je ispao iz opticaja za kupovinu. Sama pomisao da na novom automobilu treba da otvaram haubu na svakih 1000km mi se nije dopala :)

Nisi dovoljno čitao. :D

Baci pogled npr. na ovaj post: klik OVDE.

Imaš posle u toj temi detaljnije zašto u novije doba motori troškare ulje više nego što je ranije bio slučaj, npr. ovde ili ovde. Nekada je potrošnja ulja bila ultimativni pokazatelj stanja/kvaliteta motora, sada više nije kad su u pitanju noviji automobili. Ali, treba još vremena da prođe da se taj stereotip napusti...

 

''Oil consumption is normal on all engines'' BMW spokesman Hector Arellano-Belloc said in an e-mailed statement. ''BMW vehicles have long intervals between oil changes (10,000 miles). BMW engines (excluding the BMW M) may consume up to one quart of engine oil per 750 miles under certain driving conditions.'' He added that BMW's M performance models may consume even more oil than that. BMW outlines such consumption as part of its manufacturer specifications. You can even purchase a traveling case for oil, to affix in the car’s trunk.''

 

Audi and Subaru stick firmly to the statement that oil consumption is a normal part of a car’s operation. Subaru considers a quart burned every 1.000 to 1.200 miles to be acceptable. Certain Audi and BMW cars’ standards state that a quart burned every 600 to 700 miles is reasonable.

 

1 US quart = 946.352946 ml = 0.94 litre.

750 miles = 1.207 kilometara.

10.000 miles = 16.093 kilometra.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...