Jump to content
FAS Goran
Bojan J

Fiat Nuova Tipo 1.6 MJet - greeting / welcome lights

Recommended Posts

Par dana proklizavam po netu ali ne uspevam da pronadjem. Uzasno me nervira sto pali poziciona svetla pri otkljucavanju, opcija kao opcija je sjajna ali bar da pali maglenke ili oborena svetla posto mi pozicija ni za k ne treba.

Ono sto me interesuje jeste da li je moguce to promeniti ili bar iskljuciti. Inace moj auto ima monohromatski displej i siromasniji je sa opcijama nego verzije sa Uconnect-om, tako da nemam opciju Greeting light gde verujem da se moze iskljuciti. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje godiste, koja motorizacija je u pitanju?

Pogledah MES kod sebe - npr. za Tipo pre restyle, 1.4, ima samo ova podesavanja u Body Compu:

 

Untitled1.thumb.png.4dc3bcd5eefdf44e6adabc232caac7ad.png Untitled.thumb.png.257e84407ba1e725eeeec16e9617b323.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan J

 

Vlasnička knjižica, strana 25:

- Courtesy lights
Ova funkcija omogućava da, sa kontakt bravom u položaju MAR, aktivirate na 25 sekundi poziciona svetla i svetla na tablici svaki put kada se vozilo blokira putem ključa sa daljinskim upravljačem. Omogućavanje funkcije može se regulisati u meniju displeja ili u sistemu Uconnect. Funkcija se deaktivira automatski po isteku vremena aktivacije (25 sekundi) ili pri novoj blokadi vrata vozila ili postavljanjem kontakt brave u položaj koji nije MAR.

 

Onda se na strani 51 govori o displeju, tj. o obe njegove varijante, gde je poslednja stavka u glavnom meniju opcija za DRL (dnevna svetla).

Vlasničku knjižicu imaš ovde na Forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

Nazalost kod mene u meniju ne postoji poslednja stavka odnosno DRL, ne znam iz kog razolga. Dok npr na sluzbenom Doblu 2020 god postoji. 

E sad ako ima veze, obicni su mi farovi tj. DRL je sa H15 sijalicama. I u uputstvu za DRL u zagradi pise "ako postoji" sad ne znam na sta se misli na DRL ili stavku u meniju DRL :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Bojan J said:

Nazalost kod mene u meniju ne postoji poslednja stavka odnosno DRL...

U vlasničkoj knjižici su obe varijante displeja,tj. i ona bolja i ona osnovna. Koliko sam razumeo ti imaš tu osnovu varijantu.

Kad već nema opcije za DLR ni na njoj, onda ti ostaje ono sa druge Ivanove slike:

On 11/29/2021 at 3:45 PM, Ivan said:

Untitled.thumb.png.257e84407ba1e725eeeec16e9617b323.png

Pod opcijom Daylights i Daylights dropout staviti Disabled umesto Enabled i videti onda šta se dešava. Za to ti treba odgovarajuća dijagnostika.

 

Možda pre toga da proveriš šta ti je uključeno za opciju svetala follow me.

I, još nešto....tebi su svetla (na prekidaču svetala u kabini) ugašena, ili uvek ostaviš da ide automatski...ili uopšte nemaš opciju za automatska svetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, neshaoct said:

Za to ti treba odgovarajuća dijagnostika.

Olaksavajuca stvar je sto je kod Tipa 356 MY15, Body Comp "Magneti Marelli".

Tako da je za igranje sa Body-jem, kao i za Proxy Alignment, dovoljan samo ELM327 interfejs (bez dodatnih adaptera).

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshaoct said:

Možda pre toga da proveriš šta ti je uključeno za opciju svetala follow me.

I, još nešto....tebi su svetla (na prekidaču svetala u kabini) ugašena, ili uvek ostaviš da ide automatski...ili uopšte nemaš opciju za automatska svetla?

Follow me mislis u samom meniju? Follow me postoji samo ukoliko rucicu povucem unazad nakon gasenja auta. Inace auto svetla nemam, a isto se ponasa i kad su svetla iskljucena ili ostanu ukljucena. 

Pada mi jos napamet ideja za LED H15 sijalicama, jer ce u tom slucaju imati malo vise smisla, tj nesto ce mozda i da se osvetli jer su malo jaca... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...