Jump to content
FAS Goran
stex_pb

Fiat (Grande) Punto EVO - popravka kućišta filtera vazduha

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Primetio sam da na mnogim Fiatima postoji problem sa lomljenjem zakački na kućištu filtera vazduha. Očigledno je da je to neki inženjerski propust i da je samo kućište jako blizu izduvnoj grani i da plastika jednostavno izgori. Odustao sam od kupovine polovnog kućišta je ako je meni izgorelo, izgorelo je i svima ostalima tako da sam se odlušo za jednu brzu popravku. Ceo proces sam uradio na brzaka jer mi se kućište toliko otvorilo da je prašina počela da prolazi pored filtera, tako da rešenje nije baš reprezentativno ali je potpuno funkcionalno. 

 

Potreban materijal:
-vezna pločica za spajanje (ili vinklić pa ispravite, ili isecite sami od lima pločicu)
- 6 vijaka , matica i podloški M3

 

Dremelom sam obrusio sredinu ostatka zakački da bi pločica nalegla ravno. Probušio sam dve rupe na osnovu već postoječih rupa na limčiću. Zbog brzine izvođenja popravke nisam skinuo kompletno kućište filtera već sam na licu mesta odokativnom metodom procenio koliko limčiće treba iskriviti da bi se pretvorili u zakačku. Da bi se cela inervencija izvela potpuno korektno, najbolje je skinuti kompletno kućište Filtera i onda lepo premeriti koliko treba saviti limove. Kada budem menjao svećice skinuću komplet sve i precizno odmeriti.

Obrušena zakačka

 

IMG_20211126_134900.jpg


Ušrafljeni limovi

 

IMG_20211126_135434.jpg

Proizvoljno savijeni limovi pre montaže

 

IMG_20211126_141323.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...