Jump to content
FAS Goran
siemprerosso

Fiat Punto Twinair 0.9 100ks

Recommended Posts

Auto je prelep, felne su top, antena je odvratna, ali ostavimo to po strani....

...kako se bre izlazi iz ovog dvorišta, nije valjda da je kapija klizna i da se pomera za svaki auto?! Ako jeste - :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, siemprerosso said:

Jedino što nema Bluetooth, zbog poziva. Ima onaj socket u koji ulazi Blue & Me navigacija i multimedija, ali nisam siguran - hoće li auto kad kupim taj uređaj imati BT i da li ću moći da povežem telefon sa njim radi razgovora?

Ako mislis na Blue&Me TomTom uredjaj - koliko sam upucen, nije moguce.

Obezbedjuje navigaciju, moze da se zakaci na BodyComp i ocita podatke sa auta, itd... Ali koliko znam, za handsfree (uz MP3 USB i glasovne komande) moras da imas ugradjenu Blue&Me centralu na koju ce se telefon konektovati. A TomTom samo preuzeti podatke, mislim da se i on sam povezuje sa BM centralom preko BT.

Nema ni jedne slike enterijera - nemas 8 dugmica na volanu i USB konektor kod menjaca?

 

Da ne zaboravim - dobrodosao na FLCS forum, puno bezbednih kilometara sa Punticem.. Nego, mene recimo zanima kako sluzi taj THP 200 iz potpisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Nema ni jedne slike enterijera - nemas 8 dugmica na volanu i USB konektor kod menjaca?

 

Da ne zaboravim - dobrodosao na FLCS forum, puno bezbednih kilometara sa Punticem.. Nego, mene recimo zanima kako sluzi taj THP 200 iz potpisa?

Hvala na dobrodošlici. Iz tvojih usta u Božje uši što se kaže, i ja se nadam lepoj i bezbednoj vožnji. Islikaću baš enterijer danas sutra pa kačim slike. Da, auto ima usb i aux priključke kod menjača, i ima tastere na volanu - za jačinu zvuka, promenu stanice i glasovne komande. Gore gde su svetla enterijera ima onu rešetkicu, čini mi se da je to mikrofon, bar tu stoji na Meganu i Pežou. Po tome mi je sva logika da ima i BT, Uzeo sam onaj fm transmitter kao prelazno rešenje za suprugu da ne priča na telefon dok vozi (od toga se ježim) ali već pomenuti problem plitkog priključka od 12V čini da se kontakt stalno gubi. Pa se sad dvoumim da li uzeti taj Blue & Me ili ugraditi multimediju... Ali to su sad sve sitnice, fokusiran sam na to kako će motor da se pokaže, da li će da troši ulje, itd. Ova zima je test period, što se kaže, bez 10000km nema pravih rezultata.

 

A što se Pežoa tiče... Pa dok ne stignu slike Punta evo malo njegovih slika. Pežo radi kao singerica. Taj motor mnogi kude (1.6 iz BMW-a) ali ako se vodi računa o njemu perfektan je. Mene služi odlično i nisam imao nikakvih problema sa njim za sada. Tih 200 konja je prava mera za taj auto, jer malo ljudi zna da je on napravljen poput tenka. Ima 1600 kg, kao Audi recimo. Zapravo, tu je bitniji njegov obrtni momenat i dostupnost istog pri niskim obrtajima. U vožnji zato pruža dosta komfora - tamo gde inače šaltam sa dizelima u drugu da uđem u krivinu, sa njim mogu u trećoj bez problema. I on posle izvuče bez ikakvog problema. Nema nijedan problem kojeg ljudi povezuju sa tim motorom - ulje mu ne curi i ne pušta ga ni na dekli ni na karteru,  zatezač lanca je ok, nema potrošnje ulja prilikom normalne eksploatacije.

E sad, što se potrošnje ulja tiče, ako ga forsiram u velike obrtaje i brzine trošiće više ulja nego bilo koji drugi auto kojeg imam u dvorištu. To je zato jer je auto težak a motor se puno greje - jednostavna fizika nalaže da se u takvim situacijama troši više ulja. I odabir ulja je važan. Ja sam mu našao pravu kombinaciju i nemam nikakvih problema :D

IMG_20210619_173721.jpg

IMG_20210801_193354.jpg

IMG_20210528_075034.jpg

IMG_20210801_192819.jpg

IMG_20210307_142340.jpg

7 hours ago, PremieRacing said:

Auto je prelep, felne su top, antena je odvratna, ali ostavimo to po strani....

...kako se bre izlazi iz ovog dvorišta, nije valjda da je kapija klizna i da se pomera za svaki auto?! Ako jeste - :respect:

Haha, antena je neka aftermarket. Ne samo da je ružna, već na njoj piše i WRC. Siguran sam da nju koriste tamo na reliju. Tu će ići ajkulica, ali još ne znam koje će boje biti, jer planiram da uradim neki styling sa folijom. Supruga trenutno gleda kombinacije boja, pa če da oboji krov i retrovizore, a sa strane da stavi neki decal suptilni. Par opcija je u igri, pa dok se to ne reši ova antenica ostaje.

A što se tiče ulaska u dvorište... Jeste, kapije su klizne. 4 kapije smeštene na dve šine. U produžetku je još jedan ulaz, ali tu se ulazi, što bi se reklo, konvencionalnim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, siemprerosso said:

Da, auto ima usb i aux priključke kod menjača, i ima tastere na volanu - za jačinu zvuka, promenu stanice i glasovne komande. Gore gde su svetla enterijera ima onu rešetkicu, čini mi se da je to mikrofon

Pa onda bi trebalo da ima Blue&Me, centrala mu je u kaseti ispred suvozaca. Znaci da imas handsfree telefon, MP3 sa USB fleske i glasovne komande.

Ukljuci BT na telefonu, pa pogledaj vidis li "Blue&Me"? Ako je odgovor potvrdan, samo preko instrument table treba da generises PIN i da se upari sa telefonom.

Ako ne vidis uredjaj, mozda je centrala u kvaru ili izvadjena, pa bez nje uradjen Proxy Alignment.

Probaj da pritisnes i Win dugme na volanu (ili ono sa glasovnim komandama) pa vidi da li ce se teta :) oglasiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad žena dođe s posla pa sam čačkao malo da vidim može li se povezati. Ne izlazi mi dostupan BT uređaj na telefonu. Teta se oglašava, ali nudi kad kažem help (ono jeste mikrofon) opcije koje nemaju veze sa povezivanjem preko bluetootha. Ni u meni kad uđem u pairing, ne prijavljuje mi dostupan uređaj na fonu, ali mi izađe PIN na kontrolnoj tabli. Može li biti da se telefon može povezati samo preko kabla?

 

Evo i par slika enterijera, mada je mračno dosta. I da, još jedna mana Puntu je što nema kabinska svetla pozadi, niti utičnicu.

IMG_20211119_172228.jpg

IMG_20211119_172211.jpg

IMG_20211119_172343.jpg

IMG_20211119_172644.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao malo bolje. Auto ima i bt handsfree i A2DP standard (pušta muziku sa telefona, iz memorije i sa YT). Povezao sam se bez problema, mada na čudan način. U dostupnim uređajima nema Blue&Me, već se uređaj zove CarBT. Pin nema 4 broja, već 6, i nisam morao da kucam već samo da kliknem ok na telefonu. 

Tako da je sad sve ok, onaj Tom Tom uređaj je višak. Iskoristio bih socket za nosač doduše, na odličnom je mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je onda nesto naknadno budzeno. Blue&Me nikada nije podrzavao A2DP protokol (BT je samo za handsfree, nema strimovanja muzike sa telefona). Verovatno ces videti cim prvi put izvuces radio.

Ako se autic lepo pokaze, pa eventualno krenes da ga sminkas - posto fabricki nije imao multimediju (sem tog TomTom), imas i tipskih Androida za njega. Cisto tema za razmisljanje:

 

big-96677013_5ee2c4965b3149-454664621591919741702.thumb.jpg.8db3248fa25837ddcca49b36fe9e2f19.jpg images.thumb.jpg.c8878c9f152838866b1e74118d707e29.jpg IMG_20180502_162838.jpg.737bf842731da1ea7ba99b6b06555daf.thumb.jpg.1bd985528ec5ece31c171d71cc2233d1.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za budženje, vidim da pušta muziku i prima pozive bez problema. A2dp je isto nepotreban, kad je već usb tu. Ali nije zgoreg imati. I dobra je stvar što preko usb - a može da se puni telefon. 

Video sam te multimedije, lepo to izgleda al ne znam koliko joj je potrebno. Ako bude izrazila želju ugradićemo lako... Sviđa mi se što za njega ima baš lepo skrojenih multimedija, koje ne ruže izgled enterijera. Na Meganu sam navikao na Tom Tom, navigacija je odlična, pa ću možda pre to pazariti ako naiđem povoljno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/19/2021 at 4:42 PM, siemprerosso said:

Ja sam mu našao pravu kombinaciju i nemam nikakvih problema

Sta sipas u 1.6 thp ? Koja je kilometraza na Pezou? 

 

Inace super je Punto, mada Pug mi se vise svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2021 at 2:38 PM, dekirs said:

Sta sipas u 1.6 thp ? Koja je kilometraza na Pezou? 

 

Inace super je Punto, mada Pug mi se vise svidja :)

Hehe nisu baš za poređenje, Pug je auto više za uživanje, pravi GT.  Prešao je 123000. Ne vozi se mnogo - ove godine tek nešto jače od 3000. Više od toga i neće - do proleća. Taj se ne vozi po kiši i ostalim nepogodama, izuzev u vanrednim situacijama. Ima ko će da se soli i kalja :)

U njega sipam Yacco Lube Fr 5w40. Takođe sam u njega sipao i Liqui Moly Motor Protect prilikom prošlog malog servisa, kao i u sva ostala vozila iz potpisa (izuzev Punta, njemu je servis urađen neposredno pre nego što sam ga kupio).

Što se goriva tiče u njega ide samo Nisov GDrive 100. Na zimu sipam stabilizator u rezervoar jer auto dugo stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, okreni obrni uvek ispadne da su automobili upravo ta droga. Zrno zdravog razuma koje mi je ostalo mi kaže da je pametnije da smanjim broj vozila iz potpisa, a ja i dalje jurim kola koja bih kupio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prvim snegom naterah punta kod vulkanizera. Stavljen zimski set točkova (uzeo sam mu nove felne i gume pa sam miran narednih godina). Takođe, zamenjeni diskovi, pločice, i paknovi pozadi. Uz to, očišćeni i doboši od prašine koja je činila da se kočnica čuje prilikom otpuštanja papučice. Sad nek pada koliko hoće.

Zamerki za sada stvarno nemam, osim možda što se visoko sedi i što je auto nizak napred, pa šuspleh kači na sve živo.

Realna potrošnja po ovom hladnom i mokrom vremenu je nekih 6,7 litara.

IMG_20211207_100102.jpg

IMG_20211207_100115.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...