Jump to content
FAS Goran
krajo

Fiat (Grande) Punto Evo 1.3 MJet - sama se upali lampica start-stop

Recommended Posts

To se i dešava ali posle nekog vremena ,recimo dugo crveno svetlo a upaljeni farovi pa ne izdrži ceo ciklus. Ali ako ne može više od 3 sekunde logično mi je da je akumulator već toliko slab da ne bi ni trebalo da se Ss aktivira. Možda grešim

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2022 at 1:07 PM, Nikola031 said:

Koji je motor u pitanju? Po greskama bih rekao da nije multijet nego multiair benzinac.

Da. 1.4 multiair. Kao tvoj......

 

Edited by Ivan
Skinut dupliran citat

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2022 at 11:59 PM, DelPiero said:

I meni je pocelo to da se desava na mom twinair-u..Mislio sam da je samo kad je hladno ali evo i danas opet.Obicno se desava kada auto malo duze stoji.Upalim normalno i upali se zuti trougao, check engine lampica i start/stop unavailable.Onda malo trokira, kao da ne radi jedan cilindar,ugasim jednom ili dva puta i upalim i onda normalno dalje radi.Moracu da ga odvezem na dijagnostiku.

Isti simptomi kao i kod mene. Par puta se desilo dok je hladan pa sam posumnjao na svecice jer ne znam da li su bile menjane a auto je kod mene godinu i nesto. Pred odmor ( krajem Avgusta sam stavio nove svecice, naravno original, ) i na odmoru mi se isto dvaput desilo ( auto topao ) da u voznji upali start stop i chek i trougao i trokira kao na tri klipa. Tako teram lagano minut dva i opet pocne da radi normalno ali lampice sijaju i dalje. U toku sutrasnjeg dana i lampice se pogase i radi sve normalno.....eto tako......jbg......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika kaze? Ima li tada trenutnih ili nekih od ranije zapamcenih gresaka? Nema tu "eto tako", "lampice sijaju i dalje pa se pogase", nego se dijagnostikuje i resava ;) .

Koje su to "original" svecice (preporucene su NGK Iridium Laser, za neke modele zamena cak i na 20.000 km).

Share this post


Link to post
Share on other sites

svećice, bobina, dizna, falš vazduh.... . Meni je trokirao zbog klapne gasa a može biti i Multiair jedinica. Samo dijagnostika ti može pomoći uz majstora koji zna šta radi. Jedno bez drugog ne ide

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako da ocistim klapnu kod mene, nemam nikakvih problema sem nekih bas blagih neravnomernih vibracija na leru, nista bitno ali ocisticu je svakako samo sto joj verovatno treba kalibracija posle pa moram da navatam drugara da to dijagnostikom odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...