Jump to content
FAS Goran
kockica

Opel Insignia Grand Sport 1.6 CDTI

Recommended Posts

Ajjjj, sto se meni svidja ova nova insignija.. Bas su je estetski do 00 napravili. 

 

Ta 5.ta vrata su najbolja stvar kod tih HB-limo varijatni. U zdravlju vozio, pisi utiske. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zbog gepeka i krenuo u pricu zamene kola , i stvarno kad me zena izbaci iz kuce imam gde da spavam ... 
za sad su zamerke na nasa mala parking mesta . nakako uvek strci ili dupe ili nos i naravno na komsiluk , 5 min sam bio na ulici stigao je neko da malo izgrebe :rant:
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekam leto da probam , sad je namesteno da kad padne temp pali grejanje i polako smanjuje jacinu ... prija za guzu pa  grejanje volana ( nisam znao da to uopste postoji) , jos cu i da se razmazim 
Danas isao do placa , pustio masazu ... nije mi se izlazilo iz kola 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno , plan nam je bar 3god dok otplatimo kred pa da ode kao ucesce za nesto drugo 
Samo sto cu iskreno gledajuci sadasnje cene tesko moci da nadmasim ovaj auto ... mi smo se i lomili oko nekog SUV ili Tipa ali je prelomilo je to da smo se sa ovom ratom osecali komotno a Tipa je pobedila cena jer je od 1.6 mjet kog sam ja zeleo dosta jeftiniji a po meni ipak malo bolji auto . mislim bez uvrede svima ispada da se da 22k za auto koji na akciji kao benz moze da se uzme za daleko manje para i onda das 22k a vozis se isto ko onaj ko je dao 12k . Meni to bas nije normalno ,mozda gresim ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si skroz, ipak je ovo mnogo bolji automobil, koliko god da je tipo sjajan ipak je ovo uporedivo bolje.

 

Cestitam pre svega i da te dobro sluzi.

 

Nego ko kaze da oprema nije bitna, ovakva insignija ostavlja drugaciji utisak i u odnosu na istu takvu obicnu insigniju (u baznoj opremi sa obicnim sedistima), a kamoli u odnosu na klasu ili dve razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutna potrosnja po bordu 
Autoput oko 80km 
Lokalni put oko 100 km
Bgd -Topola  i nazad 
resto po Bgd 
Voleo bi da malo bolje povlaci u prvoj ali posle poziva na prekrsaj 
   

viber_image_2021-11-14_17-10-39-606.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor koji bas iznenadjuje koliko malo trosi, a i lepo ide za svoju konjazu. Ako nije zamenjen do sada, preporuka je da se zameni uljni spaner i stavi podloska na njega koja resava cuveno krljanje lanca na startu kod tog motora:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, kockica said:

Trenutna potrosnja po bordu 
Autoput oko 80km 
Lokalni put oko 100 km
Bgd -Topola  i nazad 
resto po Bgd 
Voleo bi da malo bolje povlaci u prvoj ali posle poziva na prekrsaj 
   

viber_image_2021-11-14_17-10-39-606.jpg

36 km/h ? Kako se lako upropasti ta prosečna brzina. Tužno, ali, veoma istinito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je ono 
neko kupus neko meso a u proseku svi sarmu jedemo ...
zao mi je sto nisam i napunio do vrha da vidim koliko laze komp , ali bice prilike 
sto se tice uljnog spanera planiram da pozovem auto kucu gde je odrzavan i da vidim da li su to uradili ako ne ja cu , jer sam bas dosta neprospavanih noci imao zbog toga dok me nije drugar umirio recima da svaki auto ima neku svoju caku koja zeza i ako je samo to da budem miran moze da se resi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se , samo sto moze da bude dosta jeftinije preventivnom zamenom tog spanera 
Valjda necu da budem toliki baksuz da ode hiljadarka jer cu onda ja preventivno da spavam u kolima da me zena ne ubije a i dobra stvar je da ima 2 god garancije na lanac 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro, caka od 100€ ima još samo na Puntu 1.2, za sve ovo novo niko ni ne očekuje eventualno tako nešto... jednostavno nema

A i ima 2 godine garancije, tako da je miran i zabole ga... A posle toga čovek ni ne žali da uloži nešto za "redovno" održavanje još uvek mladog auta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas konacno da napunim rezervoar , ma koliko to bolelo :(
Nisam neki matematicar ali bord laze za 0.85 
Mojom matematikom sam na 6.85 na 100 
 

viber_image_2021-12-01_10-52-00-785.jpg

viber_image_2021-12-01_10-52-10-248.jpg

Edited by kockica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je fascinantno kako je Insignia mali potrošač barem prema bord kompjuteru (nisam je nikad tankovao čep/čep), a obzirom na veličinu i težinu auta.
Ovo je verzija 2.0 cdti od 120 ks i što je najbolje uopšte ne ide loše... čak šta više. Auto-put, tempomat, ravna deonica bez vetra.

 

Screenshot_20211201-170242_Gallery.jpg Screenshot_20211201-170301_Gallery.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za sad prezadovoljan , i moram da povucem rec nije uopste troma , moze zestoko da krene samo mi je trebalo malo vremena da se opustim ..
Jedina zamerka ali to sam znao i pre , usao sam na parking Beo Shopping Centra , jooooj ljudi ko da sam sa Titanikom usao ...
Zavlacio sam se svude i sa svakakvim kolima ali gori parking od toga na onaj crni petak u zivotu nisam video 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, da li si u medjuvremenu "naučio" da automobil od 5 metara dužine parkiraš u parking dug 4 metra ?

:)

Šalim se, ne zameri, svi smo u sličnim problemima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

First blood 
Neki neznani junak mi je razbio gril na braniku i naterao me je da pisem pismo deda mrazu , sta zelim za ng ...
Bolje da ne pisem sta sam sve rekao u subotu kad sam video da mi prednja kamera snima hladnjak umesto put 
Zanimacija cirka 300 eur danas sam bio u servisu 
Zasto bi zamerio pa ovde smo i da razmenimo iskusta a i nasmejemo se malo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:( uvek se nadje neki idiot da pokvari srecu prilikom kupovine auta... 
Nego, da li postoji neki sistem da se upali kamera kada mrdne auto i snimi situaciju?  Dosta ovih aftermarket kamera to ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema , ovo je fabrika , pali se pri brzinama manjim od mozde 5kmh tipa iz zezanja kad sam na semaforu , automatski kad se parkiram 360 i prednja zadnja i to je to 
Postoji sansa da se vrtim po kraju da snimim ko ima kameru i da li je to snimila a onda da jurim dalje ali opet se sve to svodi ma nisam ja a onda bi se samo nervirao ulazio u svadju i ko zna kavo biiip napravio 
Nije vredno ... 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...