Jump to content
FAS Goran
DaChaS

2010. Fiat Qubo 1.4 Natural Power

Recommended Posts

Kupljen pre nekih mesec dana   za kojih sam presao oko 800 km...u principu ok auto nije za neko jurcanje al stigne svuda :)moj neki izbor najvise je bio zbog polozaja sedenja i mesta,

 

Ono sto bi trebao da uradim

 

1.Kupovina zimskih ili all season guma

2.nalazak nekog krstenog majstora gde bi odrzavao (mali,veliki servis itd )

3.Popravka fabrickog radija ako je moguce ili zamena za neki drugi

 

q01.jpg

 

q02.jpg q03.jpg q04.jpg q05.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke :) 

 

Italijani uspeli i od kombike da naprave funky-looking vozilo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, da ruzno lep :D nesto kao Bull Terijeri :D, jedino sto sam ja hteo da bude u drugoj boji al tako se potrefio primerak 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako lep auto,nekako su ga skrojili da bude privlacan,iako po nameni moze bez problema da bude dostavno vozilo.Sve cestitke,a unutra je ugradjen fabricki gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao bih Qubo kao porodican (tipa 2-3 clana porodice) ili cak Doblo, onaj sa velikim zadnjim staklom i znakom (verovatno noviji/aktielan model) nakrcan opremom. Modluarnost je odlicna. 

 

Cestitke na kupovini! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sam model lud kao struja (pozitivno) i prilicno praktican. Komsija je pazario nedavno za posao identican beli, samo MultiJet, bas sam mu sredjivao i flesovao Blue&Me.

Po Turskoj sam ih vidjao gomilu, tamo su vrlo popularni, pogotovo sto su i domaci proizvod, takodje maltene samo dizelasi.

Sa srecom i da te lepo sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/9/2021 at 7:40 PM, Martin said:

Čestitke na autu. :thumbup:

 

Kakva je potrošnja CNGa i kakve su mu performanse?

Potrosnja u gradu je oko  6kg Metana = 588 din

 

na otvorenom i kombinovano bude oko 5 kg = 490 din

 

 o performansama i ne mogu nesto bog zna sta puno posto ga ja i ne vozim nesto brzo,  uglavnom je to do nekih 110 na ovim lokalnim vojvodjasnkim putevima bez neke preterane zurbe .Za mene ima uglavnom sta mi je potrebno neko ok ubrzanje kad zatreba da se obidje i lagano da krstarim :) i

12 hours ago, PremieRacing said:

Čestitke! I meni je preinteresantan, pogotovo u narandžastoj i onoj 'fluo' zelenoj boji. Baš je drkica  :thumbsup:

 

Daj koju sliku enterijera...

Ej ja sam jurio tog zelenog i meni se dopao al eto ili mi promakne ili bude nesto drugo ,slikacu bas unutra samo da potrefim jednom po danu

 

20 hours ago, Ivan said:

Meni je sam model lud kao struja (pozitivno) i prilicno praktican. Komsija je pazario nedavno za posao identican beli, samo MultiJet, bas sam mu sredjivao i flesovao Blue&Me.

Po Turskoj sam ih vidjao gomilu, tamo su vrlo popularni, pogotovo sto su i domaci proizvod, takodje maltene samo dizelasi.

Sa srecom i da te lepo sluzi!

E to sam bas hteo da vidim za blue&me jel ima neko na forumu ko se bavi elektronikom da pogleda to i fabricki radio posto trenutno ne radi ....radio je prebacen na AM i ne reaguje nista na menjanje al moze da se ukljuci pojaca....jel to najbolje da se menja ili moze neko da proveri dal vredi da se popravlja

Edited by DaChaS

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, rkoma1986 said:

Pa ne treba AM nego FM

znam on je prebacio na AM al ni jedno dugme ne raguje ne mogu da ga vratim na fm ....mislim da cu morati da ga menjam skroz najverovatnije .

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, rkoma1986 said:

Aham, sorry. Možda je samo nešto nešto zabagovao, da ne požuriš sa zamenom ako ne treba

Jel postoji neki nacin da ga kao restartujem ....hteo sam da kupim onaj alat za skidanje radia ...celo Pancevo obisao nigde nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikaj radio. Ako je obican, verovatno je dovoljno gurniti zice u rupe i oslobode se zabice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, DaChaS said:

E to sam bas hteo da vidim za blue&me jel ima neko na forumu ko se bavi elektronikom da pogleda to i fabricki radio posto trenutno ne radi

Navrati na neko forumsko druzenje dok jos ima toplijeg vremena, pa da pogledamo.

Ovom drugaru sam bas na Qubu sredio Blue&Me, imam verziju firmware 5.5 cini mi se, kao i Update za engleski (glasovne komande i sve ostalo). Blue&Me je slicna problematika uostalom kao i za sve Fiat/Lancia/Alfa modele.

Mali deo sadrzaja ispod poklopca Sport Billy gepeka, za takve operacije sredjivanja ili kupusanja... Ja l' ces zice za radio, ja l' ces zice za navigaciju :D ...

 

IMG_20211111_151827.thumb.jpg.e15a3fd0a35a076956088e46f38444db.jpg

 

Ako je sam radio uredjaj slucajno Blaupunkt kao na GP, imamo i generator za kodove.

 

gf-KCMm-Jpmx-1MYQ_fiat-qubo-trekking-1280x960.thumb.jpg.b312cae80d11db0ec98e5a10b0275b89.jpg

 

A u prethodnom slucaju - ako ostavljas auto za sebe duze i entuzijasta si (kao mi *** ovde :D), imas i lepih aftermarket Androida. Isti je mislim i za Qubo, Fiorino, kao i za "bracu" Bipper, Nemo...:

 

maxresdefault.thumb.jpg.f57aae58a2c0600adbf33589559d0635.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Dale said:

Slikaj radio. Ako je obican, verovatno je dovoljno gurniti zice u rupe i oslobode se zabice.

postavicu slike danas samo da sidjem do auta

 

21 hours ago, Ivan said:

Navrati na neko forumsko druzenje dok jos ima toplijeg vremena, pa da pogledamo.

Ovom drugaru sam bas na Qubu sredio Blue&Me, imam verziju firmware 5.5 cini mi se, kao i Update za engleski (glasovne komande i sve ostalo). Blue&Me je slicna problematika uostalom kao i za sve Fiat/Lancia/Alfa modele.

Mali deo sadrzaja ispod poklopca Sport Billy gepeka, za takve operacije sredjivanja ili kupusanja... Ja l' ces zice za radio, ja l' ces zice za navigaciju :D ...

 

IMG_20211111_151827.thumb.jpg.e15a3fd0a35a076956088e46f38444db.jpg

 

Ako je sam radio uredjaj slucajno Blaupunkt kao na GP, imamo i generator za kodove.

 

gf-KCMm-Jpmx-1MYQ_fiat-qubo-trekking-1280x960.thumb.jpg.b312cae80d11db0ec98e5a10b0275b89.jpg

 

A u prethodnom slucaju - ako ostavljas auto za sebe duze i entuzijasta si (kao mi *** ovde :D), imas i lepih aftermarket Androida. Isti je mislim i za Qubo, Fiorino, kao i za "bracu" Bipper, Nemo...:

 

maxresdefault.thumb.jpg.f57aae58a2c0600adbf33589559d0635.jpg

 

Gde se obicno okupljate jel bude na forumu okaceno ili je to vise ovako neobavezno , Da auto ostavljam za sebe na duze zato i gledam da sve sredim na njemu ...takav sam volim da mi je auto sredjen i nekle sitnice ako ne rade me uzasno izludjuju dok ih nesredim ,

 

Gledao sam bas te aftermarket navigacije ispadne oko 230 do 280 eur i definitivno je u planu u buducnosti,ali morace da saceka posto cu sad imati zimske gume ,mali servis, pa zato gledam da sredim radio za neku prvu pomoc pa onda da gledam dalje

 

Stigla nalepnica za zastitu branika od grebanja

IMG_20211031_145857.jpg

Edited by DaChaS

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, DaChaS said:

Gde se obicno okupljate jel bude na forumu okaceno ili je to vise ovako neobavezno

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27773-redovno-fiat-lancia-okupljanje-beograd/&do=findComment&comment=1628895

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike radija i nesto iz unutrasnjosti 9e74acd2a9ac27efef833d6a22a49b86.jpg5b176794b9dbd527ef6ff5b9fc774d1e.jpg44a8b093f72f144aaa5eb91c5ee9da22.jpg

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Ovu nije hteo iz prvog puta6e2f5b43671cf33d29a9da4701e935b1.jpg

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update : uspeo sam da sredim radio i prebacim na AS FM definitivno ne radi al je barem sada na Fm stanici i radi volume dugme i to je to

Gume Kleber Quadraxxer 2 porucene na ipg javljaju posle 7 dana i potvrde o kupovini da ih u stvari nemaju iako je bilo 10+ na stanju u trenutku kupovine, odustajem od njih i narucujem u Beo-Car stigle za 3 dana ,danas na montiranje

Stigle neke porucene sitnice sa aliexpressa,Anti slip, Traka za pojas i privezak , imam jos neke reflektujuce nalepnice za retrovizore 529dc5fcb6a5931ceaf45b01b97fd904.jpg983fdfd45706ed46c7344e250544daaa.jpg66afabb76d02f0ca0cdd0e57683be6c6.jpg

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle i namontirane Kleber Quadraxxer 2 All season gume ,presao sa njima mozda oko 400 km.,juce testirane po kisi i pljusku do Vrsca i nazad, auto se definitivno ponasa stabilnije u voznji i daje dobar osecaj po barama i mokrom asfaltu48641d5dbe3fc675420b228720c5ee6d.jpg

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

 

Jel ima neko da je skoro uzimao auto radio ,pa da ima predlog savet za neki odredjeni  model koji se dobro pokazao u rangu 7-10 hiljada ili je u principu svejedno

Stigla mi je blenda za radio pa bi gledao da promenim posto je fabricki poludeo skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vise imas aparate bez CDa, samo USB i slicni prikljucci. Malo su plici i jednostavniji. Ako imas i BT opciju, jos bolje. Pionir je imao tako neke modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...