Jump to content
FAS Goran
BaneAK74

Fiat Bravo 1.4 T-Jet 150hp

Recommended Posts

12 minutes ago, BaneAK74 said:

IMG_20220414_232953.jpg

 

Prava muka skinuti km sat.

Nemoj se brukati ;) .

Znam da vozis 150 "srkija" - ali drugarski savet, nemoj drzati rezervoar ni blizu trenutnom stanju od 3-4l , iz gomile razloga.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ma mukaa jee :D:D Na Puntu km sat drzi cetiri srafa, a na Bravu plastika oko volanaa, pa srafovi i na kraju treba izvuci sat, sva sreca pa imam strpljenja:D 

Krizaa Ivaneee, krizaaa:D Salu na stranu, znamm i retke su situacije da je na rezervii. Uvek sipam pun i cim se upali rezerva ide opet do cepa. Hvala na savetu. Moj calac od 2009 vozi Fiestu dizela, mislim da je jednom samo sipao pun rez. uvek za 1k :DI tako za celi mesec sipa bar 10k. I evo tolike god. nije imao problema. Prati ga sreca :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako moze jednom da se odvoji za pun rezervoar ;) , pa da se dosipa za crvenu.

Pogotovo na velike varijacije spoljne temperature, u rezervoaru se stvara kondenz, tako da ti je jasno sta se tada desava sa par litara goriva u rezervoaru. Pumpa u rezervoaru koristi gorivo za svoje hladjenje, pa je bez istog podloznija crkavanju. Sa par poslednjih litara i maltene filmom na dnu kupis onaj zadnji talog iz rezervoara i saljes direkt u sistem za ubrizgavanje, itd., itd... Razloga je gomila, na kraju krajeva, na pun rezervoar najtacnije moguce meris i potrosnju (po cepu).

Vidi, Golf 2 i starije dizele su u onoj nesreci 90-ih vozili i na rafinisano ulje ;) . Moderniji motori su sve osetljiviji na raznorazne stvari, imaju sofisticiranije komponente, vece pritiske ubrizgavanja, itd...

46 minutes ago, BaneAK74 said:

a na Bravu plastika oko volanaa, pa srafovi i na kraju treba izvuci sat, sva sreca pa imam strpljenja

A, pa Bravo malo trenira zivce, skidao sam, znam sve ;) . U sustini jedino malo vise srafljenja, ali nista komplikovano. Generalno, bar iz mog iskustva sa restyle, vrlo lepo sklopljen auto.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocelo da se cuje krckanje iz levog tocka kad se mota volan levo-desno. Sagnem se, tacno se cuje iz dela gde je opruga. Kupum lezaj i solju, uhvatim sam da zamenim. Skinem sve lepo i kad sam skinuo solju vidim da sam za dzabe kupovao:D. Jer je lezaj i solja u top stanju(deluje mi da je skoro pa menjana). Stavim ja novu solju i lezaj, kad sam vec kupio, vratim sve, okrenem vola i idalje je prisutno krckanjee. Da li je moguce da letva volana prenosi zvuk do opruge ? :blink: I da li ova rdja moze da pravi taj problem ?

IMG_20220528_210311.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, mada gledao sam i to. Nema lufta... na caletovim kolima sam menja homokinetickici i nije se culo kao ovo. Ici cu ovih dana na kanal, pa sa donje strane da se pogleda. Ja nesto tipujem na oprugu i na letvu volana.

1 hour ago, werp690 said:

Homokineticki? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, "sad se i babo češka po glavi". :D

Sumnjao sam na ležaj amortizera a sada suJmam na ležaj točka.

Jbg, teško mi da "lečim" na daljinu. ;)

Uglavnom, ne bi trebalo da je homoginetički (mada ko zna).

Može tu štošta da pravi zvuk...

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahaha , uzas :D

Gledao na yt i isti zvuk pravi lezaj, ali nije do njega def. proverio sam . Buni me, tacno se cuje zvuk da dopire iz gornjeg dela amorta, a tu gore je sve okej :lol: Ako me ne bude mrzelo kasnije, imam da dignem auto i onda cu da namotam volan. Mozda time zakljucim sta je geknulo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad sam kupio auto primetio sam da radio slabo hvata stanice, skino radio izmerio izlas gde se kaci kabl od antene ima 12v , znaci riknula antena. Narucio antenu od brace kineza cisto da probam kako ce raditi i stigla pre par dana, zamenio i odlicno vrsi posao. U dvoristu mi je jedino hvatao Hit fm, sad u garazi uhvati 5-6 stanicu sto je jako dobro. Antena kinez i fabrika su vizuelno iste ali kad se rastave ima razlike :D Tako da sam iznenadjen sto kinez ista hvata ,hahah  

Takodje sama konekcija nije ista, na fabrici je muski konektor, a na kinezu zenski. Tako da sam zenski i zenski konektor spojio jednom srednjom zilom iz rg6 kabla i to radi fantasticno :D

Problem sa krckanjem kad se mota jos nisam resio, a i slabo ga vozim. Planiram ove nedelje da ga odvezem kod majstora. 

 

 

IMG_20220626_200143.jpg

Jedna umetnicka sluzbenog:lol:

IMG_20220630_002805.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites


https://a.aliexpress.com/_m05sA2O

Evo ga link. 

Da ,da, skinuo skroz bazu antene. Ivan je u nekoj temi objasnio kako se prilazi istoj. Sad mi je krivo sto nisam slikao. U sustini, imas dva zenska konektora i u obe strane bocnes srednju zilu da bi ih spojio, izolir traku preko da se ne razdvoje i to je to. Radii :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, BaneAK74 said:

 

Da ,da, skinuo skroz bazu antene.

 

 

E to to, to me interesuje :)

NIje problem za prilazak, znam kako

 

Zahvaljujem i za link i za pojašnjenje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba pripaziti, jer je kod Fiata pojacavac u samoj bazi antene. Tj. koaksijalac ne vodi samo radio signal, vec kroz svoj unutrasnji vod i +12V sa radio uredjaja.

Tzv. "phantom power", tako da ako se nesto prevezuje sve mora da bude lepo izolovano. Takodje, masa za pojacavac se ostvaruje preko baze antene i krova - iz tog razloga je i sraf za pricvrscivanje baze nazubljen sa gornje strane.

13 hours ago, BaneAK74 said:

Tako da sam zenski i zenski konektor spojio jednom srednjom zilom iz rg6 kabla i to radi fantasticno

Ja bih recimo razlemio stari kabl sa muskim konektorom i to zalemio na novog Kineza ;) .

26 minutes ago, BaneAK74 said:

Ivan je u nekoj temi objasnio kako se prilazi istoj.

Kome zatreba, ovde je moj detaljan DIY:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78861-nuova-bravo-dotezanjezamena-radio-antene-skidanje-obloge-bc-stuba-pragova-neba/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice - znam, pricali smo o tome, samo sam mislio ovime da olaksam sebi, stigne antena, krenem u rad, raspakivanje, dobro izolovanje i kraj posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to parce zice isekao toliko da jedan i drugi konektor budu priljubljeni. I samo debeo sloj izolirke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

samo sam mislio ovime da olaksam sebi, stigne antena, krenem u rad

Cekaj bre Mile, ovo za sebe gledas, sta je problem? Zar kod tebe nije InstantNav, tj. imas jos i GPS u onoj pljosnatoj budzi gore u krovu?

Jedino ako ne mislis da stavljas aftermarket i GPS antenu. To sam umuvao kod sebe u suvozacki A stub kada sam dodao InstantNav, uzeo sam bas kod tebe u NS :) za 1500 kinti. Mislim GPS modul :D , a preko Alija verujem da su 2-3 puta jeftiniji.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih zatamljeno gepek staklo i bocna stakla na zadnjoj klupi. Danas zamenih bocna, a gepek staklo ostavljam profesionalcima :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep bravo,sve pohvale. Koje su debljine distanceri (mada mislim da su adapteri po slici) i imas li problema sa kacenjem negde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, adapteri su u pitanju. I debljine su 20mm napred i pozadi. Kacenjem zbog distanca ili sto je spusten ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...