Jump to content
FAS Goran
benxxs

Fiat Grande Punto - grejač zadnjeg stakla

Recommended Posts

Kupio sam grande punto 2006 i ne radi grijač zadnjeg stakla, kada pritisnem gumb se zažuti ali ne radi. Kada sam ga kupio kada sam pritisnuo grijač palio se i zadnji brisac,  sada se to više ne desava, brisač radi normalno na ručicu,  ali me ponekad zeza zadnja brava i moram lupiti dolje po vratima pa proradi otvaranje. Nemam uputa od auta, pa sam išao tražiti koji je osigurač po uputama ovdje sa foruma. Međutim ja nemam osigurače u kabini vozila, osigurači kod motora su drukčiji od onih u uputama stavio sam sliku ovdje. Nisam gledao žice u pregibu jer nisam imao vremena to ću slijedeći vikend. Ako mi netko može reći koji je osigurač za grijače te koji relej je za njih. Također ako netko ima upute gdje je raspored ovakvih osigurača bio bi zahvalan.

 

20211031_155817.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, benxxs said:

Ako mi netko može reći koji je osigurač za grijače te koji relej je za njih. Također ako netko ima upute gdje je raspored ovakvih osigurača bio bi zahvalan.

Vlasničko uputstvo za Grande Punto, slika table sa osiguračima u motornom prostoru:

 

tabla sa osiguracima01.jpg

Uputstvo, strana 201

 

Tvoja slika, rotirana tako da se lakše snađeš sa slikom iz uputstva:

 

slika osiguraca01.jpg

 

Nemaš popunjene sve moguće pozicije jer nemaš ni svu moguću opremu (zbog toga su neka prazna mesta na tabli kod tvog auta). Osigurač na poziciji 20 je za grejač zadnjeg stakla, snage 30A.

Na toj ploči pišu pozicije, pa pogledaj na njoj gde je pozicija 20...

 

1 hour ago, benxxs said:

Međutim ja nemam osigurače u kabini vozila...

Sigurno ih imaš. Ali, svejedno ti oni sada nisu bitni jer na toj tabli nije osigurač za grejač zadnjeg stakla.

 

Ako ti zatreba, imaš na Forumu eLEARN za Grande Punto - klik OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam osigurače i u broju 20 na oznakama.na plastici nemam uopće osigurač a mislim da niti ide osigurač jer je po izgledu više za relej. Ove upute koje su tu stavljenje nisu za moju verziju. Našao sam na netu  ovu shemu https://fusesdiagram.com/fiat/fuses-and-relay-grande-punto-2005-2016.html

piše da ima 2 verzije osigurača u prostoru motora i po ovoj drugoj verziji osigurač je f8 ovaj veliki od 30a i relej broj 1 koji je za grijače zadnjih prozora i ako je opcija retrovizora. Sutra ću ispitati osigurač ali ne znam kako ispitati relej jer se ne čuje klik kada upalim grijač možda je do releja a možda do osigurača a možda su i u šumi . Javim rezultat sutra

 

20211101_154112.jpg

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...