Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav kolege...nije me bilo dugo jer sam istupio iz Fiat grupacije i predao se germanskoj.

LM, kako to obicno biva, obrni okreni, kao drugi ( da ne kazem treci ) auto opet je u nasu ergelu dosao Fiat, ovaj put Evo, 1.4 , 77ks...sto bi se reklo sigurica.

Vec vidim pojedine stvari koje cemo usput da resavamo, neke mane sam video odmah, neke naknadno...

Auto je 2011 god, uvoz svajcarska, solidno ocuvan...ali ne lezi vraze, enterijer samo na vozacevoj strani je pomalo pohaban.

Ovde ne mislim na sedista, sva su odlicna, ali recimo tapacirung ima nekih rupica, ocigledno je vozen bez patosnica jer se na par mesta tepih pohabao ( da ne kazem olinjao ), i sad smisljam nacin kako to da saniram , a da ne menjam komplet tepih.

Jedno pitanje za poznavaoce, da li svaki Evo ima i elektronsku bravu gepeka?

I da, najvece "glavobolje" mi za sada zadaje start/stop sistem, kada se blago zagreje auto pojavi gresku u vidu trokuta na tabli sa obavestenjem "SS Unavailable"?!?!

Citam da je uglavnom slab aku problem, ali ovaj pali na cvrgu...svaka ideja za ovo dobro dosla.

Slike kacim naknadno kada ga malo dovedem u red...

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, NED said:

, najvece "glavobolje" mi za sada zadaje start/stop sistem, kada se blago zagreje auto pojavi gresku u vidu trokuta na tabli sa obavestenjem "SS Unavailable"?!?!

Citam da je uglavnom slab aku problem, ali ovaj pali na cvrgu...svaka

Ovo je ili do Aku koji je po defaultu slab, crkla celija ili stavljen neodgovarajuci, a mozda i ispraznjen ispod tipa 60-70% kada SS sistem prestaje biti aktivan usled manje napunjenosti. 

Gasi g*no cim upalos auto i ne se uzbudjujes. 

 

Mislim da svaki EVO ima znak-mikroprekidac kao i Bravo sto se tice otvaranja istog. E sad, ne znam ima li taster za otvaranje iznutra. 

 

U zdravlju te sluzio i baci slicke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega...vidis, u vezi SS, cak i kada ga ugasim cim udjem u auto, svakako izbaci gresku i trokut posle nekog vremena.

Ima dugme unutra za gepek i naravno na kljucu, ali mi je znak bez ikakvog prekidaca, znaci kao da je obican ( da li je to neko menjao ili je tako ne znam)...zasto sam uopste pitao ovo, ne radi svetlo u gepeku, a kao jedan od krivaca moze da bude bas ta brava ( ili sam ja tako skontao sa stranih foruma)?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resena i ova dilema...odgovaram sam sebi...pojedine verzije ( ili paketi opreme ) imaju obican znak, taster u kabini i na kljucu, ostali imaju na kljucu i na znaku ( iskreno, meni vise odgovara ova moja opcija ).
E sad...obzirom da ne radi svetlo u gepeku, bice da je do same brave tj. dav mikroprekidaca u njoj?!
Citam da moze da se premosti signal sa jedne na drugu, sa neispravne na ispravnu, pa ako neko zna, koje zice konkretno i kako to uraditi????

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/1/2021 at 7:07 PM, NED said:

Resena i ova dilema...odgovaram sam sebi...pojedine verzije ( ili paketi opreme ) imaju obican znak, taster u kabini i na kljucu, ostali imaju na kljucu i na znaku ( iskreno, meni vise odgovara ova moja opcija ).
E sad...obzirom da ne radi svetlo u gepeku, bice da je do same brave tj. dav mikroprekidaca u njoj?!
Citam da moze da se premosti signal sa jedne na drugu, sa neispravne na ispravnu, pa ako neko zna, koje zice konkretno i kako to uraditi????

Rasklopi bravu, u njoj ima mikroprekidač koji se lako menja. Meni je proradio kada sam ga poprskao kontakt sprejom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako si resio pohaban tepih?
@mitros Ogulio dlacice sa nekog drugog tepiha i dodao na ovaj...lepo utapkao uz blago dodavanja lepka i sve se slozilo.
Sto se tice SS sisitema sramota me da kazem sta je bilo...na aku ide jedan kablic koji daje signal za SS...bio blago izvucen🥸🥸🥸

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...