Jump to content
FAS Goran
Martin

2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

Recommended Posts

To me podsetilo na Wartburga :lol:

 

Cestitam kolegi na novom autu, Dacia je zaista pomerila stepenik sa novom gen. Steta sto se kod nas ne nudi obican Sandero, nego samo Stepway i Logan, moze biti da bi ugrozio Clia, pa zato :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih ležernih slika... :)

Enterijer

IMG_20211031_134758.thumb.jpg.01bd370d1b344fd12e7d5fec918e77af.jpgIMG_20211031_134750.thumb.jpg.7fa7c3f6bea80614f9f9f51c1163c6ad.jpg

IMG_20211031_134740.thumb.jpg.7c27243d2e529d95fbe83b02f805be1d.jpgIMG_20211031_134723.thumb.jpg.274f421f00bc07368d029b3f876ff5e1.jpgIMG_20211031_134640.thumb.jpg.a6fe4677c04cf3be544fb67545391b34.jpgIMG_20211031_134538.thumb.jpg.82ef4f680e73c5e943a59393e4521831.jpg

 

A ovo su neki grubi nedostaci, kojima su kumovali oci iz Renoa. :P

IMG_20211031_134612.thumb.jpg.8f66110c88098568b8c190b9144f6b3a.jpgIMG_20211031_134558.thumb.jpg.8d86925bcfba1286bab3236083c7f24f.jpg

Slična situacija je bila i na Marei, pa mi nikad to nije zasmetalo, a nije ni sada. 

Ali - smeta mi nedostatak plastičnih obloga na pragovima, nedostatak osvetljenja u kaseti....tasteri za prozore svetle samo na vozače im vratima.

 

Danas montiran zimski set. Očekivao sam veću buku u kabini. Nije strašno. Čak je ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, horvat said:

To me podsetilo na Wartburga :lol:

 

Cestitam kolegi na novom autu, Dacia je zaista pomerila stepenik sa novom gen. Steta sto se kod nas ne nudi obican Sandero, nego samo Stepway i Logan, moze biti da bi ugrozio Clia, pa zato :D 

Izmestili su proizvodnju za Sandero u Maroko, te bi imao carinu i bio bi skuplji od ova dva u EU, ali i kod nas....zvanicno su rekli da je to razlog.

12 minutes ago, Martin said:

......Ali - smeta mi nedostatak plastičnih obloga na pragovima, nedostatak osvetljenja u kaseti....tasteri za prozore svetle samo na vozače im vratima.....

Dosta skuplja Honda Jazz koju sam novu dobio, takodje nije imala svetlo u kaseti a ni prekidac za otvaranje prozora na suvozacevim vratima joj nije svetleo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno. :D

 

 

Ima skalu temperature, ali mora se odabrati drugi prikaz. 

Trenutnu potrošnju pokazuje samo za benzin. Za plin pokazuje samo ukupni prosek, koji je veći za 1 litar od čep-čep metode. 

 

I da, odličan je prenos za autoput. Pri 130 je na 3000 obrtaja. Potrošnja benzina na 120 km/h je oko 6 litara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je osakacen cajger od clia, reno je to namerno uradio, jer verujem da su ove kazaljke temperature i goriva mozda jedan evro ustede.

Znam da znaci svaki evro, ali obicno se stedi tamo gde se najmanje vidi, ovo je namerno po meni.

595a328f7db0846dd090c262c14b7cfd1812c777-876x535.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke sa malo zakašnjenja. Da služi i da se ne buni.

Nego Martine na prvim slikama koje si postavio gde ima slika auta od dole, da li to Dačije sada imaju "skriveni" izduv tj. da je zadnji lonac u liniji zadnje klupe i usmeren pod 90 stepeni na dole? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostala je u porodici. Čim se pročulo da sam naručio Logana, odmah se javio kupac pa smo se i brzo dogovorili oko cene. ;)

 

Pre par dana, uplaćen Grawe kasko (100e učešća) i montiran zimski set, 195/55/16.

IMG_20211105_154003.thumb.jpg.63b7ad95d0288b50efcd14db5246ea40.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin jesi mozda poredio sa Ladom Vestom? Pogotovo onom kros verzijom. 
Meni je nekako ta Vesta delovala bolje unutra od logana, mozda se varam. Prednost logana je motorizacija, svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viđao sam Vestu, ali nisam je detaljnije zagledao. 

Možda je lepša od Logana, ali ne verujem da se bolje vozi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je ista grupacija, čini mi se da dolazi samo sa 1.6 16v motorom. To mi je malo bzv.

Nego sam mislio da si možda probavao pošto su jako slični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene Vesta Cross 4x4 odličan auto...atmosferac,izdignut ,pogon na sve točkove...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin

Iskrene čestitke ! Da te dugo i lepo služi.

 

 

Što se grejača sedišta tiče, moje iskustvo je ovakvo - ako je napolju hladno, u pravilu si toplije odeven. A sa debljom garderobom (pa i na nogama) teže ćeš osetiti grejanje sedišta. Možda čak nećeš osetiti i nikako ( ako si u nekim baš toplim pantalonama ). Da bi ga bolje osetio, trebalo bi da si tanje odeven, ali, onda ima da se smrzneš napolju :) Tek, "svakog čuda tri dana dosta"  :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kozi je druga prica, tj. daleko su bitniji, ali je takodje na kozi znacajna stavka i ventilacija sedista itd.

 

Manje vise svaki komad opreme je sjajan za imati, cak i kad ga ne koristis, ako nista drugo da nema praznih dugmica na konzoli :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, PremieRacing said:

Auuuuuu, kol'ko nam se iskustva razlikuju...

Veruj da su moja iskustva baš takva. Skijam se npr. na Kopu celi dan po zlom vremenu. Znači, napolju je baš hladno. Na kraju dana sednem u hladna kola, upalim ih i krenem u koloni lagano nizbrdo ka Brzeću. Pošto idem nizbrdo kilometrima maltene bez dodavanja gasa - motor neće da se zagreje bar 10-ak km (ni grejanje da počne, a ni klima baš ne pomaže ). Pošto to već imam od opreme, odmah, naravno, upalim grejače sedišta ... Ali, lud li sam, ne osetim butinama da me bilo šta greje (suvozač takodje gundja). Dirnem rukom sedište, a ono bukvalno vrelo.

Samo moje dupe i butine i dalje hladne  :) Jer su pantalone sa boljom termo zaštitom. I maltene nikakva korist od grejača sedišta.

Probao sam i da promenim suvozača, ali, u tim okolnostima primedba je bila ista.

 

Naravoučenije – kada je napolju sneg ili inače baš hladno, a želite da uživate u blagodetima grejanja sedišta, a vi obucite neki šorc ...  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...