Jump to content
FAS Goran
Martin

2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

Recommended Posts

Fino... Nek je sa srećom. I da se navozaš u narednih par godina pa zamena. 

Stvarno su unapredili izgled od prve dacie nakon kupovine Renoa. Još samo da te spoljašnje estetske promene primene na enterijer i bio bi to skroz fin autić. 

Meni lično se sviđa šta su i sa Ladom uradili, samo je tamo motorizacija upitna, tj monotona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo je novo! Dacia je daleko otišla od prvih modela od kako je pod Francuskom kapom! 

Gledam u Holandiji ih neverovatno mnogo ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se navozaš u sreći i zdravlju i zameniš za još bolje ...

Jel su mu vrata gepeka kao peta ili su klasično sedan vrata?

Meni više Sandero paše,ali isto je to...tako da pratim!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci na čestitkama. :thumbup:
Enterijer je baš ok. Ima zamerki ali vozačka pozicija je odlična. Čim sam seo, odmah sam našao poziciju koja mi odgovara.

 

@neshtryNije hečbek, klasična su gepek vrata, kao kod svake limuzine.

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, čekao sam upravo onako kako je bilo definisano ugovorom prilikom rezervacije. Danas je taj period 6-8 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebra, ovo je turbo plin - ne oseti ništa. :lol:

 

Oseti se prelazak na ECO mod, ali ne toliko da se oseti momentalno usporavanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, totti said:

Meni je jednom prethodni vozač uključio taj Eco mod na Cliu dizel i opasno sam se bio utripovao da nešto nije u redu sa autom emoji3.png
 

Bukvalno, prvi put kad sam seo u Megana 1.5 dCi bio je uključen taj Eco, pritom auto ima 110KS, a direktno sam iz Astre 1.7 CDTI seo u njega, ista snaga, auto ide bukvalno duplo lošije, reko šta je bre ovo, koji đubreks, međutim u normalnom modu sve se vratilo u normalu, po slobodnoj proceni jedno 30KS i 50Nm mu ubije, lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam! 
Najbolje u svemu je sto ti znas sta zelis i kupujes auto po meri i potrebama. Vecina nas bi se tesko opredelila za kompromise da bi se kupio nov auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ECO mod je ok za korišćenje u gradu. Na otvorenom nisam primetio drastičnu uštedu u gorivu, s obzirom na potrebnu snagu prilikom preticanja.

Tako da, ECO koristim isključivo po gradu.

Prilikom preuzimanja auta, raspitao sam se oko razrade motora. Rečeno mi je da nije potrebno razrađivati motor i da se može normalno voziti. Motor se korsti ugavnom u opsegu od 2k do 3-3.5k obrtaja. Šaltam na oko 2.5, a tih 3.5 dostignem samo prilikom preticanja. Vaaaljda mu ništa ne bude. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, najbolje je voziti nov auto!

 

Imao sam u kuci Daciju Sandero II generacije, nova dosla, 4 godine je bila kod nas (2016 - 2020), svuda smo stigli sa njom, nije bila nikakav luksuz ali je zavrsila sve sto smo joj zadali. Otkupili smo je po zavrsetku lizinga i prodali dalje za manje od 48h, sa tim ciljem smo je i uzeli, voza se i sad, bas sam je jutros video, izgleda isto, a ljudi su zadovoljni.

 

Vidim da je Dacia sa III generacijom Sandero/Logan daleko odmakla od prve i druge generacije, cak mogu da kazem i sa mi se svidja.

 

U zdavlju da je vozis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece sta postade Dacia kroz 10ak godina - grejanje sedista! Bas prijatno iznenadjenje. A i super izgleda auto. 
 

Da te u zdravlju sluzi!

Inace, na manuelnom menjacu ti modovi bas slabo menjaju, uglavnom su samo odziv na gas i servo asistencija. Ja vozim u sport modu jer mi prija da manje dodajem gas, ali bukvalno razlike u potrosnji nema nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno, ne znam kako sam mogao voziti auto bez grejanja sedišta svih ovih zima. :D

Valjda ne krenu hemoroidi zbog toga....ali, ako nisu krenuli zbog jahanja do sada, ne bi trebalo ni od sada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini kolega :)

vozio sam istog takvog 10ak dana (test vozilo) a najvise mi se svidelo to sto mozes bez problema da saltas brine bez kvacila :lol:

Max brzina 185 i ni kilometar preko

Jako mali potrosac

lepo izgleda prednjica

Negativne strane cu preskociti, da ne trolujem temu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke i od mene, uživaj   :thumbup:

 

18 hours ago, Danilo1 said:

...

vozio sam istog takvog 10ak dana (test vozilo) a najvise mi se svidelo to sto mozes bez problema da saltas brine bez kvacila :lol:

Max brzina 185 i ni kilometar preko

...

 

Pa ti posle kupi test vozilo   :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...