Jump to content
FAS Goran
majkicbane

BMW F30 320d 135kw

Recommended Posts

Extra, extra auto, sve top, neka te lepo služi i u zdravlju da se vozate  :thumbup:

 

8 hours ago, majkicbane said:

...
- Nepušački paket
...

 

Šta ovo podrazumeva? Nisam znao da i to postoji... Mislio sam da ili ima ili nema "pušački paket" a za paket opreme za nepušače nisam čuo...

 

8 hours ago, majkicbane said:

...

Oštećenja od grada su sanirana

...

 

Gde si ovo radio? Cena, majstor, kontakt molim   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalan auto, bas sam prezadovoljan, prilikom kupovine odradio veliki servis i 50.000km nista osim ulja i filtera nisam pipnuo, sad mi dolaze na red zadnje kocnice, ali mislim da promenim i prednje plocice.

 

Meni je bas legao u svakom smislu, a verujem da ce i tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima! :)
 

1 hour ago, PremieRacing said:

Šta ovo podrazumeva? Nisam znao da i to postoji... Mislio sam da ili ima ili nema "pušački paket" a za paket opreme za nepušače nisam čuo...

I meni je bilo smesno kad sam video na oglasima, ali stvarno ima kad proveris po broju sasije opremu :D
To bi znacilo da nema pepeljaru :D 

 

1 hour ago, PremieRacing said:

Gde si ovo radio? Cena, majstor, kontakt molim   :)

Radio sam u Nišu ovde, Ratko Jović naselje, majstor Neša. Nekoliko preporuka sam dobo za njega, jeste najskuplji, ali je stvarno dobar posao odradio. Bukvalno se ni jedna tačkica ne poznaje.
Koštalo je 800e :(

 

1 hour ago, dekirs said:

Koja je kilometraza na njemu ? Ono sto gledam po nasim oglasima ispod 250k km za to neko godiste nema ni na mapi...

Kod njega je isto n47 ili ?

Ja sam ga uzeo sa 162.000, a pod ovim "sto manja kilometraza" sam smatrao do 200.000 da bude :D S obzirom na oglase ovde kod nas.
Proveravao sam i na Car Vertical-u i kasnije u ovlascenom servisu. Jednog vlasnika je imao u Nemackoj, sto potvrdjuje i onaj grafik na CarVertical-u za predjenu km, uvek je okvirno ista kilometraza svake godine pravljena.

Sad su i kod nas podigli cene, vidim neke koji su se prodavali za 15.000 kad sam ja gledao, sada je podigao na 18.200 :D Ali kad se upustis malo u racunicu i kad se pomislis koliko bi auto koji kod nas kosta 13-15.000e mogao da kosta preko....i kad otvoris oglase vidis da za te pare nema auto ispod 300.000, u uzasnom stanju, jer nije ni opran kako treba

 

N47 sa onom T oznakom na kraju, ako ista znaci ona :D 

 

25 minutes ago, vagenovac said:

Fenomenalan auto, bas sam prezadovoljan, prilikom kupovine odradio veliki servis i 50.000km nista osim ulja i filtera nisam pipnuo, sad mi dolaze na red zadnje kocnice, ali mislim da promenim i prednje plocice.

 

Meni je bas legao u svakom smislu, a verujem da ce i tebi.

Ja sam za sada samo mali servis radio.
Prednji diskovi i plocice su zamenjeni bili tamo. U ovlascenom sam dobio informacije da je po servisnoj istoriji uvek na vreme odrzavan, da je sve uredno, da nije imao nekih kvarova.

Stvarno je lepo ocuvan i utegnut, da ga ne ureknem.

 

Za 3.5 meseca sam napraavio 7.000km sa njim, ne da mi je legao, nego ne znam, stvarno nemam reci. Odusevljen sam u svakom smislu te reci.
Ubrzanja, medjuubrzanja, menjac, potrosnja... Trenutno za mene savrsen auto :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, majkicbane said:

...Radio sam u Nišu ovde, Ratko Jović naselje, majstor Neša. Nekoliko preporuka sam dobio za njega, jeste najskuplji, ali je stvarno dobar posao odradio. Bukvalno se ni jedna tačkica ne poznaje.
Koštalo je 800e...

 

Dobro je, ćuti i budi zadovoljan, bar ima kod koga i još dobro radi... Ovde na severu zemlje su skoro svi dobri PeDeR-ovci otišli preko a ono što je ostalo nema veze s' vezom. Da se razumemo, iznosim moja lična iskustva i informacije, voleo bi da me neko ispravi i kaže taj i taj radi tu i tu i radi dobro. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto, neka te sa srecom sluzi. Sto se tice boje, meni je ova mozda ibolja od crne, pogotovo uzivo i kad se lepo ispolira.

 

Pratim oglase neko vreme, sto ove nase, sto preko i vidim da su ovi nasi digli cene. Posto trazim isti model, ako nije tajna, posalji mi na PM preko kod speditera si uvezao i koliko te je sve ukupno izaslo. Danas sam gledao u francuskoj i cene su osetno nize nego u nemackoj za isto godiste u istoj opremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, TeaseR said:

Odlican auto, neka te sa srecom sluzi. Sto se tice boje, meni je ova mozda ibolja od crne, pogotovo uzivo i kad se lepo ispolira.

 

Pratim oglase neko vreme, sto ove nase, sto preko i vidim da su ovi nasi digli cene. Posto trazim isti model, ako nije tajna, posalji mi na PM preko kod speditera si uvezao i koliko te je sve ukupno izaslo. Danas sam gledao u francuskoj i cene su osetno nize nego u nemackoj za isto godiste u istoj opremi.

Hvala :) Boja mi se stvarno svidja sada, pogotovo sto ih nema mnogo u toj boji pa se nekako i istice :) Sa ovim hromiranim lajsnama oko prozora, deluje nekako luksuznije nego sto jeste

 

Poslao sam ti u poruci info ko mi je radio spediciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, TeaseR said:

Odlican auto, neka te sa srecom sluzi. Sto se tice boje, meni je ova mozda ibolja od crne, pogotovo uzivo i kad se lepo ispolira.

 

Pratim oglase neko vreme, sto ove nase, sto preko i vidim da su ovi nasi digli cene. Posto trazim isti model, ako nije tajna, posalji mi na PM preko kod speditera si uvezao i koliko te je sve ukupno izaslo. Danas sam gledao u francuskoj i cene su osetno nize nego u nemackoj za isto godiste u istoj opremi.

Imam mozda ja da ti preporučim jedan f30,ako si zainteresovan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

srecno sa autom, mislim da je dobra kupovina.

cene su poprilicno skocile svugde, i u Nemackoj je u odnosu na pocetak godine primetna razlika.

ja sad mogu da prodam auto za vece pare nego sto sam f31 platio u februaru :D

 

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je u planu, ali ako bude neka sa ok cenom :) Nije mi bas nuzno, ali voleo bih svakako. Ne bih stavljao one android

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites



Mislim da bih dodao sam profi navi, ali sta je tu je.



Maretu je profi nav u Nemačkoj čak izbacivala i upozorenje na šlep službu u zaustavnoj traci

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profi nav je carski, verovatno najbolji sistem u autoindustriji, od funkcionalnosti, preciznosti, mapa, brzine odziva, detalja, rezolucije, unosenje adresa ili bilo sta drugo.

 

Ko nije koristio i navikao se nema predstavu koliko je dobra stvar i kako se covek navikne.

 

Meni je to uz sport sedista, adaptivne farove i automatik bila glavna stvar za must have, mada sam bio spreman da prihvatim da nesto od toga nema ako je izuzetan primerak po dobroj ceni, srecom ulovio sam sve sto sam hteo, pa i nesto i vise od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Profi nav izbacuje razna upozorenja, ja sam vec neko vreme u obecanoj zemlji Autobahna, tako da budu obavestenja za guzve, za radove na putu, predmete na putu, pokvareni auto/slep sluzba u zaustavnoj traci...

Ali ne bude uvek svega. Npr ulaz/izlas sa autoputa je jednom tokom vikenda bio zatvoren zbog presvlacenja asfalta, i nista od obavestenja...

Potrebna je pretplata za onaj conected drive, ne ide sve dzabe, mada i bez pretplate neka upozorenja/obavestenja pokazuje 

 

A adaptivni farovi su tek perverzija :)

 

P.s. moja potrosnja dosta veca od tvoje (7/7.2)  mada mi je ogranicenje brzine to kolko auto moze :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

P.s. moja potrosnja dosta veca od tvoje (7/7.2)  mada mi je ogranicenje brzine to kolko auto moze

 

 

Ovo je bio tempomat na 150, ali na par mesta radovi na putu od Nisa do BG-a. Mada je bilo i par potezanja sa nekim sugradjaninom

 

Moj jadni Stilo od 59kw je na 110km/h vec na 2500 obrtaja ovo je prava milina za voznju, 150 na oko 2500rpm

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne rade, ili rade ograniceno. A dosta zavisi i od godine proizvodnje/verzije sistema.  

Ono sto ja znam, da mi mape rade i u eu i kod nas, ali ocitavanje znakova (dozvoljena brzina) čim predjem granicu ne funkcionise.

 

Ja čim se ugreje auto gas do kraja, 220 maks moze :)

DPF likes that

 

Svakako manja potrosnja kod tebe, moj f31 sa novijim b47 trosi 6,5 na relaciji Nemacka Srbija, nekih 1300km u komadu, DE oko 160/180

AU, HU, SRB tempomat 140

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da ne rade, ili rade ograniceno. A dosta zavisi i od godine proizvodnje/verzije sistema.  
Ono sto ja znam, da mi mape rade i u eu i kod nas, ali ocitavanje znakova (dozvoljena brzina) čim predjem granicu ne funkcionise.
 
Ja čim se ugreje auto gas do kraja, 220 maks moze
DPF likes that
 
Svakako manja potrosnja kod tebe, moj f31 sa novijim b47 trosi 6,5 na relaciji Nemacka Srbija, nekih 1300km u komadu, DE oko 160/180
AU, HU, SRB tempomat 140
Kad vec pomenu DPF, jel ima na bmw-u regeneracija kao na vagenovim vozilima, da ga drzis na 3000 obrtaja dok odradi?
Do sad za 8000km nisam primetio, ali jesam video na BimmerLink-u da je poslednji put regeneracija bila pre XX kilometara... ali nista se u voznji ne oseti. Jel on to sam odradi?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, on to sam odradi, regeneracija obavlja najkasnije na svakih 1000km nebitno od stepena zacepljenosti i neosetna je u praksi.

Takodje ono sto sam primetio jeste da se za par km voznje pun gas na autoputu ocisti skroz, a na 140-150kmh se cisti sam ali sporije.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si primetio da se DPF ocisti skroz?

Regeneraciju osetio nisam nikad, niti po ponasanju auta, niti po obrtajima.

A drugo, kupio sam onaj Bimmercode, i svasta ima zanimljivog tamo. Jel i bimmerlink dobar? Vredi da se kupi aplikacija?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/1/2021 at 5:19 PM, MickeyS said:

Kako si primetio da se DPF ocisti skroz?

Regeneraciju osetio nisam nikad, niti po ponasanju auta, niti po obrtajima.

A drugo, kupio sam onaj Bimmercode, i svasta ima zanimljivog tamo. Jel i bimmerlink dobar? Vredi da se kupi aplikacija?

 

 

U bimmerlinku moze da se vidi info vezan za DPF...
Evo screenshota ispod, vidi se pre koliko je bila poslednja regeneracija.

viber_image_2021-11-14_22-22-46-128.thumb.jpg.57be4ff2a75c391d5c20d56cf84c90b3.jpg

 

Inace, prvi put sam sada vozio malo duze u ECO PRO :D Zanimalo me da vidim kako funkcionise na "duze staze".
Generalno, smara malo jer je ogranicen na 130km/h. Moze se voziti brze, ali onda se iskljuci taj eco pro mod.


Na tempomatu je bio 130km/h, presao 80km a pise da je sacuvao skoro 15km, sto i nije lose :D 

 

viber_image_2021-11-14_22-16-21-926.thumb.jpg.6c228d8289fca051b4b34c7f2efe4a04.jpg viber_image_2021-11-14_22-16-22-047.thumb.jpg.19ad84014ff0cbbe5ff215cbd19b606f.jpg

 

Ali... morao sam spustiti brzinu na 50km/h zbog nekih radova i devijacije na putu....nakon toga vratim tempomat na 130km/h, a on ubrzava kao Stilo od 80ks sto je ubrzavao :D bas je trom u eco pro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...