Jump to content
FAS Goran
prijepoljac1991

Fiat Bravo Emotion 2007 1.9mjet 8V 88kW/120 KS

Recommended Posts

Bitno je da si zadovoljan i da se ne osećaš prevarenim za auto koji si uzeo kao i da ti (iako je još rano reći) odgovara snaga auta. Mislim da nema goreg osećaja kupiti auto koji ti em neodgovara, em siromašan u opremi i uz to ne ide nikako, a pogotovu ako se ispostavi da ima previše ulaganja jer su kvarovi bili prikriveni. 

Mislim da je dobro što si ga malo više platio i da je majstor ocenio kao dobar komad, ipak je njegova reč najbitnija ako nisi sam siguran :) 

 

Potrošnja - grad računaj 7-7,5, otvoreno (magistrala) može i 4-4,2L, a AP oko 130 (140 po cajgeru) je već 6,2-6,5L, na 110 (~120 cajger) je optimum oko 5,2-5,5L/100km, što mislim da je najbolje uloženo/dobijeno. Sreća tvoja pa DPF nemaš, rešio si se velike brige i potencijalnih problema :) 

 

U uputstvu imaš sve do tačnina objašnjeno, prostudiraj, dosta znači :) 

 

U zdravlje da te služi i sit se navozao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, prijepoljac1991 said:

Negde sam video da u podesavanjima moze da se nadje da se vrata lakse "sama od sebe" zatvaraju ali nisam to jos istrazio, cak nisam siguran ni da li mogu retrovizori da se sklapaju kad je parkiran.

Ovo za vrata nema, dok su sklopivi retrovizori kod Nuova Bravo veoma, veoma....veoma :) retka pojava da je prvi vlasnik to doplatio. Imaš vlasničku knjižicu na Forumu za tvoj model, pa pogledaj u njoj kako treba da izgledaju komande na vratima kad postoji opcija za sklapanje retrovizora.

 

28 minutes ago, prijepoljac1991 said:

Sto se tice broja njegovog nisam umeo da ga nadjem online da bih malo isproveravao sto se tice kilometraze, ako neko od clanova moze da me usmeri ka sajtu gde da trazim bio bih vam unapred zahvalan. 

Kažeš da je svojevremeno uvežen iz Italije, pa postoji mogućnost da vidiš kilometražu (sve dok je bio registrovan u ITA), ali samo ako ti je poznata ITA registracija koju je auto imao. Bez tablica koje je auto imao u Italiji nema te mogućnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno bilo je primeraka koji su delovali solidno meni i koji bi mozda i mogli da se srede za tu cenovnu razliku ali je to ipak u ovoj situaciji za mene jedno veliko MOZDA, majstor je rekao i kad bih sredio tog jednog da misli da ne bih imao isto vozilo, tako da eto isao sam principom "kol'ko para, tol'ko muzike" pa sta bude. :) Naravno, rano je reci ali za sad sam bas odusevljen i lezi mi bukvalno auto posle 10km sam se zavalio i presao preko 400km do kuce bas bas lagano, iako nisam spavao preko 30 sati. :D 

Da i to u vezi DPFa je isto bio jedan od faktora i eto, hvala jos jednom @ISV_01

 

@neshaoct okej hvala, istrazicu ovo oko vrata bas me zanima. :) I videcu u njegovoj italijanskoj servisnoj sta mogu da nadjem sta ne. :)

 

 

Edited by neshaoct
popravljeni tagovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ovde cestitam i pozelim da te autic lepo sluzi.

Ako nemas DPF, pravi si Talijan :D , jer su retki da ih nisu imali u tim startnim godistima. Prilicna briga manje. Vidim da si gore ostavio plocicu sa VIN (koju ti savetujem da sklonis), pa cu ti proveriti u ePer da li je to zaista tako ili je "suplja" prodavca. Provericu ti i opremu, deluje kao Emotion, steta samo sto nema Blue&Me (handsfree telefon+USB MP3+glasovne komande).

 

Sto se upgrade muzike/multimedije tice, savetujem ti da ako volis bolji zvuk izbegnes kojekakve BT Kineze, transmittere i slicna jeftina bezicna sr...

Opcija 1 (ako hoces da ostavis fabricki CD): MicroLink, emulator CD sarzera, digitalni kvalitet zvuka, sa klupskim popustom bio je 35 EUR: https://www.microlink.rs/

Opcija 2: aftermarket Android, imas univerzalne od 8'' sa dugmicima, 9'' bez dugmica, cena 160-180 EUR. Mane - nemaju Canbus adapter (veza sa Body Compom i podacima i podesavanjima auta), mora da se pravi dodatna maskica:https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76283-nuova-bravo-nuova-delta-ugradnja-2din-aftermarket-navigacijemultimedije/&do=findComment&comment=1621381

Opcija 3: tipski aftermarket Android, ima Canbus, Plug&Play, uklapa se kao fabricki, cena 280 EUR: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76283-nuova-bravo-nuova-delta-ugradnja-2din-aftermarket-navigacijemultimedije/&do=findComment&comment=1457899

Opcija 4: fabricka multimedija. Ali ima malo posla, ja sam entuzijasta i volim iskljucivo fabricki izgled, kompletan pregled i podesavanja vozila preko multimedije - pa sam na svom restyle preskocio stariji ConnectNav+ (sa zasebnom SIM karticom kao na Stilu) i uz malo truda uvezao InstantNav bas za restyle Bravo (Delta, Giulietta,...): https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64656-fiat-nuova-bravo-promena-jezika/&do=findComment&comment=1616605

 

Ako postoje, sklapajuce retrovizore ces prepoznati po simbolu sa donje strane dugmeta za stelovanje (nacrtan retrovizor i strelica ka unutra).

Poliranje farova uvek osvezi Bravo, a mozes sam da odradis sa Sonax kompletom za reda velicine 800 kinti po paru farova (imaju i keramicku zastitu).

 

PS: Ovo je nesto cackano oko table ili oba A stuba nisu lepo namesteni?

 

IMG_20211023_172123.jpg.d53324bf885d7a3f08f64508328d6560.thumb.jpg.cab716082ee17b5761ccdb6500a3c16c.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

Hvala puno drug! :)

 

@Ivan

Hvala jos jednom, grazie! :D Ne umem sad da sklonim fotku sa VIN, ako mozes da pogledas u ePer bilo bi kul, jer meni ako sam gledao na pravom sajtu je samo izbacivalo razne error poruke kao da je sajt pao. 

 

Jeste steta, te dodatne opcije bi mu tek zaokruzile opremu i bas bi bio totalna fenserica za ovaj kes ali dobro, daleko od toga da se zalim. :D

 

Pa volim bolji zvuk, narucio sam bas to neko bezicno sr*** cisto za prvo vreme dok ne vidim neku bolju opciju. Iskreno od ove 4 opcije, i jos jednom hvala na temeljnim predlozima, ja sam najvise za opciju 1 ili opciju 4. Multimedija ove ostale su sigurno OKej ali nekako ako bih vec displej fabricki mi deluje kao najbolje opcija.. Videcu malo da se naviknem, zavrsim servis prevod itd i onda cu krenuti ozbiljnije u to, jer koliko god da smesno to nekome zvuci ja ovo auto ne mogu voziti bez "moje" dobre muzike. :D  mislim najbitniji je motor i mehanika i stanje ali kad je vec dobar izgleda, idemo dalje. :D

 

Videcu kasnije za retrovizore bas cu proveriti trenutno sam na poslu ali svakako znam kako da proverim sad. I poliranje farova sigurno, valjalo bi i ceo da se ispolira ali realno to moze i prolece da saceka. 

 

PS: Iskreno nisam siguran na sta mislis, ono sto sam ja primetio je da soferka nije fabricka i da ovaj njen crni deo nije 100% simetrican, ali pogledacu malo bolje a i bolje slikati ovo je malo pod uglom i fotkano tako da nisam sasvim siguran. 

 

Edited by Ivan
Skinuti nepotrebni citati, dodati tagovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, prvo mehanika, inicijalno utezanje i bezbednost, to se podrazumeva. Pa onda sminka, a ovde ces sigurno naci gomilu ideja od dugogodisnjih ili bivsih vlasnika. Pravili smo raznorazne DIY za popravke i ulepsavanje, imas teme oko stylinga, elektronike, itd... I svi saveti i ideje su cisto dobronamerni, da se slucajno ne protumaci drugacije ;) .

Sredio sam ti malo slike u prvom postu i sklonio identifikacionu plocicu, nema potrebe da je bas bilo ko od prilicno neregistrovanih sa strane vidi ;) .

3 hours ago, prijepoljac1991 said:

ako mozes da pogledas u ePer bilo bi kul, jer meni ako sam gledao na pravom sajtu je samo izbacivalo razne error poruke kao da je sajt pao. 

Da krenemo redom :) . Dobro smo gadjali, fabricki Emotion sa obicnim CD i bez Blue&Me, proizveden 17. maja 2007. Evo ti kompletan listing opreme, kako je izasao iz fabrike:

 

Untitled.thumb.png.d465f3c49b9fc46e75349eb4f1bc6122.png

 

Apropo DPF - fabricki nema gov*o, imas brigu manje i prodavac ti je dobro rekao ;) . Proverio sam ti i po broju sasije, evo izduvnog sistema kod tebe:

 

Untitled1.thumb.png.c63e09e2b01bd14cf0e45bb8b5fffec0.png

 

A evo da pogledas i kako isto to izgleda na verziji sa DPF - videces pod brojem 4: Filtro Antiparticolato (aka partikularni filter ili DPF):

 

1134554390_Untitled5.png.3669a22286796a9e3619f21e840855e8(1).thumb.png.b09adb0d202d5a763255829c143b3833.png

 

Kad vec "drljam" detaljno, evo ti i sifara dezena tapacira i sedista, imas sifarnik u ePer sa sve slikama:

 

Untitled2.png.6df226599b929f99409834bf8dfa00fb.png (399×103)

 

To je u principu to, ako ti zatreba jos nesto od fabrickih podataka, samo pucaj ;) .

PS: Mislio sam na ovaj deo, na slici desno je jedan opremom vrhunski nasviran primerak na kome se lepo vidi sta hocu da ti kazem:

 

Untitled3.thumb.png.3dbd7d8e318c7722a9db4ca357ce9bce.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Ivan said:

I svi saveti i ideje su cisto dobronamerni, da se slucajno ne protumaci drugacije ;)

Naravno, to se ne moze protumaciti pogresno, pogotovu sa ovako temeljnim informacijama ispod. :)

 

Super sto je fabricki Emotion, super. I plus sifre dezena tapacira i sedista. :D

DPF u sustini itekako bitan faktor, sad je na meni da polako i natenane cesljam po forumu sto se tice bilo kakvih update-a, te DIY varijante mi moram priznati zvuce primamljivo ali i rizicno ali videcu sam, ne bih da zeznem nesto. :)

38 minutes ago, Ivan said:

PS: Mislio sam na ovaj deo, na slici desno je neka klotara u pitanju :) ali se lepo vidi sta hocu da ti kazem:

 

Moracu lepo da pogledam i to ujutru, radim nocne tako da cu sutradan obratiti paznju da li je nesto tu petljano.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Ivan said:

na slici desno je neka klotara

Alo alo necemo da se vredjamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

O cemu ti decko pricas i sta i koga citiras? Hajde se lepo vrati 3 posta iznad, proveri napisano pa da vidim kakve su ovo insinuacije?

 

@prijepoljac1991

Obloga A stuba ti se skida na T30 torx (ispod Airbag plocice), pa cupanje na 3 para zabica. U levom stubu imas instalaciju, pazi gore samo na vazdusne zavese.

Evo imas detaljno sa slikama celo kopcanje ovde u mom DIY za ugradnju fabrickog nosaca za naocari. Pa proveri kad budes dokon:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81541-nuova-bravo-ugradnja-nosačapolice-za-naočare/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Ivan said:

@prijepoljac1991

Obloga A stuba ti se skida na T30 torx (ispod Airbag plocice), pa cupanje na 3 para zabica. U levom stubu imas instalaciju, pazi gore samo na vazdusne zavese.

Evo imas detaljno sa slikama celo kopcanje ovde u mom DIY za ugradnju fabrickog nosaca za naocari. Pa proveri kad budes dokon:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81541-nuova-bravo-ugradnja-nosačapolice-za-naočare/

Hocu ovde je stvarno lepo objasnjeno kako i sta, provericu obavezno, hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam druze, najbolji izbor, po meni :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...