Jump to content
FAS Goran
Kano89

Lancia Nuova Delta 1.4TJet 150 - kliktanje pedale kvačila?

Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima foruma,

 

Od skoro sam vlasnik Delte 1.4T-Jet 150ks (uskoro je predstavljam i u zasebnoj temi). Za sad je kvacilo radilo normalno dok se nije pojavio sledeci problem.

 

Kada se pritisne pedala kvacila cuje se kao neko kliktanje tj jedan klik. Kad se odpusta ne cuje se nista. Auto normalno ide, kvacilo ne proklizava i ne hvata ga kasno ( aktivira vec pri blagom pritisku pedale). Dole je video a jos dva se nalaze na istom kanalu.  Da li imate savet sta bi to moglo da bude i koliko je ozbiljno?

 

Sumnjivi delovi su mi Glavni cilindar kvacila i granicnik pedale kvacile. Na proslim kolima imao sam nezgodnu situaciju sa pucanjem sajle kvacila koja je par sati pred otkaz ispustala slican zvuk. Ne bih bas da mi se ista stvar desi i sada. A uz to dodatno pitanje je ima li Delta uopste sajlu kvacila?

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kano89 said:

A uz to dodatno pitanje je ima li Delta uopste sajlu kvacila?

Jos Stilo je imao hidraulicno kvacilo.

Zvuci kao da je nesto kod same papucice, sacnuo automat kvacila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao sta je to pa sam malo proguglao...

Ako nesto znaci radi mi hill holder ali nije mi palo na pamet da probam tempomat.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automat ima pipak, koji naleze na stopicu na papucici. Pa sam mislio da eventualno zaronis i sacnes da nesto oko njega ne pravi taj zvuk kliktanja, posto je to sve od plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni ovo isto bilo. Ja sad malo pomerio onu gumu koja se nalazi na podu i u koju ulazi sipka pedale kvacila i tu nakapao ulje. Posle nekog vremena zvuk je nestao da bi se opet pojavio. 

 

Stanem i ponovim proceduru, usput sam malo onu sipku koja ide u pod rukom okrenuo malo levo desno, kao da se nesto okrece oko svoje ose (videces i sam).

 

Evo nakon par dana nema tog zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li će pomoći, jer ne znam kako je na lanči to rešano.

Na Golfu 6 sam imao isti problem,isti zvuk...samo pri pritiskanju papučice kvačila.

Zamenio sam plastiku (na slici je označena brojem 25. Ona predstavlja zglob-vezu izmedju osovine glavnog cilindra kvačila (broj 17) i papučice kvačila (10). Ta plastika je bila naprsla i prilikom pritiskanja se uvijala i proizvodila taj klik zvuk.

Kada sam je zamenio, zvukovi nestali.

A prvo sam bio sumnjao na prekidač koji je na kvačilu.

Ako ima neke veze sa konstrukcijskim rešenjem na lanči, možda pomogne.

Ako ne, imao sam dobru volju.

 

Capture1.GIF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...