Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Pozdrav.

Da li neko zna da limogu na Seicenta da se stave tockovi od Fiata 500 od 15" a nose gume 185/55?

Imam vise komada i toliko mi se svideo da cu jednog ostaviti sebi a imam i te tockove koje nikako da namontiram pa rekoh da pitam.

Ili-imam i alu felne od Brava sa gumama 195/50*15?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nekako najbolje na 2bara. Imam utisak da je bolji kontakt sa podlogom,a i auto bude meksi. Zadnje stavim i na 1.8.

Dosta puteva kojim vozim nisu uvek lepo ocisceni pa voznja izgleda kao po rizli,trese na sve strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel moze neko da mi kaze koja je dimenzija guma za stilo u velicini 15". Uputstvo mi u kolima, pa da se ne setam napolje bez veze :)

Imam 4 michelin zimske gume sa caletovog novog auta ( seat cordoba ) , presle jedva 2000, a placene po 150e komad, pa da vidim jel mogu kod mene da se stave ili da ih prodajem pa da kupujem odgovarajuce.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekim sajtovima pise da je centralna rupa na fiat bravu 58mm a na drugim 58.1mm,ja sam dao metalostrugaru da mi prosiri prsten za felne sa 56mm na 58mm.Da li sam trebao da mu kazem da bude 58,1mm? Racunam da je na glavcini 58mm a da rupa na felni treba da bude 58,1mm da bi legla lepo i da moze da se skine normalno a da nema lufta.Ili da turim prsten precnika 58mm i malo namazem tovatne masti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino kod lezaja ide mera na meru. Znaci ako je recimo 58mm rupa ide 58mm i lezaj. Za ostale sklopove bi trebalo imati barem jednu desetu tj 0.1mm vise.

Trebao si sublerom (pomicnim merilom sa nonijusem) izmeriti tacno koliko je glavcina i na to dodas jednu desetu i to je to,nema greske.

Kazem ti da izmeris glavcinu posto iz iskustva znam da to nije uvek bas 58.0mm :)

Ako je mera na meru nema sanse da navucej jedno na drugo,ali tu je turpija ili ti smirgla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

centralna rupa na fiatovim felnama je 58,1mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da me posavetuje za kupovinu ovih abarth felnama http://www.kupujemprodajem.com/Abarth-SpeedLine-felne-380212-oglas.htm?filter_id=1114780

Da li vrede 100e?

Da li mogu na stila?

7j40et 15" 4x98 to su mere. Treba mi odgovor do sutra.

Edited by Foto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja vidim felne su siroke 6,a ne 7j. To je po meni malo posto na tu felnu mozes staviti najvise gumu sirine 185,da izgleda lepo. Za Stila je to ipak malo.

Starijeg su dizajna i nekako mi nisu za noviji auto. Recimo za mog Tipa bi bile ok,ali za Stila jok.

Sto se tice ET-a to odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da stavim gume 195. Jako mi je tesko da nadjem fiatove felne do 150e sve sa promerima 4x100.

Hvala na savetu Sale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I 4x100mm moze na italijana samo sa odgovarajucim srafovima. Nemoj da bezis od njih :)

Iz srafove se odradi i odgovarajuci prsten za centalnu rupi i ko fabricke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nasao sam ovde na forumu da za stila i na gume 195 idu ili 6,5j ili 7j.

Da li imas drugacijih iskustava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod Tipa je,moze,ali izgleda malo bzv. Puno je lepse sa 6.5j,a smekerski ja na 7j ali onda ivicnjaci malko ujedaju :)

Cak sam 195/50 vozio i na 7.5j ali je to cisto proseravanje.

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na sevetima drugari. Sutra odlucujem pa vam javljam mozda vec uz felne na slila... :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam skoro o plivajucim srafovima i nacinu montaze alu felni sa promerom 4x100, 15coli. Ali mi i dalje nije jasno da li je to moguce uraditi bez posledica po ostele sklopove trapa i vesanja! Interesuje me i gde to kupiti i po kojoj ceni(mislim na srafove tj. brezone). Inace sam skoro kupio lybru, bez alu felni, a imam lepe petokrake od vectre b i voleo bi da ih montira na lybru, ako je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi,postoje felne na koje plivajuci srafovi ne zavrsavaju posao. To su oglavnom fabricke felne kod kojih je rupa za sraf malo manja nego kod univerzalnih tj. ne dozvoljavaju plivajucem srafu da se krece levo-desno za taj jedan milimetar nepoklapanja i onda nista nisi napravio.

Znaci prvo to proveri. Mada i to se da resiti na taj naci sto rupu malo razbusis. Ovo ti ne pricam napamet posto sam se sreo sa takvom situacijom kada sam felne sa Pola praobao da stavim kod mene. Ako je to ok onda ti plivajuci srafovi zavrsavaju posao bez ikakvh posledica.

Jos jedna stvar koju trebas proveriti je sirina centralne rupa felne. Ako je ona veca to je ok,napravi se prsten i to je to. Moze se desiti da je rupa manja pa je onda moras nekako prosiriti. Ako je potrebo malo prosirenje onda mozes i posebnim alatom koji se stavlja u busilicu,a u protivnom ce morati sa nekom malo ozbiljnijom masinom.

Pre nego sto kupis plivajuce probaj sa jednim da vidis da li on uopste moze da se ubaci u felnu posto su oni malo veci zbog konusne sajbne. Opet kazem ima felni koje nisu predvidjene za takve srafove.

Nadam se da sam malo pomogao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Sale na savetima, ali meni jesu fabricke felne od vectre 97god, sto znaci slaba vajda od njih. A to za prosirivanje centelne rupe mislim da nije problem, ali same rupe za brezone su konusne i koliko sam ja primetio celicne, ali ulivene u felnu. E sad, da li moze to da se razbusi i da li sme? :wallbash: Ako to moze bio bih presrecan, jer felne su stvarno ok! Eh da, koliko bi me kostali ti brezoni i taj rad? Ima li mozda u BG (posto mi je blize, jelte) neki vulkanizer ili ti servis gde bih to mogao sve da odradim na jednom mestu? UNAPRED ZAHVALAN! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...