Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Evo pomenutog poredjenja (ono o cemu smo pricali Yugisa i ja) - kako gume iste dimenzije 205/55/16, na istom pritisku razlicito stoje na istoj fabrickoj Stilo GT felni sirine 7''.

Obe kompleta su kupljeni novi, Dunlop Sport BluResponse i Michelin CrossClimate:

200720141970.jpg 291220153382.jpg

Vidi se kako Michelin ima vertikalne bokove i ostre ivice. Dok je Dunlop bokastija i manje otkriva rub felne.

Ovde koliko mogu da vidim preko telefona, ni jedna guma nema zaštitni rub?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ova druga ne stoji idealno jer to je daleko od idealnog.

Samo za one koji vole tako je idealno ali  po PS-u guma mora da bude  starija od felne.

U najgorem slucaju ravna sa felnom sto ovde nije slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to tako strasno ako je ok efektivna velicina, mada posto si uzeo neki jako nizak profil koliko se secam, to mozda napravi problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,dal da idem na 215/45 ili 225/45 gumu za 1.6 16v?ili kombinacija 215 napred a 225 nazad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

205/50 (ako felna nije sira od 7") ?

To bi definitivno bio moj izbor za 17'' da ih vratim nazad, mana je malo veca cena novih guma. Jedino ako bas volis sirinu ovih dzipovskih :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 205/50 ne bih,cena manje-vise,tigar je povoljna u svim tim dimenzijama,a nisam ni za 225,nekako mi 215/45 najlepse deluje jer je najtanja guma...

Inace tigar 225/45 i 215/45 su 5600-5700 po gumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cemu :P ?

205/50 i 225/45 su ti maltene iste visine. 215/45 za nesto jace od pola cm nizi profil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu povoljno da nabavim alu felne 14 4x100 5J, sada su mi 14 4x98. U pitanju je Punto 2 sa uskim farovima. Da li mogu da se namontiraju bez problema ili ne, zbog raspona rupa 4x100? Cuo sam razne price, i da moze i da ne moze, pa rek'o da proverim. Gume bi bile 175 70 14.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ako je centralna rupa felne kao kod Fiata ili veca,minimum 58,1mm,uostalom prvo probaj na licu mesta pa tada pazari!

@snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drustvo treba mi pomoc vezana za gume...imao sam peh blokirali su mi zadnji tockovi na puntu i ojadili gumu,sada kada vozim para mi usi zvuk tup tup tup tup,e sada auto mi seta gume 195/45/15,medjutum cena tih guma je 12000 komad,ono sto me interesuje je koje ja sve dimenzije mogu da stavim na auto a da nemam problema, felna  mi je Borbet 7jota...hvala

DSC_0578.JPG

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
@kolega.jankovic Stilo od kolege @dinja je sa nekim sportskim oprugama i malo je spusteniji  tako da je za njega mozda najbolja varijanta 215/45.

Pitao kolegu bucala o 225 i kad njemu ne kaci,nece ni meni,a i kolega buca je kao i uvek ubedljiv,tako da ce za pocetak krajem meseca 99% biti 2 nova tigrica 225/45 pa cemo videti za jos 2 dal ce biti 215/45 ili opet 225/45....

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Sumadinac86 said:

Cao drustvo treba mi pomoc vezana za gume...imao sam peh blokirali su mi zadnji tockovi na puntu i ojadili gumu,sada kada vozim para mi usi zvuk tup tup tup tup,e sada auto mi seta gume 195/45/15,medjutum cena tih guma je 12000 komad,ono sto me interesuje je koje ja sve dimenzije mogu da stavim na auto a da nemam problema, felna  mi je Borbet 7jota...hvala

DSC_0578.JPG

 

Za felnu 15" slobodno 195/50 dimenzija. Lepse ce stajati i popunice ti rupu izmedju ivice i ruba jos malo. Cena novih npr. Tigra u toj diimenziji je oko 4.500 din., Lassa Impetus oko 5.000 itd. Mozes naravno i 185/55 ali na 7j ne verujem da bi to lepo izgledalo. Prava mera ti je ona gore pomenuta 195/50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos puno vozio, ali ja sam i vise nego pozitivno iznenadjen sa Tigar Primom u toj 195/50 dimenziji, ja sam je platio 4700din. Takodje je imam i na 7j i dovoljno je siroka da guma bude "starija" od ruba felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je Prima, jedino posle neke 2 godine hoće malo da kliza. Ali reči 'guma' i 'dve godine' kod tebe ne idu u istoj rečenici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...