Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Sirina felne 7.5'' (inch), J oblik falca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi hvala vam puno ali stvarno , jel moze na tu felnu guma 225 45 17 za stila karavana da nesto ne kaci posto je 7,5j posto pretpostavljam da je ta felna malo izbacenija ka spolja od 7j ili gresim - jos samo to me interesuje ...........  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koliko je izbacena zavisi od ET koji je u jednoj meri povezan sa sirinom felne, ali ako je isti ET na 7 i 7.5j onda ce ova sira biti bliza rubu za 6mm ali isto tako i 6mm bliza amortizeru.

 

PS: Znam da J nije mera za sirinu, ali posto je to toliko usvojena terminologija, necu se boriti protiv vetrenjaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa videcemo kad stignu , mislim da moze jer moj drug ima neke 7,5j sa 225 45 17 gumama i kaze sve je ok cak i kad je auto krcat stvarima ........... sad sam se setio i pitao ga.  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde jugisu nadjee, em karavan, em dizel. :D :D :D
Salu na stranu, ja mislim da moze da stane lagano, staju i vece felne, kamoli 17" 7.5"....to je neko moje misljenje. Kontam da pitas jer verovatno ne mozes da probas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet kazem da zavisi od ET... Moze felna biti 6j ako ima ET 150mm manji od tih 7.5j, virice pola felne van ruba bez obzira sto je uza felna...

 

 

Sama guma za tu sirinu felne je ok.

 

Da, de mene nadje sa tim, dajte kupite neki redovan Fiat, neku 128micu, Ritmo :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bre da stane. Bez problema.

Ja na tipo terao 7.5j et 35 16" pa nigde nista ne kaci. Nemas problema ama ic ;)

A saledelegano bese ima 18" 8j i sve je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izleetele mi te povoljno pa cu ih mozda uzeti -- sad sam pitao druga koji ima karavana i kaze moze a i ja  :crazy: (citaj debil) , pa ja sam vozio letos 18-ce sa 245 40 18 i isao stilo ok cak kad neko i sedi pozadi  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da staje opusteno, proveri samo ET za svaki slucaj da nesto "nenormalno" ne odstupa, na fabrickoj 17'' je 41mm.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i ove moje 18 su bile 8j pa je bilo sve ok na stilu -- provericu ivane i to ako zna tip da pogleda ......... ma za 10.000 din (oko 83e) cu ih uzeti pa sta bude ............. ljudi hvala na pomoci  :unworthy: ..................

 

i da ako negde ima tema za ovo sibnite je tamo , bice od pomoci ljudima ako nesto ovako budu uzimali kao i ja ..................


BACITE POGLED na moju temu o kolima za te felne -- stavio sam SADA slike , jel valja to po vama - prokomentarisite slobodno ...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam da imamo , pa mi smo ozbiljan forum --- nego eto kazem tako jer ste mi pomogli stvarno sa savetima ............  :unworthy:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da mi objasni za dimenziju guma koje bi odgovarale, na autu su mi 195/55 15 kupio sam kw komplet koji spusta 35 mm ,oce li biti dovoljne 195/50 15  a da ne kace ?

Edited by jtds

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice ti 195/55/15 dovoljne. Nema potrebe da smanjujes dimenziju pneumatika.

 

 Hvala ti ,znaci  sigurno  nece kaciti mogu da kupim iste dimenzije ? S tim da su mi te felne na koje bi stavio 7j a ove sadasnje koje koristim vec 6j?

Edited by jtds

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,kupio sam alu felne 7 j 15" za Grande Punto,treba mi savet koje gume da stavim. Mislim da je 185 malo preuska za ove felne i da nece lepo izgledati. 195/55 je mozda bolji izbor, ali me zanima da li ove gume nece kaciti u korube ili amortizer pri namotavanju volana u pun desni ili levi smer. I jos jedna stvar to je motor 1,3 mjet 75 ks, ne znam da li je ova guma mozda malo teza za ovaj motor tj. da li se auto nece muciti sa njom.

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

7,0 j 195 205 or 215

225

 

 

Znaci,minimum 195 guma.Idealno 205 ili 215.Posto ne vozis formulu,vec autic b segmenta,

prodaj te felne jer si se zajebao  i kupi odgovarajuce i pre kupovine se raspitaj dobro sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izostavio si offset felne (ET) kao bitan podatak, ali na GP idu fabricki i 205/45/17, tako da za kacenje ne bi trebalo da imas brige. Takodje dizel sve to podnosi bez problema.

Mislim da ti je ta felna od 7'' posiroka za te dimenzije guma koje pominjes, jer joj je sirina 17.8 cm. Neki optimum za 7'' je guma sirine 205.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi i od gume, nije isto koji je profil niti kolika je efektivna mera. Ali 195 moze bez problema na 7j, nije nista specijalno rasirena, 185 ce vec biti malo primetnije rasirena, 175 je sam minimum a da bude bezbedno i to pod uslovom da ima zastitni obruc za rub felne.

 

Hahahaha a kao na benzinca ne moze :laughing: Evo ja doneo kuci upravo sada od vulkanizera 195/50 R15 na 7j montirano za 1.1 benzinca :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...