Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Ne verujem da je menjao diskove ali ipak treba biti siguran pre kupovine i proveriti, tu si 100% u pravu... Hvala još jednom... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze da se stavi felna na stila promera 4x100 ili mora 4x98?

I Da li bi trebalo da pazim oko jos nekih promera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već pisano može, ali treba središnji otvor tesno da naleže na glavčinu, ako nije tako treba prsten.

Poželno plivajući šrafovi ako je Al.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod celicnih felni rupa za sraf je manja od rupe koju imaju univerzalne alu felne tako da ti tu ne mogu pomoci ni plivajuci srafovi.

Pre par godina sam probao da fabricke felne sa golfa 3 stavim na Tipa,ali nisam uspeo i ako sam imao plivajuce. Jednostavno za 4 sraf nije bilo mesta.

Taj problem se moze jedino resiti razbusivanjem rupa,ali kod celicnih bih rekao da je to malo komplikovanije.

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me ovo, posto sam naleteo danas za mnogo povoljno cenu, na Bridgstone zimske gume 195/65/r15 91t i felne cini mi se BWL italijanske 7jET37 4x98 na kojima su gume 205/70/r15 koje bih skinuo jer su lose, da li se uklapaju ove gume i felne, i jos vaznije da li mogu da ih namontiram na Stila. Odgovori su mi preko potrebni jer bih sto pre uzeo, ako mogu da ih uklopim. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu te gume na te felne bez problema!

E sad, da li mogu na stila ne znam, vozim una :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Red Orph

Na 7 jota mogu 195. Normalnije izgleda 205,ali moze i 195. Bice felna malo sira od same gume ali nista strasno.

Sto se tice dimenzija, gume 195/65 je za skoro 17mm niza tj. precnik tocka je za 33.50mm manji sto je po meni ipak mnogo.

Ako ti je 205/70 fabricka guma ja ne bih stavljao 195/65.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali pošto se radi o Stilu 195/65 je njegova fabrička dimenzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, mada mene najvise muci kod ovih felni ovaj broj ET 37, mada kad sam gledao po ovim sajtovima, za Stila JTD 1.9 je navedeno da odgovaraju felene sa ET brojem u rasponu od 35 do 43. Da li ovaj ET broj utice bilo kako na voznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Od skoro vozim Seićenta i sada mi trebaju zimske gume. Zanima me da li mogu 155/70? Neki lik iz prodavnice mi je rekao da mogu. Šta vi mislite? Unapred hvala.

Pozdrav.

Ja na unu vozim takve zimske gume najnormalnije.

Tako da ne vidim sto ne bi mogle, s obzirom da su uno i seicento dosta slicni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li na seicenta koji trenutno ima gume 155/65 r 13,da idu gume 145/80 r 13 zimske znam da su vislje al dal to smeta da nece da kaci negde jer bi i letnje uzeo /80 da bude vislji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam fiat bravo i spustio sam ga staveci eibach opruge, mislim da je napred 40 mm spusten. Hocu da stavim zimske gume napred dimenzija 185/70 14. Da li je neko stavljao slicnu dimenziju na spustenim kolima? Plasim se da mi nekaci gazeci sloj gume u pod krilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudna dimenzija.Ta guma ima preveliki precnik i za stock bravo a kamoli za spusten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...imam 215/40/16 napred i distancere 2,5cm i ne kaci mi ( ima oko 8-10cm prostora do podkrila), razlika u visini je 3,5 cm, da uzmemo u obzir da ce 14 guma da se spusti malo posto je balon to dodje na 2,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta guma ima veci precnik za citavih 5,1% od fabricke.A nije preporucljivo ici vise od 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno su mi na kolima (punto mk2a 1.2 8v)na svim tockovima 165/65 r14. Treba da kupim dve nove gume za napred pa sam razmisljao da uzmem 165/70 r14 cime bi digao kola za 1cm da ne kacim. Hoce li biti problem ako mi je dimenzija pneumatika na prednjoj i zadnjoj osovini razlicita. Jel imate neki drugi predlog. Mozda 165/75 ?

Edited by despotbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Tipu leti vozlim napred 195/50R15,a nazad 205/50R15 dok zimi napred 185/60R14,a nazad 195/50R15. Do sada nisam primetio da nesto nije kako treba :)

165/75R14 je ruzna da nemam reci,a i dimenzija je retka i dosta skupa.

Ja je nikada ne bih stavio :)

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni mozes tu dimenziju opusteno da stavis. Bice malo veci obim tocka nego sto treba. Malo, ali skoro ne primetno ce ti lagati brzinomer ali OK. Nema veze ako su ti razlicite dimenzije napred i nazad, jer ne pakujes kola za trke pa da ti je bitno sve u detalj sta ce biti napred, a sta nazad. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su fabicke (Punto clasic) bile 165/70R14 i to je OK, 165/75 nikako! Verovatno nece nigde da zakacinje ni 165/75,ali je bas,bas ruzno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima ! Da li mogu da stavim na stila prednje zimske gume 225x45x17? Felne su one trokrake sumaherove... ako to nesto pomaze :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno su mi na kolima (punto mk2a 1.2 8v)na svim tockovima 165/65 r14. Treba da kupim dve nove gume za napred pa sam razmisljao da uzmem 165/70 r14 cime bi digao kola za 1cm da ne kacim. Hoce li biti problem ako mi je dimenzija pneumatika na prednjoj i zadnjoj osovini razlicita. Jel imate neki drugi predlog. Mozda 165/75 ?

Ja sam stavio napred 185-65 14 zimske a pozadi su mi ostale 185-60 14. Malo se vidi razlika ali nema nikakvih problema u voznji

Edited by wlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...