Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Moze bez problema naravno, ima jedan clan na forumu koji je te gume stavio... Al nisi mi odgovorio za kat.broj cepova :p

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da vidim kat. broj dok ne skinem felne,a mrzi me da skidam :harhar:

Kad budem menjao gume pogledacu pa cu ti javiti :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kat. broj cepova a ne felgi :) Rekao si da si pitao u Delti za cijenu e pa daj da se i ja raspitam :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam blage veze koji je kat. broj cepova,onaj lik iz delte mi nije rekao samo mi je objasnio da je komad 30e i spustio mi slusalicu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaa <_< Nista onda jbg, meni ovamo traze kat.broj ili broj sasije Stila na kojem su fabricki dosle Abarth felge

Morat cu da iscimam nekoga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da vas pitam.Jel mogu bez problema da montiram na abarth felne 225\45 zr17?

Sada imam 215\45 zr 17,ali razlika u ceni je oko 3000 din,pa ako nije frka montirao bih malo sire :thumbsup:

Komso mislim da Steelo ima tu dimenziju guma na svom Stilu ali na alu felnama od novog Fiata Bravo.Pozovi pa ga pitajA PIVO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mogu bez problema da montiram na abarth felne 225\45 zr17?

Može, čak lepše stoje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da vas pitam.Jel mogu bez problema da montiram na abarth felne 225\45 zr17?

Sada imam 215\45 zr 17,ali razlika u ceni je oko 3000 din,pa ako nije frka montirao bih malo sire :thumbsup:

Komso mislim da Steelo ima tu dimenziju guma na svom Stilu ali na alu felnama od novog Fiata Bravo.Pozovi pa ga pitajA PIVO?

Moracemo komso odloziti pivo za neki drugi put,idem ove nedelje kamionom za nemacku,pa kad dodjem castim ja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jel neko nekada stavljao fabričke VW felne 14" sa Pola na Punta ??? http://www.polovniau...14coli_4x100mm/ ili sa corse http://www.mojauto.r...vni-auto/534630

- osim plivajućih šrafova ima li još nekih investicija tipa ne slaže se centralna rupa ili distanci :question: jer jotaža i et odgovaraju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam povoljno gume 195/65 15 da li mogu one da stanu na mog GP-a da li ce biti veliko opterecenje za trap i sl?

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to preveliki profil za grande, ali moze da se stavi. Bitno je da ima mesta pod blatobranom

Edited by Steelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako jeste najbolje. Montiras ih pa vidis da li negde kaci ili ne. U principu, trebalo bi da imas minimum 13mm prostora od sadasnje gume do blatobrana da bi stale ove vece gume (toliko je razlika u poluprecniku tocka u odnosu na fabricke ako imas benzinca odnosno 7mm ako imas dizela).

E sad drugo je pitanje ako si uzimao neke aftermarket felne jer ti je onda bitan i ET broj

Vidi na ovom sajtu i uporedi

POREDJENJE VELICINE TOCKOVA

Edited by Steelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje ti je da uzmes uputsvo fiatovo koje si dobio uz auto pa tamo pogledas koje idu dimenzije...ne bi trebalo da imas problema ja sam na mom bravu jedno vreme imao 195 60 15 i bilo je knap tako da za GP moze sigurno 65...mada sa tim profilom auto ti nece biti mnogo stabilan a i estetski ce biti malo hmm? ja sam posle 195 60 presao na 195 50 (kako pise u knjizici) sto fabrika preporucuje i auto ide stvarno kao po sinama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam povoljno gume 195/65 15 da li mogu one da stanu na mog GP-a da li ce biti veliko opterecenje za trap i sl?

Hvala ;)

Ova dimenzija staje bez problema na Grandea jedino što vizuelno neće baš biti nešto .. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jel neko nekada stavljao fabričke VW felne 14" sa Pola na Punta ??? http://www.polovniau...14coli_4x100mm/ ili sa corse http://www.mojauto.r...vni-auto/534630

- osim plivajućih šrafova ima li još nekih investicija tipa ne slaže se centralna rupa ili distanci :question: jer jotaža i et odgovaraju ...

i jel bi mogle gume sa čeličana 14" 165/85 da stanu na neku fabričku fiat 14" alu felnu od 6j ili koliko su već.... :whistle:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima. Moze li mi neko reci pad kojom oznakom da trazim felne za fiat cromu 95. god. Trenutno su na njoj neke 15-ice a se od rdje ne vidi oznaka. Dve felne su krive pa bi da ih zamenim pre nego li kupim nove zimske gume.

I sta uppste znaci ET broj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ovde da pogledas o tome sta je ofset (ET) i tako to:

KLIKNI

ako imas knjizicu od auta...pogledaj tu bi trebalo da pise koje felne idu

sad nadjoh na ovom sajtu: ovde da je ET za cromu od 30 do 38

Edited by Steelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' neko probao staviti felge raspona 4x100 na fiat grupaciju vozila,kako se to ponasa na cesti,jel trese,i koliko je sigurno?

Znam za opciju sa plivajucim sarafima, ali me zanima bez njih jel' moguce.

pozzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Punta stavio felne 4x100, srafovi koji su bili na celicanama, obican konus. Samo obavezno odradi prsten da felna lepo legne na glavcinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem. Ja sa obicnim vozim vec 3 godine. Koliko je pamento nemam pojma.Jedno vreme sam imao i plivajuce pa sam njih dao burazeru,a ja se vratio na obicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu problem sarafi ni brezoni,mene zanima sa tehnicke strane hoce li tresti tockovi na vecim brzinama,ali ako je centralna rupa idealno nalegla na glavcinu?Bez plivajucih sarafa.Sa njima znam da je moguce,jer su za to napravljeni.

pozzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh: Neces imati nikakvih problema! Tipa vozim vec duze vreme tako. Nema nikakvih razlika izmedju obicnih i plivajucih po pitanju osecaja,ali po pitanju bezbednosti sigurno ima nekih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...