Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

^^^ Ako je rupa na felni manja onda se to lako resi prosirivanjem kod strugara ,a ako je veca onda se prave prstenovi.

To nije nikakav problem 30 minuta posla i posle uzivas u gledanju auta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da li je ok na Stila staviti 225/45 R17 , tj koja je razlika u presniku izmedju nje i 195/65 R15?

Imam letnje 215/45 R17, ali su u prilicno losem stanju, a ove 225 bi mi uletele za neke male pare... thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, znaci ove koje sam ja imao nisu standardna dimenzija... wallbash.gif

e to nisam znao... :Dthumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu standardna. Fabrički za 17 na Stilo su išle 215/45-17,

ali 225 je mnogo rasprostranjenija dimenzija pa i jeftinija.

Ja je vozim i mislim da je za 17 to najbolje rešenje.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz drustvo,citao sam malo temu i mislim da cu da postavim glupo pitanje ali cu da rizikujem :)

idem ovih dana dad kupujem letnje gume a na puntu imam 14-ke celicne fabricke felne sa gumama 165/70 zimske,e sada da li da stavim letnje te iste dimenzije na celicne felne ili mogu i da stavim 185/60 tigar hitris?citao sam da moze ali da ce brzinomer da lagi malo:)unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada brzinometar pokazuje 100km/h stvarna brzina vozila je: 98.47

Pri stvarnoj brzini od 100km/h brzinometar pokazuje: 101.56

Najmanja visina vozila u odnosu na put se promenila za: -0.45

Razlika u prečniku originalne i alternativne dimenzije iznosi: -0.9

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to znaci da mogu staviti 185/60 bez ikakvih problema,zar ne?hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja dimenzija moze da zameni fabricku dosta retku za grandea 195/55 16" ,a da ne opteretim previse trap i da stane pod blatobran? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to znaci da mogu staviti 185/60 bez ikakvih problema,zar ne?hvala

Naravno :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja dimenzija moze da zameni fabricku dosta retku za grandea 195/55 16" ,a da ne opteretim previse trap i da stane pod blatobran? :D

Što se cene i ponude tiče najbolja alternativa je 205/55 R16

Razlika u prečniku originalne i alternativne dimenzije iznosi: 1.1cm.

Kada brzinometar pokazuje 100km/h stvarna brzina vozila je: 101.77km/h

Ovu dimenziju imaš već od: 7000RSD.

Proveri na: http://www.internet-prodaja-guma.com/search.php?mode=search&page=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 JTD 115,,,,po uputstvu idu 205/55/16.

Imam u ponudi gume 205/50/16.

Kalkulator kaze sledece

Difference 3,35 % 20.5mm

Speedo reads 70mph your actual speed will be 72,35mph

Da li je to velika razlika, da li da kupim te gume? Da li to pricinjava stetu trapu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je velika razlika. Točkovi će na Stilu izgledati maleni, kao da su tuđi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav. prijatelj moj radi sa kolima, i skoro je uvezao auto kojem ne odgovaraju gume, jer su niski profil. ne znam koji ej auto bio u pitanju, samo me je pozvao i rekao - imam gume za dzabe. to se ne odbija :)

e sad - posto ja na Stilu imam nove Michelin zimske, - 185/65/15, a ne bih da vozim po toplijem vremenu ove gume, jer ce da se istrose skroz, a i gume su jako kvalitetne, zanima me dal mogu da stavim ove na auto:

Dunlop SP31 - 195/55/15

na danlop sajtu navode da je ovaj model za sve sezone, a i kolko ja imam ochi i prste - cenim da jesu letnje gume. nema na njima ona pahuljica da obelezi da su zimske.

1. 195 sirina - kapiram da nece da toliko utice na potrosnju, a felna je 6J pa mogu bez problema da ih stavim. el ima neki downside ako stavim 195 ?

2. 55 visina - e ovo ne znam. koliko se ja razumem u fiziku, manji profil gume ce da poveca potroshnju, samim time sto je 2r pi manji, a isti obrt felne. koliko mi stavljanje 55ice na tocak menja stvari ?

hvala u napred, razumem se u mnogo sto sta, ali za gume nikad nisam stigao da se informisem i obrazujem, pa me zanima, jer su gume nove novcate, skinute pre pola sata sa auta, a kupljene u danlopu u nemackoj pre tri dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Sirina 195 fabricki ide na stila :thumbsup:

2.Ovo je malo nize nego sto treba,fabricki je 65 visina,ja sam vozio kod mene 55 i znao je da zakaci dosta puta bankinu ili neki izbaceni saht,tako da ako ih montiras samo pazljivo i nece biti problema :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stavis manju gumu onda ti je obrtni moment (ili kako god se to zvalo) veci pa ne mora da znaci da ce potrosnja biti veca

Ja da sam dobio gume za dz nebi se razmisljao ni trenutak vec odma kod vulkanizera, ako ne verujes posalji mi te gume za dz a ja tebi par dana kasnije saljem slike auta sa dz gumama. Ovako sam osudjen da vozim nove vinterine zimske na ovim visokim temperaturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehehe 'ocu je te gume za dz. Kod mene na Tipa bi bile ko bombonica :)

Taj profil gume je previse mali za Stila!!! :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno mali profil za Stila, kaci i na 195/65/15 sto je standard, ovako ti je 2cm nize.

Povecava se i rupa izmedju tocka i krila, koja je inace velika pa bude jos ruznije.

Ja bi to prodao ili menjao sa nekim, ima ovde nekih kojima 55 odgovara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što pričate o potrošnji i momentu će dase odrazi u promilima, a gume će izgledaće na Stilu ko piletu sise.

I ove što imaš zimske su manje od fabričkih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne brinem za izgled, uopste, ionako imam Multiwagon, a sluzi mi za od mesta A do mesta B. meni je najlepse na stilu sto je u njemu JTD od 59Kw(80ks) pa trosim dizela kolko i motokultivator :)

dakle - osim estetskog problema, i cinjenice da moram da pazim ivicnjake - nema nista lose u voznji takvih guma, jel ?

samo da dodam, da mi je zadnji trap dignut podosta, a prednji normalno, jer su mi tako ovi iz LAKI-ja rekli da mi se auto najmanje trosi.

'fala jos jednom svima

e da - ako neko oce da se dzora, i ako ima ne puno istrosene 65ice za 15icu, neka se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat bravo 2001 1.6. Imao sam predhodne gume 185-55-r15 a sada sam stavio bfg 195-55-r15. Kakva su vasa iskustva sa ovim gumama i ovom velicinom za bravo?

hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je fabrička dimenzija za Mareu koja praktično ima ista podkrila i vešanje tako da nećeš imati problema.

Ja sam vozio 205/55-15, a maksimum za 15 je 195/60, da još uvek nigde ne češe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...