Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Thnx 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam ja pogrešno gledao. U user manualu pise da odgovaraju:

 

6Jx16 5x112 ET48 ili 6.5Jx165x112 ET43

Ja sam našao juče 6.5Jx165x112 ET42

Nadam se da nece biti problema sa ET42

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Elra said:

Nadam se da nece biti problema sa ET42

To ti je "celih" 1mm izbacenija felna :D (od te fabricke 6.5'' felne). Fabrika, samo guraj :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako proveriti jesu li neke felne kineske osim da pitam vlasnika?
Ovaj model je u pitanju. Pise samo da je R18.

 

a63a9a131dfac9ce7f68acd2b043c3d5.thumb.jpg.c55f177c48fe7c916c96e5b08de8e603.jpg

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze mala pomoc. Imam fabricke 17' 7j et55 i ne znam kako da vidim moze li stati 18' 8j et35. Koliko je to vece u odnosu na fabriku.

 

Vidim u temi da ima sajt WillTheyFit samo ne znam sta da stavim od dimenzija. default_D.gif

 

I jos jedno pitanjce. Vidim da neki stavljaju drugi promer rupa. Jel to izvodljivo da bude kako treba? Recimo 5x112 da stavim na 5x114.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clover

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=225-45-17X7ET55&wheel2=225-40-18X8ET35&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm&sr=0mm

image.thumb.png.c04f245f0f4d28a4ef177b30b18c92e5.png

image.thumb.png.04068352eec221438dafd091ee6f07cb.png

image.thumb.png.5a06f53dd7d9bcc5e7fa2e20a89e9072.png

image.thumb.png.f08c83ba075360a734adae38d7bd58f6.png

 

Moj savet, uzmi 224/45R18 gume a ne kao sto pise 225/40R18. Bice ti udobnije, sat ce prikazivati uvek tacnu km (ako sada laze za koji km u minus). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo gore su letnje gume u standardu 225/45/17, a dole su zimske gume ostale od prethodnog auta 225/50/17.

 

Gume.thumb.jpg.810c25e54dd6c778fd80799f14631774.jpg

 

Objektivno, brzinomer konačno radi precizno a auto izgleda prilično ružno. Subjktivno, imam osećaj da je auto viši 20cm i da se vozim na balonima. :D

 

Gume su praktično nove, vozale su jednu sezonu samo, ali jbg ja sam sad ufiksirao to da su mi ružne pa sam ih stavio u oglas.

Ima li kakvih drugih objektivih negativnih strana osim izgleda i kako vama izgleda ova "razlika"? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da su zimske, preboleo bi sto su viseg profila, prvenstveno zbog snega (posebno ako ides negde juznije ili na skijanje) i malo bolje udobnosti.

Dodao bih na to i drndanje oko prodaje jednih i doplate i kupovine drugih (ono doplata bode oci isto) ...pa jos ako lose balansira i trese volan :D

 

Nije mnogo balonkasto ali zbog navedenog bih ti savetovao da ih zadrzis. Ali ako ti ovo 'balonkasto' bode oci, a ti se onda cimaj, sta da ti kazem :D Preziveces, ionako je zimi sve zivo prljavo, pa niko nece ni toliko da gleda balone vec koliko ti je auto 'usran' od blata i soli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86

Imenjace, da nije ovo iznad tvoja bivsa Alfica :) ?

Standardna 225/45/17 je visoka 10.12 cm, a 225/50/17 11.25 cm. Sto znaci oko 1 cm viseg boka, otprilike toliko visi auto, malo udobnija i "lelujavija" voznja.

Ne znam kako je uzivo, ali meni cak izgleda bolje :D . Jer je svaka Giulietta, ne znam iz kog razloga, fabicki izdignuta kao koza - onda ovaj "visak" profila taman malo popuni tu rupu.

Svakako da lepse cuci nizi 225/45/17 profil, na malo spusten auto.

Druga prednost je ako imas neke nove, premium zimske gume, neces ni blizu moci da nadoknadis njihovu cenu. Pogotovo sada u sezoni, kada su em zimske gume skuplje, em delovi generalno poskupljuju.

Opet se ogradjujem, posto ne znam kako izgleda uzivo. A i ovde smo svakakvi zaludjenici, koji za svoj gust rade ono sto vecini i nije bas logicno :D .

 

PS: Nepotrebno otvorenu temu u podforumu sa tehnickim problemima, spojicemo sa postojecom temom o izboru felni/guma u Styling podforumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37137-fiat-lancia-alfa-dimenzije-felni-i-guma/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je sve oko odluke do tebe :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš i sam da je auto odličan. ;) Samo je enterijer sad besprekoran, tu su i originalne patosnice, neki estetski detalji su sređeni. :)

 

 

Hteo sam da radim remap ali ne verujem ovim lokalnim indijancima uopšte. Ja lično ne mogu da iščitam EDC17 da bi mi radio mapu neko ko to ume, tako da ostaje na stock mapi. U gradu i u lokalu je dovoljno snage, na autoputu se malo zakašlje iznad 3k RPM, ne kontam taj fabrički downtune i dalje.

Imam specijalistu za kvačila u Alanji pa sam bio do njega da ga proverimo. ;)

 

PXL_20210718_090146189.thumb.jpg.7facc0fcce9b3b49d4aea72cc1c7e631.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ima i vecih ... da kazemo entuzijasta :D od mene. Imao sam ideju da letos idemo kolima na more do Antalije, ali nisam hteo da maltretiram lepsu polovinu sa 20h ciste voznje (plus granice u spicu sezone i pauze). Pa smo na kraju otisli standardno avionom. Jeste da je monoton put (posto volim magistralu i krivine), ali me ne bi mrzelo da vozim, naprotiv, bas bi mi bio dozivljaj. Tako da mi je sto se Azije tice, rekord ostao samo do Istanbula, ali u cugu i tamo i nazad :) . Svaka cast, Antalija je jos 650 km dalje od Istanbula, Alanja oko 800 km. Interesantno mi je da je ovako mala razlika u potrosnji u odnosu na benzinca, meni je prosek bio 6.43l po cepu, nas cetvoro i pun auto (board lagao sa oko 6l), slicna prosecna brzina (od 72 do 99 km/h).

Imenjace, vidis kako prepoznajem auto na kome sam radio :D . Inace sam mu vec bar 10 puta rekao da se zaje*ao sto je prodao. Vozi covek sad Opelo, sta reci a ne zaplakati :P . Sorry za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi da si retrovizore sredio?

Kako ste se spakovali u Alfu, to me bas zanima. :D

Nisi ti nesto nizi od mene, pa da mozes sediste da povlacis napred.

Inace, imenjak je stelovao farove, bili su jos gori. :D

A da sam se zajebao, to naravno, ali sta je tu je.
Da nije ovog sranja sa cipovima, ili cime vec, odavno bih opet vozio Alfu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan

Ja mislim da je to sve stvar percepcije, kako jednom Clarkson reče do 2000km je automobil najbolje prevozno sredstvo, ja se slažem potpuno sa tim. Možda će zvučati grubo ali ljudi su razmaženi po pitanju putovanja, automobil i sam put doživljavaju kao nužno zlo a ne kao deo godišnjeg (aktivnog) odmora i deo avanture. Takođe smatram da je u pitanju manjak znanja i želje za učenjem novog, jer danas uz Booking.com, Google Maps, osiguranjem sa potencijalnim šlepanjem, sa modernim automobilima koji su relativno brzi put je uživanje. 

 

Ovo mi je četvrta Alfa za poslednjih 18 godina, sa 146 sam kao momak obišao čitavu Jugoslaviju, onu veliku, onda sa svojom porodicom u 156 smo obišli celu kontinentalnu Grčku, Thasos, Peloponez, Zakintos, Kefaloniju i Lefkadu, kasnije sa 159 smo obišli celu Italiju u krug od severa pa dole u Tropeu i do Sicilije, onda nazad drugom stranom Bari, Grottammare, Trieste i opet kroz Jugoslaviju do kuće, Evropsku i Azijsku Tursku, Alanya, Oludeniz i Fethye, Kušadasi, Istambul, plan je sledeće godine za Kapadokiju koju eto izostavljamo već treću sezonu, kao daleko mo'š misliti.

Ja ovo organizujem tako da vozim u komadu samo prvi dan do 1200km, onda spavamo u nekom gradu pa nastavljamo dalje. Turska je poznata po sramotno niskim cenama, tako nas četvoro spava i lepo doručkuje za 29 Eura u super hotelu u centru Eskišehira gde ima šta da se vidi i obiđe pored spavanja pa može to da traje i duže od jednog dana.

 

Letovanje pravimo tako da ostajemo po par dana u nekoliko mesta, pa se ne vozimo duže od 500-600km od jedne do druge lokacije, prelomimo put i svi zadovoljni. Moji klinci se bez problema voze 24 časa iako to ne radimo često. Kad su se rađali supruga i ja smo bili istrajni da se naviknu što pre da provode vreme sami na zadnjem sedištu gde im je i mesto kako mi ne bi celo njihovo detinjstvo bili zarobljeni u kući, to se sada isplatilo. 

Ovo leto je bio plan da se iz Alanje dovezemo u Kušadasi i tu budemo još tri dana, no iako lep hotel u sobi nije radila klima a nisu imali drugih slobodnih soba jer je bio weekend, tako da je bilo izrazito vruće u sobi pa smo nakon većanja odlučili da se pokupimo i odemo pravo kući. To je značilo 30 sati u komadu i 2000km jer smo skretali sa glavne rute zbog Kušadasija. To ne volim da radim jer to umori psihički i ceo proces uživanja u putovanju malo nategne, ali recimo da je to bio izuzetak.

 

Potrošnja je malo veća jer sam ja malo preterivao na autoputu sa 200kmh, što ovaj motor ne radi sa uživanjem. U povratku sam sveo to na 160 i tu je već neki sweet spot, tako da bi potrošnja bila oko 5.7 da sam bio civilizovan. To je oko litar manje nego sa 159. Meni je cilj bio benzinac ovaj put, ali ove QV su sve stare i sa mnogo kilometara, a cene su kao da je Golf jbt, tako da se opet odlučih za JTDm i to ovaj uštrojeni od 150ks. Ali beše fin primerak pa pristadoh eto dok Giulia bude pristupačnija.

Sad izvini za ovoliki post, ali dotakao si interesantnu temu. ;)

 

@skile86

Retrovizore sam sredio tako što sam oljuštio sav lak sa njih u perionici pod pritiskom i sad su mat. To ne planiram da diram, smara me da skidam poklopce retrovizora inače nije problem da se izlakiraju opet.

 

Naše pakovanje je krajnje konzervativno, moja supruga vrlo lepo to upakuje u dve torbe tako da se mi pakujemo u G bez problema. Ja imam svoje audio i video opreme u par ranaca, pa je i to stalo. Mislio sam pre toga kako će jer u odnosu na 159 gepek je manji ali je otvor veći i pristupačniji. U kabini to je manje više to, a ja volim malo trkačku poziciju sa bližim sedištem i nogama pod 90 stepeni, super je za klince nazad. :) 

 

Farove sam štelovao opet, ništa nisam video bar dva meseca dok nisu stigle LED sijalice RD Custom iz Italije, malo izašlo skupo ali je temperatura odlična, patern izvrstan i napokon se nešto vidi. Nisu nešto farovi na G, jbg.

 

Dobar je auto, ti znaš da je meni ta cifra bila malo nategnuta ali više onako psihološki jer nisam hteo da platim toliko, ali sad kad pogledaš svašta se prodaje i za veće pare tako da je cena relativno realna, a dobro je i da si ti izvukao sve što si uložio pa i malo više tako da smo obojica zadovoljni. ;)

Edited by alfaholic

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, alfaholic said:

Sad izvini za ovoliki post, ali dotakao si interesantnu temu. ;)

Ako hoces, mozemo da otvorimo i predstavljanje auta ( https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/ ), pa da prebacimo ovaj nas off tamo. Naravno, opciono, tvoja dobra volja ;) ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio da si odradio sa retrovizorima.
Ne znam zasto na svakoj to krene da se guli.

Farovi su ocajni. Ja sam hteo da stavljam ksenon, ali samo zbog neozbiljnosti jednog servisa i moje mrzovolje da se cimam sa nekim drugim, to je propalo.
Cifra jeste bila nategnuta, posto je bila da se auto ne proda.
Iz ove perspektive je ne bih prodao, ne samo zato sto su sad znacajno skuplji, nego zato sto sam provalio da je to jedini auto koji me "radi", u toj klasi naravno. :-)

Drago mi je da si zadovoljan kolima i da nemas nekih problema. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani forumaši,

 

Fabričke su

6,5J X 16 H2 ET39

 

Kemoim... mi nudi

6J X 16 ET35

 

Da li je ovo ok ponuda s' obzirom da se ništa ne gađa?

Prvi put kupujem AL felne i znam nema tu nekog velikom izbora kao kod čeličnih ali mi je ovo baš...

Da li će biti neke razlike u vožnji - kolotrazi i slično?

 

Pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...