Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Znam ih dosta koji voze tako, mada nista sto plivajuci srafovi ne mogu da rese ;) .

Podjednako su bitni i prstenovi ako je centralna rupa na felni veca od potrebnog, pisali smo vec naveliko.

Teram ja sa prstenovima ali mi srafovi nisu plivajuci. Ne znam gde da ih nabavim, mada mi sad nece ni trebati jer vracam zimski set uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno su na kolima one originalne, 4x98 7j 16 inca, i ove se uklapaju u sve te brojke.

Hocu da kompletiram zimski set (gume vec imam 205/55/R16) pa bih uzeo ove (Stilo originalne ako sam dobro razumeo prodavca)

Da li mogu ove felne, mislim pre svega zbog diskova, kljesta na nuova Bravo 1.6 MJet 2009.?

 

cxca91205.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno su na kolima one originalne, 4x98 7j 16 inca, i ove se uklapaju u sve te brojke.

Moze, pisali smo vec, jedino sto fabricke 16'' felne na Bravu imaju 10mm manji offset (31mm, u poredjenju sa Stilovih 41mm) pa ce za toliko ove Stilo Dynamic biti uvucenije...

 

image.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo.

Stavio sam na fiat stilo karavan 17" alu felne dve zimske gume 215/50 r17, umesto letnjih guma 215/45 r17. Napred su dve zimske 215/45 r17, a pozadi dve zimske 215/50 r17. Moje pitanje je da li ovo pravi neki problem, u smislu disbalansa posto se razlikuju po visini 45 i 50? Da li ova velicina 50 ne smeta za stilo u voznji, da ne dodiruje negde, posto je tocak veliki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega Jankovicu.

Na prvoj stranici ove teme je bila odgovarajuca guma 17 felna za stila samo 214 45 17, pa sam se zabrinuo da nisam pogresio.

Treba da idem i na ispravljanje felni, malo su se ugruvale, pa cu ih pitati i to da potvrdim.

Gde je dobro otici za ispravljanje felni, al da to bude kvalitetno odradjeno, naravno da nije skupo?

Pozdrav.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko vozio nekad na stilu 205/60/16? Imam sanse da uzmem (skoro dzabe) zimske u toj dimenziji

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvoj stranici ove teme je bila odgovarajuca guma 17 felna za stila samo 214 45 17, pa sam se zabrinuo da nisam pogresio.

Gde je dobro otici za ispravljanje felni, al da to bude kvalitetno odradjeno, naravno da nije skupo?

Takva je bila fabricka preporuka... Ide komotno i 205/50/17 i 225/45/17...

Za ispravljanje felni smo vec pisali, pretrazi malo, hvalili smo Radovana iz Banovaca ako ti nije cimanje da skoknes do njega. Licno imam odlicno iskustvo sa njim, i sto se tice usluge i cene pogotovo. I najbolje idi sada dok nije sezona, na prolece covek zatvara kapiju zbog guzve...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, napisao si da ide komotno 205/50/17 umesto starih guma 215/45/17, a da li ide 215/50/17?

Zakazao sam za sutra u Lav autu da mi isprave felne i centriranje.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

225/45 je visoka 10,12 cm i staje bez problema, a 215/50 je visoka 10,75 cm. Znaci oko 6 mm razlike. Konkretno znam ljude koji su stavljali navedene dimenzije, za ovu tvoju mislim da ne bi takodje trebalo da bude problema. Evo izvadio sam ti dole iz komparatora fabricku 215/45 i 215/50 :

 

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto listah fabričko uputstvo za Punta mk2a i nadjoh da zimske gume treba da se pumpaju na +0,2bar više od letnjih. ispada da treba da bude 2,2bar prednje, a 2,1bar zadnje. (neopterećen)

je l' tačno ovo moje pisanije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane. Gume su montirane i cini mi se da nigde ne dodiruje. Pitao sam i momka koji mi je ispravljao felne, kaze da je ok, s'tim da je bolje za auto da su sve 4 gume istih dimenzija.

Inace, informacije radi, cena ispravljanja felni od 17" u Lav autu je 2.000 rsd, posebno se naplacuje montiranje tocka i balansiranje gume. Sve cene mogu da se vide u cenovniku na njihovom sajtu. Mora se zakazati pre voznje auta na popravku i to sve izgleda profesionalno, organizovano i brzo. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto listah fabričko uputstvo za Punta mk2a i nadjoh da zimske gume treba da se pumpaju na +0,2bar više od letnjih. ispada da treba da bude 2,2bar prednje, a 2,1bar zadnje. (neopterećen)

je l' tačno ovo moje pisanije?

Ista preporuka  je i za Stila +0.2 bar-a za zimske gume .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže da su dimenzije guma za Grande Punto 1.4 -   175 65 15 84T , šta to znači? Mislim, ako hoću da kupujem alu felne, koja mi veličina treba?

Edited by neshaoct
spojeno by matdjo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za dimenziju gume 175x65x15, treba ti felna od 15" sirine 6jota sa promerom rupa 4x100 mm i centralnom rupom 56,6mm i da ti Et (ofset) bude 49 , to je po fabrici mada mogu i mala odstupanja u sirini felne i Et-u, za Grande Punta odgovaraju felne od Opela sa 4 rupe , Golfa 1,2,3 i tako jos od nekih modela.......
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.

Trazim felme za lancia Thesis pa sam u dilemi da li odgovaraju sa jos kojeg modela auta,nekog drugog proizvodjaca,dimenzije...

Meni su felne 16,da li mogu staviti 17 bez nekih posledica po auto?

Koliki je razmak izmedju rupa na felni?

Hvala ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam glup ali ja ovdje nista ne razumijem.Ovo je za fiat i alfu,meni treba za lancia thesis 5 sarafa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je pisano, ali posto me temperatura zesce lomi pa nema sanse da citam, a sutra treba da pokupim neke gume, treba mi informacija, da li na Bravu moze zimska guma profila 185/55 R14. Znam da ova dimenzija ide u R15 kao fabricka ugradnja, ali me interesuje da li bih smeo da stavim R14? TRenutno su mi na autu letnje 185/60 R14.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su se prodale one 185, interesuje me da li mogu da stavim na auto 175/70 R14? Evo sta kaze kalkulator 

 

gume.jpg

 

Da li je ovo velika razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...