Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Ma nista, malo lepse izgleda, sve ostalo su sitnice...

Te sitnice me i zanimaju :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, moje ime je Milos i imam jedno pitanje u vezi mog auta.

Imam Fiat Stilo 3 vrata, hteo bih da kupim alu felne za stila 4x98 7.5j 16" et 35 pa me samo interesuje mogu li se namontirati i nece li zakacivati negde?

Unapred hvala na odgovoru. pozzzzzzzz

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su to drugari vec ranije objasnili u odgovarajucim temema ! Samo malo pretrage nece skoditi a veruj da ima mnogo pametnih saveta ! :sorcerer:

Aj' sad razguli u pretragu a ako ne znas kako, ima na prvoj strani objasnjenje ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo svima treba sutra da mi stignu felne 15 fabricke od fiata coupe interesuje me je li sve 1/1 bez problema i trebaju li mi duzi srafovi za njih

cxca415.jpg

rijec je o ovim felnama

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala

pa vidim da je kolega vec stavio cija je brava na slici pa zato pitam a mnogo su mocne i za 150 evra ne mogu naci nista da valja

bar ne kod nas u cg a ove sam jedva naso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za forumaše koji voze Punta mk2:

Kakva su vaša iskustva sa točkovima 15"? Da li je automobili puno krući i kako to trpi trap? Znam da 1.3 mjt kao i sporting imaju 185/55R15 ali pošto ova generacija Punta nema kuglu nego ide cela viljuška interesuje me kako to podnosi trap na našim putevima?

Ja vozim Z10/Punto mk3 1.2 8v i imam fabričke pneumatike 165/70R14.

Hteo bih da kupim alu felne od Brava 15" petokrake i naravno 185/55 ili 195/55.

Hvala unapred na odgovorima :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izvozio prošlu sezonu sa 15" na gumama 195/50 što mi je odgovaralo jer volim malo oštrije uletanje u krivine. Što se trapa tiče, nećeš da ga upropastiš, ima ih na forumu koji voze 16" i 17" i na 40 profilu na Puntu... 195/55 će da ti zakačinje pozadi kada natovariš auto ili kada sednu troje pozadi i pređeš preko neke veće neravnine na putu i napred kada smotaš pun.. Ako ti je do stabilnosti, onda ti preporučujem 195/50, a ako ti je do udobnosti onda 185/55, što se tiče potrošnje, povećaće ti se do 0,3L na 100km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram uzeti komplet felgi sa gumama za ljeto, da sacuvam dobre zimske koje imam na autu sada

Auto je Lancia Dedra 1.9 tds

Zimske gume su 185/60/R14 naprijed i 185/65/R14 nazad

Nasao sam neke felge R15, svidjaju mi se a i gume ne izgledaju lose. Gume su Bridgestone. Dogovor je negdje 150 - 160 eura

Evo slike pa procjenite jel to vrijedi...

slika_115071_2012_04_13336483883_default.jpg slika_115071_2012_04_13337354833_default.jpg

slika_115071_2012_04_13336488273_velika.jpg slika_115071_2012_04_13337243983_default.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam druge, sa gumama nizeg profila.. 195/50/15 , al se nest premisljam da ostavim ove 14 i samo da gume zamjenim. Da se ne sminkam bezveze, a kasnije problemi sa trapom, da ne spominjem vecu potrosnju i manju brzinu i udobnost

slika_215821_b25d4635fca1ec_velika.jpg

Edited by zeka81

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi max 195/50/15 vece zapinju

Samo jos da pitam, jesi li 100% siguran u to? Po ovom kalkulatoru, razlika je oko 1.3 cm u ukupnom obimu tocka u odnosu na standardne tockove (175/65/14), a u odnosu na ove koje sad imam (185/60/14) razlika je 1.8 cm

Ako si licno isprobao tu kombinaciju i struze, onda vjerujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo zavisi i od felne. Moraš da računaš i širinu felne i ofset. Moje su 7.5 jota,ofset ET 34. Gume 185 55 15 izgledaju kao da su 205,ali ne kače! Evo ti pravi kalkulator :http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/50/15 je fabricka dimenzija za moju dedru, kad sam kupio auto imao sam 195/60/15 i te su zapinjale kad god imam talas na putu. 195/50 su znatno tvrdje i neudobnije, od /60, ali sta je tuje. Zimske koristim 195/50, a leti 205/50. Pazi i kakve su ti opruge, jer ako je spusten, stoposto ces imati problem. Znaci fabrika kaze za dedru 2.0 turbo 195/50/15 i to je to bez mnogo mudrovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala na odgovorima.. dobar bi kompromis bio 185/55/R15 ali to je jako tesko naci.. cak i same gume, a kamoli sa felgama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izvozio prošlu sezonu sa 15" na gumama 195/50 što mi je odgovaralo jer volim malo oštrije uletanje u krivine. Što se trapa tiče, nećeš da ga upropastiš, ima ih na forumu koji voze 16" i 17" i na 40 profilu na Puntu... 195/55 će da ti zakačinje pozadi kada natovariš auto ili kada sednu troje pozadi i pređeš preko neke veće neravnine na putu i napred kada smotaš pun.. Ako ti je do stabilnosti, onda ti preporučujem 195/50, a ako ti je do udobnosti onda 185/55, što se tiče potrošnje, povećaće ti se do 0,3L na 100km...

Hvala SikterBre...

Razmišljam se da li da uzmem 15" sa 195/50 mada mislim da će možda smešno izgledati pošto je na standardnoj visini...

ili da ostanem na 14" ali da uzmem 185/60...

Trenutno ni nemam nameru da spustam automobil pošto već imam sređenig Jugića, na Puntu bih još uvek zadržao udobnost.

Našao sam felne koje mi se sviđaju 14" 7j i et 24... da li je to premali offset za Punta mk3?

Gledao sam tabelu na prvoj strani i video sam da tamo piše za offset 35-42...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo kupio sam felne ali mi kratki srafovi :no zna li ko odgovaraju li mi na bravu sa pasata2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiata Dobla 1.9JTD 2003. godište, putnički.

Zanima me, koje gume mogu na njega, mimo fabričkih dimenzija 175/70R14?!

Ja imam gume 185/65R14 2x i 185/70R14 2x, pa me zanima, šta Vi mislite, da li bi njih mogao staviti al samo preko ljeta jer su ljetne gume? Ove 185/65R14 bi stavio naprijed, a ove 185/70R14 nazad jer su malo visočije.

Hvala unaprijed!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je to slučaj i za Dobla, ali različite dimenzije guma znaju da simuliraju problem ABS-u.

Zar različite dimenzije guma ne stvaraju problem ESP-u a ne ABS-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam iskustva sa različitim dimenzijama guma na autu sa ESP-om, ali imam na autu sa ABS-om.

Moguće da i u prvoj varijanti zna da pravi problemčiće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...