Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Kaci a,nista hocu da uzmem nove letnje gume pa reko da bude meksi malo tvrd je i fabricki spusten jtd hgt 110ks ide ko mutav a putevi katastrofa neki dan mi je pukla guma iskrivio felnu skroz sreca pa se uspela ispeglati pa zato sam mislio staviti malo visi profil ,ipak stavicu 195/55/15 te nebi trebalo nigde da kace hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobra stvar.

manja mi je razlika sa 215/40 R17 nego sa 205/45 R16 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to sto kalkulator pokazuje je ok, bio sam u dilemi da li povecanje sa 165 na 185 ili 195 ima neke nuzpojave... :horse:

Znaci najbolje montiraj pa probaj. :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene 195/50/15 na felni 7J kaci o rub kad je 2-3 pozadi ali samo preko neravnina posto su tvrdje opruge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

et felne jako bitan faktor.. ja sam sve uklopio samo me on zezao i morao sam da prodam felne, tako da na njega obavezno da se obrati paznja.. mane prelaska na te profile su neudobnija voznja, potrosnja veca, negde sam cuo i da servo trpi, i naravno cena guma je veca :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kao resavam da uzimam neke 15-ice i gume uz njih za leto pa da imam setove da menjam ali kad vidim kakve sve muke postoje dodje mi da batalim sve to, nataknem neke 14-ice gume na ove felne i samo da pici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,kupio bih tocak zvani copavac ali ja veze nemam kako se gledaju dimezije tj promer rupa,konkretno treba mi za FIATA stila1.6 kupe,na njemu su 16 tice,kada budem kupovao copavca na sta da obratim paznju tj promer rupa....hvala.

Nasao sam povoljno ali 14 tj REZERNI TOCAN 14''(COPAVAC)

FIAT ALFA I LANCIA

4X98 da li da uzmem obzirom da je promer rupa valjda taj ali 14 tj kod mene 16 velika je razlika,mada to je samo za prvu pomoc,da li bi uopste ja mogao bezbedno polako da vozim sa ovom razlikom od 2 cola,hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno ne znam nikoga da je na Stilu probao 14'', ne kazem da ne moze. Pitanje je da li moze da stane zbog velicine kocionih klesta.

Ja bih uzeo copavac od 15'' (koji i sam imam) i ne bih razmisljao, ionako im je cena ista, oko 20 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno ne znam nikoga da je na Stilu probao 14'', ne kazem da ne moze. Pitanje je da li moze da stane zbog velicine kocionih klesta.

Ja bih uzeo copavac od 15'' (koji i sam imam) i ne bih razmisljao, ionako im je cena ista, oko 20 EUR.

Ali palo mi je na pamet za ne daj Boze da ode prednji tocak,stavim zadnji a na zadnji namotiram coapavac,da li neko moze da mi kaze pase li ili ne sa sigurnoscu,sto se rupa tice pise da je 4x98 na na njemu samom fiat,,lanci,alfa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je da tako moze, ako ode prednja guma stavis zadnju napred a copavac pozadi a promer treba da je taj, proveri pri kupovini, odma montiraj vidi dal moze na zadnji tocak i cao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno ne znam nikoga da je na Stilu probao 14'', ne kazem da ne moze. Pitanje je da li moze da stane zbog velicine kocionih klesta.

Ja bih uzeo copavac od 15'' (koji i sam imam) i ne bih razmisljao, ionako im je cena ista, oko 20 EUR.

Ali palo mi je na pamet za ne daj Boze da ode prednji tocak,stavim zadnji a na zadnji namotiram coapavac,da li neko moze da mi kaze pase li ili ne sa sigurnoscu,sto se rupa tice pise da je 4x98 na na njemu samom fiat,,lanci,alfa.

Ili jednostavno nadjes nekoga ko vozi punta pa probas i onda si 100% siguran!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee drugari da ja tu gumu imam kod sebe lako bih ja skinem stavim proverim i to je to,ako se odlucim covek treba iz dr grada da mi je posalje,pise na njoj za fiat,lancia,alfa,zato je promer rupa taj,tako da mislim da ova kombinacija prednji zadnji pije vodu,nego mislio sam da neko ovde ima iskustva sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko zasto je 195/50-15 toliko jeftinija guma u odnosu na recimo 195/55-15 ?

Npr. Continental Premium Contact 5 prvi model 7000 a drugi 11000... ? Nije toliko drastican razlika valjda u gumi, ili jeste..

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redak profil generalno (195/55/15), znam dobro cene posto su te dimenzije na Xsari...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam povoljno ali 14 tj REZERNI TOCAN 14''(COPAVAC)

FIAT ALFA I LANCIA

4X98 da li da uzmem obzirom da je promer rupa valjda taj ali 14 tj kod mene 16 velika je razlika,mada to je samo za prvu pomoc,da li bi uopste ja mogao bezbedno polako da vozim sa ovom razlikom od 2 cola,hvala.

Mozes, do prvog vulkanizera.

Na proslom jednom proslom autu sam takav poduhvat imao, jer sam imao 14" rezervni i radio je posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao svima,

Imam dilemu, danas idem da stavim nov set letnjih guma.

U pitanju je Grande Punto 1.2 8v 65ks 5vr

Zimske sam koristio Wintera 195/60 R15 a sada bi prešao na Sava intensa 205/60 R15. Igrom slučaja montirane su Borbet alu felne, ali 7J.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam povoljno ali 14 tj REZERNI TOCAN 14''(COPAVAC)

FIAT ALFA I LANCIA

4X98 da li da uzmem obzirom da je promer rupa valjda taj ali 14 tj kod mene 16 velika je razlika,mada to je samo za prvu pomoc,da li bi uopste ja mogao bezbedno polako da vozim sa ovom razlikom od 2 cola,hvala.

Mozes, do prvog vulkanizera.

Na proslom jednom proslom autu sam takav poduhvat imao, jer sam imao 14" rezervni i radio je posao.

Vazi hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da i ja priupitam nesto. Dakle, imam Puntica 1,2 16V sa fabrickim celicnarama 14" 5,5J. Na njega fabricki idu 165/70 gume, a znam da mnogi stavljaju 185/60, koje fabricki idu na JTD i MJ verzije.

Konkretno pitanje je: "Sta bi dobio, a sta izgubio, ako stavim 185/60 na mog Punta?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na nekoliko sajtova procitah da fabricke gume na Bravu idu 185-60/14. Tacno ili ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...