Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Kupio sam felne borbet za fiat stila,16-tice,one su 7,5 jota jel to nije problem da se stavi na stila,inace sve ostalo odgovara...? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav problem, maltene si fabrika (fabricke 16'' su siroke 7''), koji im je offset cisto me zanima?

Samo pici, neka je sa srecom :smoke:

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

offset im je 35... :)

O ovim felnama se radi, samo me malo zeza sto su gume 205/45/16, pa ce mi biti malo nizi sa ovim gumama, ali izguracu dok ne kupim 205/55/16...

Fotografija0500.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz svima :welcome:

vozim mareu 1.9 JTD weekend sa 185/65 r14 gumama, imam u planu da menjam gume pa bi stavio 15-ke,

zanima me koje dimenzije su najbolje za nju, da li ce skoditi vece gume trapu, servu.... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mareu,a zna se da mu je raspon rupa tockova 98mm,a nailazio sam na verzije da je neko koristio felne sa rasponom 4x100.E sad posto ja imam felne 4x100,kako ja to mogu da koristim na mojoj Marei?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet oko kupovini felna za Fiat Grande Punto, Koliki raspon srafova treba da gledam da bude da li 4x100 ili 4 x98 koliko treba inca da imaju da li 15 ili16 na te felne nameravam da stavim letnje gume . Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspon rupa je 4X100,mozes da turis 15,16 ili 17" felne...zavisi od dimenzija guma kao i sta se uklapa u tvoj budzet. Naravno vodis racuna oko ET-a kao i promera centralne rupe. O tome ce da ti napise neko ko zna tacno koliki ET je dozvoljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Razmisljao sam da kupim 16' posto moram i nove letnje gume, samo jos neko da mi objasni ako moze za taj ET i ta cetralna rupa koje treba da bude dimenzije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centralna rupa bi trebalo da je 56,5mm a ET 41-46. Ako sam pogresio neka me neko ispravi. Fabricki se pravio sa ovim dimenzijama felni,zavisi sta je ko narucio 6Jx15" ET43 , 6Jx16" ET45 i 6.5Jx17" ET46. ET ti je koliko je felna uvucena ka kolima ili izbacena ka spolja. Sto veci ET felna je izbacenija ka rubu a sto manji onda je uvucenija ka kolima. Ako nadjes neke koje ti se svide ali imaju mali ET mogu da se stave distanceri i duzi srafovi ali ti je to dodatni trosak od 20-50e. Ako je ET veci od propisanog onda trt Milojka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Kupio sam Punta mk2b 1.4 16v sporting, Na njemu su alu felne 15 inc, dimenziju gume nisam gledao predpostavljam fabricke 185/55-R15, Posto imam zimske gume od predhodnog punta 175/65-R14 kupio bih celicne felne i montirao te gume. Gledao sam kalkulatore razlike u obimu su zanemarljive. Predpostavljam sa 14inc felna moze da se namontira bez problema jer je na mk2 uglavnom ta dimenzija, nisu na sportingu nesto posebno veci diskovi i dobosi da bi smetali. Sirina felne naravno 5,5 inc. E sada pitanja:

1. ET koliko sam nasao original ide 35, po katalogu od 30 do 38, a ja sam u oglasima uglavnom nasao 37, prespostavljam da to nije nkakav problem, ili jeste ?

2. Srafovi, da li mogu (da li je pametno) da koristim ove sa alu felni ili da kupim druge ?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji fabricke felne od punta i nemoj da brines za dimenzije. Srafovi ako su fabricki pasuju, ako su neki drugi moras da proveris duzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrebna mi je mala pomoc....

hocu da uzmem 16tice celicne felne za cromu 2006 godiste koju imam....nasao sam kod nekog lika iz Sapca za 80 evra za cetiri komada( da li je to ok cena?) i na njima stoji oznaka ET37....da li je to ok to jest da li pase za cromu?

da li treba da gledam jos neku informaciju sa felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko se okvirno krecu cene manjih celicara (15'') za Stilo. Ja mislim da je to realna cena ako su u OK stanju.

Pretpostavljam da taj covek zna sta ti prodaje pa zato ne pominjes ostale podatke. Bitan je broj rupa, raspon rupa, precnik centralnog otvora i pomenuti ET (offset) felne.

Sad jos ostaje da ti se javi neko od Cromista :smoke: sa tacnim podacima ili pogledaj korisnicko uputstvo za svoj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupljene su vec...u ok su stanju GM je proizvodjac...skinute su sa zafire tako da sigurno pasu na cromu od 150ks - tako sam procitao na forumu. Uzete su u nedelju...sledeci vikend ce biti montirane cim nabavim neke ratkapne.

kada po zakonu pocinje da se vozi sa zimskim gumama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.11. do 1.4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je vezano za izbor dimenzija pneumatka za Fiat Cromu 1.9 D 110 kW 2009. Trenutni pneumatici na njoj (letnji) su 215/55 R16. E sad, kako ide zima, potrebno je kupiti zimske gume, ali sam hteo da uz gume kupim i nove felne. Problem je sto ne mogu da nadjem odgovarajuce celicne felne, a naravno i sama cena pneumatika je veca u odnosu na R15. Sa druge strane, imam ponudjene jako dobro ocuvane celicne felne R15 (ako sam dobro proverio, odgovaraju felne od Opel Vectre), a i same gume bi bile jeftinije.

Pitanje za one sa iskustvom: Posto su u uputstvu za Cromu preporuceni pneumatici R16, R17 pa cak i R18, kako bi se automobil ponasao sa gumama R15 (npr., 195/65 R15)? Da li da stavim te gume ili da se ipak drzim preporuke proizvodjaca i stavim gume istih dimenzija kao letnje?

Hvala unapred na svim odgovorima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uspeš da uglaviš felne a da ne kače klješta ili nešto drugo, na biiip si. Navodno 15 felne ne mogu na Cromu, probaj. A na trkama bićeš malo nestabilniji i sporiji (sa višom i užom gumom) dok ćeš po snegu i ledu sve da nadoknadiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na cromu od 120ks mogu 15 jer su joj manja klješta a na cromu od 150ks ne mogu jer ima veća klješta. Auto izgleda

smešno sa 15 ali može za slabiji motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, onda ne vredi, ovo je 150 ks... Moyda si i u pravu, mozda je bolje malo se otvoriti i kupiti 16"... Da li neko zna gde bih mogao da nađem čelične felne 16" za Cromu? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mozes naci po oglasima...ja sam jedva nasao 16-tice 5x110, to jest uzeo sam prve na koje sam naleteo(u indjiji) a trazio sam dosta dugo. Uzeo sam ih za 80 evra 4 kom, GM skinute sa opel zafire.

Evo sta ima:

kk3.jpg

http://www.polovniau..._5x11016coli_6/

kk4.jpg

http://www.polovniau...iruastru_5x110/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Inetersuje me razlika potrošnje goriva iz iskustva nekoga od članova foruma.

Naime, trenutno na GP 1.2 8V imam 205/50/R16 letnje tj. na pola ćelave sa alu felnama. Po kompjuteru trenutna potrošnja po centru Beograda u špicevima je 10.7L/100km tj. 9.4km/l

Da li će bitno uticati ako se stave 175/70/R14 čelične felne, kako na potrošnju goriva tako i na stabilnost i habanje ostalih mehaničkih delova, trapa, diskova...

Danas je urađen veliki i mali servis tako da ću testirati što se tiče tog dela, da li ima smanjenja potrošnje,...jedino mi ostaje dvoumica za gume tj. točkove

Hvala puno u napred na vremenu

Ivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...