Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Probao je decko na Zastavi 10 pre nego sto je uzeo i nigde nisu kacile a sa gumama 165 nece ni imati sanse da kace, za sire gume nisam siguran :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozrav,

Posedujem auto marke Lancia Y 2001. godiste 1.2 8v b+p.

Na njemu su fabricke felne R14 na kojima su gume (takodje fabricke) 165/65.

Zanime me da li na ovaj auto mogu da se stave felne sa gumama od Fiat Maree dimenzija 175/75/14,a da to ne pravi nikakav problem.

Koliko sam uspeo da saznam,felne sa punta su identicna za moj Y,ali za Mareu ne znam,kao i to da li ce mozda ove gume biti velike.

Vrlo sam obazriv sto se tice "budzenja",posto uvek gledam da sve bude fabricki na autu i propisano od proizvodjaca,ali posto mi je iskrslo da kupim 4 felne sa 4 dobre gume za Mareu,rado bih ih kupio,ukoliko odgovaraju promerom (znam da su Fiat,Lancia 4X98,ali brine me centralna rupa)i ako mi nece praviti nikakav problem u buducnosti (ostecenje trapa ili sl.)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi post i odmah greska :laughing:

Dimenzije su 175/70/14

Po ovome odgovaraju felne i bio sam skoro siguran da je tako.

Zanima me samo jos da li ove malo vece gume od fabrickih nece praviti problem,predpostavljam da nece,ali...

Ivane hvala na trudu,polovina probleme resena :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu,pikirao sam ih :laughing:

ne znam da li smem da okacim link...jos sam u svadji sa pravilima :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam ih i ja, razmisljao se da ih uzmem za zimski set..

medjutim prodavac ne odgovara na poruke u vezi sa stanjem felni i starosti guma tako da sam odustao! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm...i ja sam ga pitao za starost i stanje guma,ali odgovor dobio nisam...Sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu celicne felne od Brava 14-ice (5 1/2j, ET 37) na Punta mk.2a? Kod njega je ET 35

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma moze komotno, to je bas minimalna razlika, uostalom samo ih stavis i videces da li ce negde da cese, gledaj sa unutrasnje strane posto kad je veci ET znaci da je felna pomerenija ka unutra. A verovatno ce ti potvrditi i neko sa puntom ko je ima takve felne. A i te felne su uzane 5.5 J da su neke sire onda i da brines.

edit: vec me preduhitrio majstor mica hteo sam i ja da napisem da mi se cini da sam vidjao i sa 40 i nesto ET ali nisam bio 100% siguran.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice raspona, rupa to je ok, samo stavis plivajuce srafove, ali dimenzija tocka je velika verovatno ce ti negde kaciti, mozda bi morao distancere da stavljas ali sve zavisi kakva je felna koji je ET, a ujedno bi uticalo na vek trajanja trapa ali to manje vise, mozda temu vidi clan Podvarak, on je na svom puntu imao vise setova velikih tockova pa najbolje da ti to kaze neko sa licnim iskustvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu felne koje su bile na puntu da idu na stila,felne su 4x98,a ostalo bi sve trebalo da bude na stilu isto kao i na puntu ,bar po ovoj specifikaciji sto je ona forumu o dimenzijama felni i guma...o ovim felnama se radi...

sw1009.jpg

http://www.polovniau...a_novim_gumama/

ili ove da li mogu isto

sw1008.jpg

http://www.polovniau..._felne_15_fiat/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove prve su originalne sa starog Brava.

Vec smo na par mesta pisali ovde na forumu o tome, nemoj bez veze bacati pare na alu 15'' za Stila. Premale su za njega, auto skoro pa smesno izgleda. Ako vec hoces da to na nesto lici, i ako imas nesto vise para da dodas, minimum 16''.

Ja na toj velicini posle prvobitnog eksperimentisanja vozim vec duze vreme, i zbog udobnosti i trapa. A i volim da kupim nove, premium gume, a one u 17'' vec poprilicno kostaju.

15'' je po meni samo za celicne, 16'' (alu) neki idealni balans izmedju udobnosti, izgleda i cene. A 17'' ubedljivo najbolje cuce, ali na racun prethodno pomenutih stvari. Sve preko je za moj ukus previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...