Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

e momci da limogu na Bravu jtd malo vece gume recimo 195/60 R15, sada su mi trenutno 195/50 R15 ali posto su nam putevi tako dobri rupa do rupe mislim da bi udobnije bilo na malo vecoj gumi.

pozzz. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neku ponudu da uzmem neke alu felne za Punta Mk2 1.2 8v

4x98 Marka je Novitec 7x15 et35 sa gumama 195/50 r15

e sad me zanima jel ce to da paše, hoće li da kači i jel mi treba neki distanceri i sl? Svaki odgovor bi mi dobro došao da znam da li da pazarim to ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e momci da limogu na Bravu jtd malo vece gume recimo 195/60 R15,

Mogu, ali knap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e momci da limogu na Bravu jtd malo vece gume recimo 195/60 R15,

Mogu, ali knap.

Pozadi moze i 65 profil, a napred je 60 maksimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što me svi kuliraju da mi je znati!?

Jel paše na punta II alu felne 7x15 et35 sa gumama 195/50 r15 JEL KAČI NEGDE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, kako ti prvo ne padne na pamet da niko, od ljudi koji su pročitali tvoj post, ne zna.... :whistle: ..i da zato još uvek nema odgovora. :thumbup:

Inače, pročitao si celu temu i nigde se nije pominjala do sada ta dimenzija na Puntu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što me svi kuliraju da mi je znati!?

Jel paše na punta II alu felne 7x15 et35 sa gumama 195/50 r15 JEL KAČI NEGDE?

Pase. Ne kaci nigde

Share this post


Link to post
Share on other sites

e momci da limogu na Bravu jtd malo vece gume recimo 195/60 R15,

Mogu, ali knap.

Pozadi moze i 65 profil, a napred je 60 maksimum.

da libi to uticalo na povecanu potrosnju ili ostecenja trapa ili struganje, posto namjeravam kupiti nove gume a odstupanje u cijeni poveliko 195 50 mi je malo tvrada guma a 195 55 je dosta skupa dimenzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, interesuje me da mi neko objasni šta znače oznake na gumama i na felnama. Otrpilike znam šta je šta ali nisam siguran da li sam u pravu.

Kao prvo. Za gume ide oznaka, recimo 185/55 R15. To bi po mom ubeđenju značilo: Radius (prečnik otvora za felnu) 15", rastojanje između unutrašnjeg i spoljašnjeg kruga (prečnik prstena) 55mm, a 185 je širina gume?

Da li sam pogodio i koliko % :)?

Koje su još oznake karakteristične za gume i šta na osnovu njih može da se sazna?

Sad za felne. Pošto sam se zainteresovao za alu felne za mog puntaćija http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=48441&pid=760677&st=0entry760677 , tražio sam 14". Video sam da za punta raspon rupa treba da bude 4x98 a da je neko negde pomenuo da ne mora 4x98 i da može 4x100. Kako to i šta se gubi/dobija time?

Nailazim na sledeće oznake na felnama: 14", 4x98, 6J. Ovo prvo dvoje znam. Ovo zadnje nemam pojma šta znači?

I još pitanja. Kako to felne sa većim radijusom opterećuju trap, povećavaju potrošnju i smanjuju udobnost? U odnosu na šta se gleda i određuje koji je radius felne idealan za određeni model? Recimo za punta je 14". Verovatno to ide na osnovu trapa ili nešto slično...

Hajde izbistrite ove mutne informacije u mojoj glavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za malo da pogodis sve ;)

gume

Sto se felni tice: ovo 6 je sirina felne u incima a J je oblik dela na koji naleze guma (valjda)

Vece felne -> Sire felne -> Sire gume + manjeg profila -> veci otpor vazduha pri kotrljanju + nizi zid felne -> veca potrosnja + manja udobnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam povoljno gume 195/65 15 da li mogu one da stanu na mog GP-a da li ce biti veliko opterecenje za trap i sl?

Hvala ;)

ja sam pre imao taj profil na mom GP i nisam imao problema ;)

Nasao sam povoljno gume 195/65 15 da li mogu one da stanu na mog GP-a da li ce biti veliko opterecenje za trap i sl?

Hvala ;)

Ova dimenzija staje bez problema na Grandea jedino što vizuelno neće baš biti nešto .. :coffee:

zato sam ih ja i promenio hehehe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Seicenta 2002 god 1.1 , kupio sam felne 14 5,5 jota , da li mogu da stanu gume 185/55 R14 ili 185/50 R14 a da ni malo ne kace , da ne moram da doradjujem i secem rubove . hvala unapred :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaImam Mareu karavan 2001 godiste i sad su na njoj 185/65 r14

Imam povoljno mareine alu felne 15" ali su na njoj 195/60 r15 prednje i 195/65 r15 zadnje

koliko sam video preporuceno je 195/55 r15 pa me interesuje da li je uredu profil jer su i pre toga bile na marei ali se nisam vozio(i nisam je vozio)

molio bih misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

15'' 4X100 7j et 25

Moze li ljudi ovo da se nakaci na punta mk2b.Ovaj ET 25 i 7J su mi sumljivi uglavnom nemam mogucnost probe felni a nisam bas u mogucnosti da ih kupim pa da mi stoje.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Da li Nuova Croma 1.9 može da vozi čelične 15" felne i odgovarajuće gume?

U nekoliko postova korisnici kažu da je minimalna 16ica (fabrički), ali nisam uspeo da skapiram na osnovu čega su to zaključili. U uputstvu se spominju veličine gume ali nigde nije odredjena najmanja veličina već se samo navodi šta nosi fabrička verzije korime.

Da li neko ima iskustvo a samim tim i odgovor ...

hvala svima

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, jedno pitanje. Naime, imam punto mk2 1.9JTD sa 195/50R15 i bravo 1.6 195/55R15 gumama. Da li neko zna koliki su optimalni pritisci za navedene pneumatike? Ne mogu nigde da nadjem adekvatne podatke, dobijam oprecne odgovore gde god da sam pitao...

Edited by endbringer

Share this post


Link to post
Share on other sites
U nekoliko postova korisnici kažu da je minimalna 16ica (fabrički), ali nisam uspeo da skapiram na osnovu čega su to zaključili.

Pa nisu zaključivali, već pročitali korisničko uputstvo proizvodjača, gde piše

"205/55 R16 91V" - najmanja

"225/45 R18 95Y" - najveća

Ako je 16v ne moze na 15-ice, ako je 8v moze

E, a ovo ne piše u uputstvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, jedno pitanje. Naime, imam punto mk2 1.9JTD sa 195/50R15 i bravo 1.6 195/55R15 gumama. Da li neko zna koliki su optimalni pritisci za navedene pneumatike? Ne mogu nigde da nadjem adekvatne podatke, dobijam oprecne odgovore gde god da sam pitao...

Za 195/50 napred 2.4 pozadi 2.2bar. 195/55 mozes i 2.2 napred,a 2.0 pozadi. Ja tako praktikujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanima me da li na felnama koje su 6j*15 h2-40 mogu da namestim gume 195/65r15 a sada su na njima gume 185/65r15

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...