Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Jel moze neko da mi kaze da li na felne 6.5J mogu da se stave gume sirine 205?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vec ima koji mesec kako sam kupio gume za moje buduce alu felne. Gume jesu polovne, ali kao nove. Tigar Hitris je u pitanju i dobio ih za neke male pare. Medjutim ispostavilo se da su pare velike jel sam omanuo dimenzije :wallbash::thumbsup: xexexe. Pomesao u brzini fabricke dimenzije od 14 i 15 felnica, pa tako ja kupim 185/60 sto bi bilo u redu da su 14-ice ali ove su bile 15-ice.

Recite mi kolika je razlika izmedju 185/55/15 i 185/60/15. Znam da ce biti balonke, ali jel moze to uopste da stane na Puntisu a da nigde ne cese. Nesto razmisljam...barem bi voznja bila udobnija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^nece biti da je visina u cm. Koliko sam razuneo vulkanizera visina gume (u ovom slucaju 60) je ustvari procenat sirine gume, ili tako nesto... Verovatno da nisam bas dobro razumeo, ali razlika bi trebala da bude nekih 1 cm u visini, odnosno 2 cm u precniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TOGO je postavio link na kome možeš videti da je razlika u poluprečniku te dve dimenzije 9,25mm odnosno 18,5mm u prečniku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih rekao 195/40 17" za punta, posto 205 hoce da kaci i to vrlo lako. E sad, ne znam kako je kad je auto roda, al verujem da opet kaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a šta je offset ?? ili ti šta su posledice ako stavim gume 195/65 na 15" felne ??? oće da kači i struže nešto itd...

nek bude Noj , žirafa, kako god samo da funkcioniše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala pogledao sam, lepo to izgleda ali davno sam završio sa TC i ostalim glupostima, pa ako znaš reci ovako ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

KGB, evo c/p sa drugog foruma za ofset, da ne prekucavam:

e) Offset felne. Offset felne je dimezija koja kazuje rastojanje od ose (sredisnje linije po sirini felne) i mesta gde se nalazi otvor na felni, koji naleze na glavcinu i izrazava se u milimetrima. Offset moze biti negativan, ili pozitivan.

Zbog cega je offset bitan?

Svaki model automobila ima definisano rastojanje izmedju tocka i osovine na kojoj se nalazi. Prilikom konstrukcije automobila to rastojanje je veoma bitno za odredjivanje sile koje ce delovati na trap. Ukoliko pogresite u izboru offseta sile ce na trap delovati na razlictim mestima od predvidjenih sto rezultira brze habanje trapa. Takodje moze uticati na upravljivost vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 coli veliko,moze 14 coli sa gumama 175/50*14(fiatova preporuka),a moze i da se ucacka 165/60*14 malo su vislje.gume u tim dimenzijama su jako skupe,a polovne gume su po meni čabar.sto se tice et oznake...uvek moze distanc da se odradi.Po meni najbolje alu felne 13 coli, sirina 5 jota,dimenzija gume 155/65*13. ako je et manji 35-20, centar felne je vise unutra,a veci 35-45 centar je spolja tj. felna vise ulazi unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim 14" sa gumama 185/55 i fabrickom visinom i nigde ne kaci,tako da sigurno moze 15 ali sa nizom gumom.I da 14' su mi 6 J.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 coli veliko,moze 14 coli sa gumama 175/50*14(fiatova preporuka),a moze i da se ucacka 165/60*14 malo su vislje.gume u tim dimenzijama su jako skupe,a polovne gume su po meni čabar.sto se tice et oznake...uvek moze distanc da se odradi.Po meni najbolje alu felne 13 coli, sirina 5 jota,dimenzija gume 155/65*13. ako je et manji 35-20, centar felne je vise unutra,a veci 35-45 centar je spolja tj. felna vise ulazi unutra.

pa dobro nije GSP da vozi /65 :huh:

15x6.5 lagano sa 195/45R15 samo ubosti ET :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...