Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Meni se svidja ta felna generalno... Lepa, otvorena, petokraka, plus joj je i sto nema poklopaca i retka je...

Jos samo da promenis cepove/stikere ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao vidi felna ! Hoces prelepljivati centralni znak na felni ? mislim jesu auti u okviru grupacije al..

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Lepa, otvorena, petokraka, plus joj je i sto nema poklopaca i retka je...

Zaboravih da dodam - i laka za pranje :lol: . Na ovim mojim dvobojnim Sport razvalim ruke dok ih lepo izribam, ukupno 60 krakova na autu :rant: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan I takooo onda meni kazu kupi felne...Dekiju pola plate ode prskajuci na/po plavusi svaki drugi dan a ti ruke izlomi peruci divne felne. Ma idi divota

Ja ove felne nisam ni video na Bravu. Ofc ne znaci da nisu kao opcija postojale, ali nigde ih nisam video. Malo podsecaju na felne od punta mk2 sportinga (mizerno ali meni je to asocijacija).
Svakako su se odlicno uklopile.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, ISV_01 said:

a ti ruke izlomi peruci divne felne. Ma idi divota emoji23.png

Izdrzim tih par puta godisnje, za detaljno ribanje felni. Celicare ne mogu da smislim ni na zimskom setu.

A ove felne sam vidjao par puta, ti Bravci su imali sjajne poklopce retrovizora. Ne znam da li je slucajnost :) .

Bio je i na forumu jedan mis-sivi, iz Smedereva, tako nesto...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

Dekiju pola plate ode prskajuci na/po plavusi svaki drugi dan

Pa nije ni čudo što pere auto redovno... Videle bi se fleke od prskanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa nije ni čudo što pere auto redovno... Videle bi se fleke od prskanja.
Ako, nek je ziv i zdrav, samo nek prska :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hahaha a jbt u svakoj temi me spominjete, ne mogu ni da ebem ko covek samo stucam

A pa nismo znali da si poceo sa dodatnim aktivnostima, duboko ti se izvinjavamo onda. :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne jesu bile kao opcija za Bravo (postoje u katalozima) i nije mi jasno da su ljudi masovno uzimali one Emotion 17" felne koje su isto lepe ali ni blizu ovim po mom misljenju... Ja sam ih takodje video samo na jednom ili mozda dva Brava na oglasima a uzivo mislim da ih nikad nisam video...

Cepove ne diram, skroz mi je OK ovako i ne mora sve da bude po PS-u;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, S.V.E.T.A. said:

i nije mi jasno da su ljudi masovno uzimali one Emotion 17" felne koje su isto lepe ali ni blizu ovim po mom misljenju

Slazem se oko izgleda - ova je lepsa, otvorenija, petokraka, redja...

Opet i Emotion ima svoj smek (petokraka je malo vise sportska), lepo ide uz umerenije detalje auta. A isla je i fabricki uz Emotion paket, verujem da vecinu kupaca novih vozila nije ni zanimalo sto jos od 17'' moze da ide, mozda se doplacivalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, predpostavio sam da je tako sa Emotion felnama a vidjao sam i Delte sa doticnim i nekako mi nisu bas lezale kao na Bravu sto stoje...

Imao sam i Sport felne koje nisam ni montirao posto sam u medjuvremenu uzeo ove i na kraju prodao Sport felne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giulieta dobila zimsku obuću...na 17"...đaba, rupa i dalje velika, zahvaljujući nekom debilu u Italiji...mogao je manje izrezati blatobran pa svi zadovoljni...

 

20191110-133954.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, izvinjavam se ako pisem na pogresnoj stranici i ako ste vec pisali o ovome. Zanima me da li razlika kod et-a kod celicnih felni od 8mm igra neku ulogu? Konkretno 7j 16" 4x98 et31 i sve isto samo et39, da li ove sa et39 mogu ici na Deltu 2009. god (fabricki preporucene su et31), odnosno da li ce kaciti kocnice ili sta vec? Gume su 205/55 R16.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiica

 

KliK odje!

U sustini, tockovi ce biti uvučeniji, sama felna bliže kočionim čeljustima.

Slike kazuju više od reči.

 

1.jpg

2.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, proverio sam i sam prethodno na tom sajtu, ali opet nisam siguran da li bas 100% nece dodirivati kocnice. Pa da ih ne kupim dzabe. Razlog je sto mi fale jos dve celicne felne et31 i vec mesecima ne mogu da ih nadjem na oglasima. Zar su toliko retke? A na silux-u sam video da je komad 7.300 din. Zato razmisljam da uzmem et39 sve 4, tih ima na oglasima, samo eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiica

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o izboru velicine felni ;) .

Nece nista kaciti, stavljali su ljudi na Bravo/Deltu felne sa Stila koje imaju jos veci offset od 41 mm (alu 16'' npr.).

Jedino sto ce biti malo ruznije, veci offset znaci za toliko uvuceniju felnu pod krilo i uzi trag tockova. Pogotovo sto su i Bravo i Delta obli, sa poprilicnim otvorima krila tako da im ova kombinacija nikako ne cuci. Kacili su ljudi i slike po forumu, pa mozes da pogledas. Znaci tehnicki staje, a estetski vec kako kome odgovara...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...