Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Ja sam odlucio da na mog GP definitivno stavim 215/45 r17. :)

Trebaju i meni neke gume dobre. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Imaj u vidu i da je uglavnom prilicna razlika u ceni izmedju 225/45 i 205/50. Ova prva se zadnjih godina izdvojila kao standard za 17'' (kao 195/65 u 15'' ili 205/55 u 16'') pa je i cena pristupacnija.

Sto se visine tice, maltene su iste, 205 je oko 0.12 cm visa, a meni na 225 najvise smeta "nosenje" auta po kolotrazima na ovim nasim oranicama. Iz tog i jos par razloga sam se davno vratio na zoll manju dimenziju i klasika 205 sirinu, kompromis svega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, andreja.micovic said:

 

Valjda ćemo se sresti kod Dežurnog, kad se vratim :) 

 

Nema na cemu...

Mož` se desi ;)

 

Ja planiram 4 nove za letnju sezonu 225/45 r17, nesto sam gledao Lassu, mozda odem i na nesto kvalitetnije, fuldu bih voleo recimo ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zanima me kakva je Barum Bravuris 3HM i Fulda SportControl XL u dimenziji 215/45/17? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Kao što si i sam naveo, još jedan + za 225/45. Nisam našao felne 16" da mi se sviđaju, ipak lepših od Blade felni teško da ima za Fiata. Viđao sam Blade manje, mislim čak i 15", ima ih neko na stilu sa 5 vrata u NS, viđao sam ga kod Univera često parkiranog

 

@Milutin-NS Identično razmišljamo, ja bih najpre Fuldu uzeo ali razlika u ceni oko 30 eura po gumi. Lassa, koliko sam gledao, nije bučna, košta oko 60-65 eura, jedino što se ekonomičnosti tiče zaostaje, klasa E koliko sam video. Mislim da je Fulda najbolji izbor u tom nekom srednjem rangu koji naginje ka višem. Ostaje mi da vidim kakav je izbor u BiH, i da li će sada nova letnja sezona doneti poskupljenja

Mislim da će krajnji izbor pasti na Lassa-u, mislim da će poslužiti svrsi a i ne vozim nešto puno odtkako sam u NS, jedva 10-12kkm godišnje, sa sve Grčkom.

 

@Milos123 Ja bih se za Fuldu odlučio

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andrija.micovic A gledao sam naprimer TOYO proxes t1 SPORT PLUS, ona je isto u rangu fulde ili npr NOKIAN Zline? :) 

Izvinjavam se sto sam dosadan ali ne mogu da se odlucim. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos123

Za pricu o pneumaticima, izboru, cenama imamo odgovarajucu temu (ova je rezervisana za pricu o dimenzijama felni i guma za konkretne modele):

 

17 minutes ago, andreja.micovic said:

Viđao sam Blade manje, mislim čak i 15"

Ima ih i u 15'' i u 16'' varijanti, ali to vec nije to.

Kraci kraci, zatvorenija felna (naravno uz inch manju velicinu) i felna vec gubi dosta na lepoti i utisku.

17'' Blade je tek prava stvar kada se zavrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos123 Nisam imao prilike da vozim nijedne od tih guma. Kod mene je stvar ličnog afiniteta i zato bih se odlučio za Fuldu, naravno ako ti cena odgovara. Iskustva ljudi odavde iz druge teme "Pneumatici..." isto ukazuju na Fuldu. Čini mi se da su nekako ljudi najviše zadovoljni sa njom. Za Nokian se dosta njih bunilo da su bučne. Za Toyo, ne znam, nisam upamtio da ih je neko hvalio/kudio. 

Malo pročitaš karakteristike, malo yt, malo ovde i vidim da me je Ivan preduhitrio :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da se pomognemo ;) .

Milose, sigurno ce ti pomoci Search teme koju sam linkovao, pisalo se vec dosta o ovim gumama, Fuldi pogotovo. A ako imas pitanja, slobodno se raspisi u odgovarajucoj temi (nema na cemu, naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ako moze malo pomoc :huh: .. Naime kupio sam felne 17ke od nove multiple su felne znam samo da su 4x100 da li neko zna za te felne koji je et i centralna rupa dal mi trebaju prstenovi duzi srafovi ili slicno felne su mi se jako svidele zato sam ih uzeo mada fiatove su valjda ce moci na stila? Evo slike felni :)
 

WP_20170202_13_30_38_Pro.jpg

WP_20170202_19_22_33_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da neces imati nikakvih problema  a uzeo si prelepe felne, barem se meni mnogo svidjaju. Vidjao sam ih na Multipli i stoje fenomenalno, verujem da ce tako biti i na stilu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mislim tako, verujem da je 4x98 a ne 4x100 a centralna je verovatno standardna kao kod stila npr, bese 58.1

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Rista JTD said:

Ljudi ako moze malo pomoc :huh: .. Naime kupio sam felne 17ke od nove multiple su felne znam samo da su 4x100 da li neko zna za te felne koji je et i centralna rupa dal mi trebaju prstenovi duzi srafovi ili slicno felne su mi se jako svidele zato sam ih uzeo mada fiatove su valjda ce moci na stila? Evo slike felni :)
 

WP_20170202_13_30_38_Pro.jpg

WP_20170202_19_22_33_Pro.jpg


Ako si vec uzeo felne i tu su ti, uzmes subler ili lenjir i izmeris sirinu rupe na felni, ako je 58.1, moze. Onda uzmes jedan sraf sa Stila, gurnes ga kroz felnu i vidis koliko viri, znaci toliko ce uhvatiti navoj. Ali ako su sa multiple, sto kazu kolege pasuje onda sigurno. Mada nemoguce da nemaju podaci unutar felne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece toliko uhvatiti navoj, jer imas disk/dobos (kod nekih vozila i tanji distancer) izmedju glavcine i felne ;) Ali izmeris koliko viri na fabrickim felnama i na tim pa ako je isto, onda ne trebaju drugi, ako je razlika vise od 5mm onda treba uzeti duze... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Axic said:

Mislim da neces imati nikakvih problema  a uzeo si prelepe felne, barem se meni mnogo svidjaju. Vidjao sam ih na Multipli i stoje fenomenalno, verujem da ce tako biti i na stilu. 

Hvala :D i meni se mnooogo svidjaju ne mogu da iscekam da ih stavim hahahhah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima! :D Usput slikao sam unutar pa ako se neko bolje razume da resi ovu enigmu :) I slika sa srafovima imam i duze plivajuce i standardne mislim da odgovaraju i jedni i drugi...

WP_20170219_16_18_18_Pro.jpg

WP_20170219_16_18_30_Pro.jpg

WP_20170219_16_19_21_Pro.jpg

WP_20170219_16_22_13_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic
Hvala! :) 215/45/17 su dimenzije.
Nisam uzeo nove jer sam našao goodyear skoro nove, vožene 1500km za iste pare koje bi dao npr za Barum ili lassa koja su srednja klasa. Imaju 8mm šaru.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
 

Edited by Milos123

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rista JTD sve je u redu s felnama, 7J siroke samo ne vidim ET ali je verovatno izmedju 30 i 40. Pre stavljanja ih ocisti sonom kiselinom i cetkicom da se usijaju k'o pasja 00. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic Hvala na pomoci :D !!
E planirao sam dobro da ih oribam merom ili ferijem, ne znam dal ce sonoa kiselina da pojede lak koji je za divno cudo bas bas dobar na njima vidi se da bas sijaju i ako su relativno prljave :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj malom cetkicom da prodjes pa vidi da li ostecuje mada mislim da nece biti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

novi sam ovde i prilicno neuk po pitanju dimenzija felni, pa mi treba mala pomoc.

Hocu da kupim set alu felni za letnje gume, pa nikako da uklavirim sta sve treba da gledam i koje felne pasu na mog Dobla (2016).

Po knjizici dimenzije su 6Jx16 ET36.5 (5x98), gume 195/60 R16C.

 

Da li odgovara nesto od ovih felni?

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/8936421/aluminijumske-felne-alfafiatpezo-807-16-5-x-98

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/7860457/aluminijumske-felne-zender-16-5-x-98

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/8545673/aluminijumske-felne-16-5-x-98

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/7414489/aluminijumske-felne-speedline-16-5-x-98

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...