Jump to content
FAS Goran
Šajbi

Miševi/glodari u automobilu

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Da li je neko imao iskustva sa miševima u kolima? 

Jutros sam u kolima zatekao izgrickane maske, papire i jednu flašu vode, kao i izmet.

 

Kola su mi zaista uredna... možda kako deca grickaju ponešto padne na patosnice, ali daleko od toga da su štrokava.

 

Kuda su mogli da uđu, zna li neko? Vrata, prozori i ostalo je uvek uredno zatvoreno... 

Postavih par mišolovki ali kako sprečiti ponovan ulazak ako uspem sada da ih istrebim? Da li je moguće da su ušli preko filtera kabine? Mislim, danas ću pokušati da raskupusam....

 

Svi saveti su dobrodošli!

 

Hvala svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Šajbi said:

Jutros sam u kolima zatekao izgrickane maske, papire i jednu flašu vode, kao i izmet.

Ništa u motornom prostoru, samo kabina? Koji je auto u pitanju?

Za kabinu se nije pominjalo po Forumu koliko sam pretražio, dok za motorni prostor jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao,

 

Tako je. Kabina. Motorni prostor je čist.

Btw, uhvatio se jedan u mišolovku... videćemo ima li ih još.

 

U pitanju je KIA Ceed.

 

Plan mi je da vidim ima li ih još, ako ne da li smrdi nešto... ako se usmrdelo, ne gine mi skidanje konzole...

1 minute ago, DraganUS said:

Nemam fejs... može li u drugoj formi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo... Da li je mozda auto parkiran blizu kontejnera, nekih podruma i slicno? Mislim, svacega sam se nagledao na Discovery-ju pa je bilo i toga. Mislim da bi neki pesticid koji se siri vazdusno (tipa zapaliti i ostaviti npr u serpi da ne progori, ventilaciju zatvoriti pa ako je neki ostao bice pokojan). 

 

Vidi filter kabine da li je citav, to je jedno od mesta kuda jedino mogu da udju. 

Pesticid u granulama

 

Pesticid 2

 

Klasican mamac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. Ja npr imam onaj za zmije sto se nabije u zemlju, vrse posao odlicno. Jedino da vidi gde ovaj da ukljuci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da vam kažem nemam pojma, i ja verujem da je kroz filter kabine ušao, ali danas nisam otvarao, ostaviću ga par dana sa mišolovkama, pojma nemam šta me čeka.

 

Do sada je uhvaćen jedan.

 

Elem, nisam siguran da je otrov dobro rešenje, plašim se da se ne otruju pa uginu u komandnoj tabli, onda mi nema spasa. Moram da vidim te električne, ali po ostalim forumima piše da nisu baš efikasni.

 

I da, poklapa se sa početkom parkiranja u podzemnoj garaži, ali gde od 150 vozila baš moj auto izabraše...

Dodatno, u petak idem u servis da ga ispregledaju, instalacije i sve šta može.

 

Kako god okreneš od banalne stvari eto neplaniranih troškova od dubinskog pranja do potencijalne štete na instalacijama. Mada je danas normalno upalio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ISV_01 said:
Istina. Ja npr imam onaj za zmije sto se nabije u zemlju, vrse posao odlicno. Jedino da vidi gde ovaj da ukljuci. 

Ma za auto, na akumulator se kači i stoji u motornom prostoru.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredna veverica za četiri dana sakrila u automobilu 70 kg oraha

 

orah 12.jpg

 

Veverice su vrlo slične ljudima po tome što su sposobne da unapred planiraju upravljanje svojim zalihama hrane kroz duži vremenski period. Međutim, ovi mali glodari nisu u stanju da uvek izaberu odgovarajuće mesto za skladištenje svoje žetve. Tako je jedna preduzimljiva veverica odlučila da uskladišti orahe koje je prikupljala za zimu u motorni prostor vozila. Vlasnik vozila, Bil Fišer iz Severne Dakote, SAD, pronašao je svoj Chevrolet Avalanche prepun oraha nakon što ga je ostavio parkiranog četiri dana. Na fotografijama objavljenim na društvenoj mreži, Fišer pokazuje kante od 19 litara napunjene do vrha zalihama ove vredne veverice.

 

orah 11.jpg

 

Na fotografijama se vidi i da su svaki slobodan kutak ispoda poklopca motora i branici bili napunjeni orasima. Fišer je na kraju morao da uklonit čitav prednji deo vozila kako bi sve očistio. ''Morao sam da skinem i branike i izvadim sve orahe'', rekao je on, ističući da njegovi napori nisu bili 100% uspešni. ''Još čujem da se nešto kotrlja unutar vozila, verovatno u delovima automobila kojima ne mogu da priđem'', dodao je Fišer. Jedna fotografija koju je objavio pokazuje da je uspeo da napuni ukupno sedam kanti oraha izvađenih iz vozila. Sa svakom kantom koja je u proseku imala desetak kilograma, ova vredna veverica uspela je ukupno skupiti preko 70 kilograma oraha za zimu. Nažalost, sav trud joj je bio uzaludan.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo deluje prilično umirujuće naspram mog slučaja... :)

 

Verovatno su u srodstvu, ali ovaj miš mi ništa nije uskladištio osim izmeta... bar za sada... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...