Jump to content
FAS Goran
Jurke

K: Lybra ili 166

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

 

Ukoliko znate da neko prodaje dobru Lybru dizel ili možda 166-icu pišite.

Obe su u izumiranju a hteo bih jednu da spasim od toga, jer mi se veoma svidjaju.

 

Može ovde, pp ili na 065/9652-064

Bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bolja  investicija. Protegni se i polako je sređuj. Nema ih puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam PA. Bas je malo 166ica. I to nijedna restajling. Uglavnom jtd. Koja benzinjara se najbolje pokazala? Sad me podseti kad sam hteo da je uzmem pre par godina, jedva me odgovorise od kupovine. Limuzina i po.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
thesis nikako, 166 bolja,veruj mi

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Stvar ukusa. Secam se kad sam se zanosio da vozim jednu takvu limuzinu. Oba auta su top. Thesis ko mecka za uzivanje, 166 sportska elegancija, ali definitivno atraktivnija.
Eh, nemam m00da baš za toliku avanturu, mada bih ga rado imao da znaš. To je vanvremenski auto meni uvek bio.
Imao sam komsiju koji i dan danas vozi samo Lance. Imao je Kappu sa 40kkm i Thesisa 3.0 V6. Nije se znalo koja je ocuvanija. Kappa je bas bila top a otisla za sicu. Ja trenutno ganjam Musu za svakodnevnu upotrebu, ali malo ih je dobrih i od vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Alfista, imam sad četvrtu već.

Sestra ima Ypsilon i jako mi se svidja, nisam nikad vozio udobniji mali auto. Zato i razmišljam o Lybri. Recimo nova Delta mi se nikako ne svidja, deluje mi plastično nekako.

 

I Lybru a i 166 je jako teško naći očuvane. Jedu ih godine...

Musa mi je super (imao sam Ideu), ali ebe mali gepek.

Edited by Jurke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Član BJB foruma prodaje nešto slično.

 

Evo linka, pa ako ti bude zanimljivo znate šta vam je činiti.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/182026-lancia-lybra-2003-19-jtd/&share_tid=182026&share_fid=12215&share_type=t&link_source=app

 

P.S. Ne poznajem ga, kao ni tebe, samo sam video oglas pa prosledjujem, ako nešto znači.

 

Drugarski pozdrav

 

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Jurke said:

Mislim da nije primerak za mene

kako mislis nije za tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije, ne sviđa mi se.

Npr. menjan je enterijer. Bio je bež, kao i tepih što je ostao, uz pojaseve.

Edited by Jurke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurke, ova Lybra gore je kod mene, ako ti dolazi u obzir, dodji da bacis pogled, sigurno ces imati bar iskrene informacije i generalno mislim da je u dobrom stanju, burazer je ozbiljno odrzavao, a lako cemo se dogovoriti za ostalo. Samo ako ti pase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, ipak bih nešto u boljem stanju, neka je i dosta skuplje. Bez da se Pedja naljuti, zaista ne mislim ništa loše.

Srce bi najradije 166 2.4 manuelca, ali sve groblje (p)ostalo...

Ova Pedjina je više nego jeftina u odnosu kakva je, mislim da će se prodati jako brzo.

Hvala na preporuci Dale a tebi Pedja na iskrenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 izumrelo to sve odavno a i kad naleti kosta nerealno, bar 166, libre su jeftine svakako ali nema dobrih, nisam video lepu i ocuvanu libru ne pamtim, 166ice vidjam ali retko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez Brige Jurke, sve razumem, srecno u potrazi, ako nesto vidim, javljam!

 

Opet Libra je uglavnom "sljakerski" auto kod nas, zbog pouzdanosti i cene.

 

Evo ja ne poznajem coveka koji je bolje odrzavao auto od mog brata, pa opet zub vremena se vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto se izgleda sa strane neke pohabanosti delova te libre nisu uopste dobro pokazale, jesu ovako rage izdrzljive mehanicki ali koliko sam video boja im je generalno losa, bledi i puca lak, enterijer plastike skoro da nema kod koje nisu lepljive i okrzane, sedista mahom ućebana, izlizana, ulegla, materijal se rastegao, bilo koza, alcantara ili stof, tapaciri takodje jer realno onaj materijal nije za tapacir, jos ako je enterijer bež boje užas...farovi, maglnke i migavci isto losi kod 90% njih ne znam sta jos ali ovo mi najvise upalo u oči...sa ove strane gledano 156ica za slicne pare mnogo bolja kupovina.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih bio baš toliko strog. Mislim da je jadno stanje u kom se nalazi većina libri na oglasima u najvećem "zasluga" njihovih "nesavesnih" vlasnika, koji se prema njima odnose baš kao prema ragama.

A to je opet (po meni) tako, jer je (uglavnom) primercima koji dođu ovde kod nas, zbog starosti i neodržavanja toliko pala cena, da ih vlasnici tretiraju tako kako ih tretiraju.

Bila je pre nekoliko meseci jedna u oglasima (iz NS ako se dobro sećam), u top opremi i savršenom stanju, ali se nije puno u njima zadržala.

Dakle, bude solidnih, pa i odličnih primeraka, al' brzo odu, jer još uvek ima onih koji taj auto vole, i nije im problem da ga lepo i plate. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije libra nista manje kvalitetna, samo kod nas nije popularna pa usled niske cene vozi se bez odrzavanja ili kao radno vozilo

evo one moje koju sam rasturio sa 200000km, tada je bila stara 15 godina, maltene nova bila

IMG_20150416_141939.thumb.jpg.9214d7abf6ff29190072e75a5b200e4d.jpgIMG_20150416_141906.thumb.jpg.2086c963508f20f1c13a51cfbc3ff02d.jpg

IMG_20150416_142022.thumb.jpg.0137188240a138636e52f5d38d45c875.jpgIMG_20150416_141952.thumb.jpg.9f885396ee35b23411af45a7e364ab8e.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje. Samo treba sacekati, kupiti solidnu i zdravu pa uloziti malo u nju i dovesti je u odgovarajuce stanje. 

 

IMG_20220404_214537.jpg

IMG_20220409_185133.jpg

IMG_20220409_185119.jpg

Treba da ofarbam zadnji branik jer sam imao neko cukanje aki definitivno solidna

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene i dan danas jedan od najlepših automobila. Limuzina pogotovo.

 

Old school, elegancija sa stilom. Pravo osveženje (čast malobrojnim izuzecima), među svim ovim bezličnim ultra-modernim SF atrakcijama koje danas viđamo na putu ... :sick:

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da ima izuzetaka i ocuvanih primeraka nagledao sam ih se dosta kad sam trazio takav auto za jednog prijatelja, nije bila ni jedna u nekom top stanju sto se tice pomenutih detalja ali smo na kraju nasli neku solidnu... i dan danas se vozi ali je u dosta jadnom stanju naravno jer je covek nije cuvao, jeste mehanicki odrzavao pristojno ali ovako je zapustao dosta...Burazer je takodje imao, pa jos jedan poznanik, itd. tako da kazem po onom sto je na trzistu 90% su takve dok kod npr. 156ica, kojih je naravno vise u ponudi je mnogo lakse naci pristojno sacuvan primerak.

I naravno pricamo o trenutnom stanju sad kad su te libre stare 20 godina, ne poredim kakve su bile kad su bile pre 10 god jer zub vremena cini svoje, naravo da je taj auto bio top kad je bio nov ili par god star.

NIje do cuvanja auta kad se ućeba alcantara ili izliže i uglača, takodje ni lepljiva plastika ne bih rekao da previse zavisi od cuvanja auta, jednostavno mislim da tako neke stvari nisu dobro odradjene ali mozda i gresim.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda gresim, ali ta sedista o kojim pricate misim da su od velura a ne od alkantare. Alkantara jeste isla negde u zavisnosti od paketa opreme. Recimo u Intesa opremi alkatara je bila u kombinaciji sa kozom na sedistima ( meni omiljena kombinacija) .  Pa recimo u jednom paketu opreme je isla samo na vrata.  Mislim da su alkanara sedista komplet isla samo u Executive paketu, ali opet samo mislim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...