Jump to content
FAS Goran
shortee

Opel Insignia GrandSport 2.0 MJet - check engine, neće preko 60 km/h

Recommended Posts

14 minutes ago, shortee said:

jedan od dva EGR

Brt, Opel presao igricu, EGR zbog EGRa turaju :D

 

Znaci neki od ta 2 je zvekno a oni ga samo softverski iskljucili, ne blindirali i resili problem. Cak sam i ja naucio :D

17 minutes ago, shortee said:

auto ide ko da mu fali nesto

Ima 'knedlu', tako nekako? 

 

E moj Opelo, samo da stavis lim na auto treba, a ne da jos cackas oko motora.. 

 

Bas se ciganisu, mogli su makar corsu da ti daju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa vidis da su cigani, i koj moj je ovaj deo sto sam nasao u gepeku? bas cu sad kad krenem kuci da otvorim haubu da vidim okle su to skinuli a nisu vratili, .. a da i potrosili su jedno 15l goriva , vidim da je predjeno oko 160km sad dal u leru na testu ili su terali po gradu i vatali snajke ko ce ga znati al goriva nema... sabani

e da i neko gore pitao za knedlu, da bas taj osecaj kao da auto oce a ne moze ( ko ja posle 8 piva kad ocu se pokazem kod zene, ja ocu al ovaj dole samo visi :)

 

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedan update...vozio ga okruglo 55 min i kukavac se muci zestoko ne znam kako da objasnim znaci nema sad onogs da odma kad stisnes gas krene da vuce i kida vec ima par sekundi dok nagruva obrtaje oa tek onda krene i ne menja brzine ravnomerno znaci to nesto mu fali..inace ono sa gornje slike je poklopac sa motora a sto su ga skinuli i nisu vratili to niko ne zna..cuce se ..e da i kad se gasi uradi trmtrm zvuk ko nekad golf 2 , ceo se zatrese i ugasi se...mucenik prosto mi dodje da kupim nekog punta da soferiram dok ga ne poprave skroz

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa vidis da su cigani, i koj moj je ovaj deo sto sam nasao u gepeku? bas cu sad kad krenem kuci da otvorim haubu da vidim okle su to skinuli a nisu vratili, .. a da i potrosili su jedno 15l goriva , vidim da je predjeno oko 160km sad dal u leru na testu ili su terali po gradu i vatali snajke ko ce ga znati al goriva nema... sabani

e da i neko gore pitao za knedlu, da bas taj osecaj kao da auto oce a ne moze ( ko ja posle 8 piva kad ocu se pokazem kod zene, ja ocu al ovaj dole samo visi

 

pozdrav,

Ahahaha odličan default_).gif

 

Ta Insignia kao onaj žabac iz crtaća što kad niko ne gleda prelepo peva i tancuje, pa puno puta čuješ da je auto krš, a znam opet masu njih koji se kunu u istu.

 

Srećno i da se opravi to do Nove godine

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam ljudi mucim se evo vec danima auto oce al nece bas cudno i mucenje za voznju...mora da sam saltam gore dole da bi nekako isao ovako ako se oslonim na automatiku treba mu zaista 4 sec da bi krenuo auto uopste...tuga...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treba im vratiti u servis auto i ako ne rese za recimo 60 dana neka refundiraju auto ili ga zamene sa drugim takvim novim default_).gif

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Taj auto očigledno ima neku njemu svojstvenu falinku, konkretan primerak.

I otprilike, ovo što kaže Vagenovac je rešenje.



Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su zato namerno i vratili neispravan auto, da ne tece taj neki zakonski rok, a vi ste potpisali i primili ga takvog.

 

Sledeci put kao i bilo koju drugu robu, neces da ju zaprimis ako je neispravna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je svrha ove teme... Deluje mi kao da ti se neko iz opel servisa zamerio pa ih namerno sada negativno reklamiraš. Ukoliko je automobil neispravan, zašto si ga uzimao iz servisa, ako već imaš alternativu? Sa druge strane ok je da napišeš da je automobil postao neispravan i kada ga poprave napišeš razlog kvara, kako bi široki auditorijum stekao neko iskustvo i pogled na brend. Bespredmetno je da nas obaveštavaš kako svaki dan voziš neispravan automobil... Forum u tom slučaju gubi smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti buraz nemoj da citas sta ja pisem i resen problem ..ne znam nikoga iz Opelovog servisa niti sam ikada vozio Opela pa zato pisem iskustva da se neko ne zajebe da kupi ovaj model posto ih imamo gomilu neispravnih ..to je cela poenta nista vise niti reklamiram niti pljujem bilo koga...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me pogrešno shvatiti ali ti si odlučio da preuzmeš neispravan automobil sa servisa, tako da si prihvatio odgovornost da ga takvog voziš u saobraćaju. Ja nikada ne bih preuzeo automobil u neispravnom stanju i tako doveo sebe i druge u opasnost, a pritom pisao po forumu kako su me u servisu prevarili. Pri tome se radi o automobilu u garanciji. Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj ispocetka temu pazljivo i videces da je slika malo sira.

 

Automobil je sluzbeni, dakle nije njegov licno i ne pita se on licno vec neko nadredjen u firmi, ako sef kaze da se preuzima pokvaren auto onda se i preuzima, ako sef hoce da shortee vozi poluispravan auto dok ne stignu delovi, da posao ne bi trpeo onda ce se voziti poluispravan auto.

Slicne situacije se mogu videti maltene svakodnedno u raznim firmama, da zaposleni voze automobile kojima nesto fali.

 

Tako da shortee prenosi iskustvo sa VISE novih insignija, komparaciju sa konkurencijom, kao i iskustvo sa ovlascenim servisom.

To su veoma korisne informacije za potencijalne kupce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziv bio Vagenovac..tako je naredjenje je idi uzmi i vozi takav auto dok ne rese...i da samo sam pisao da bi znali ljudi da smo kupili poluproizvod koji mora da se resi....
Pisem kad mi srede kola do tad necu osim ako ne eksplodira ili crkne i drugi EGR
Pozdrav

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema bolje stvari nego kad dodje neko sa 20 postova i svaki post mu je neko pametovanje :D Nema veze sto se tema ne cita od pocetka, bitno je da se pi*a po drugim forumasima i soli pamet :D 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima ko koliko ima postova na forumu? Da li je tebe moderatorom načinio broj postova ili njihova upotrebna vrednost? Sa druge strane, čemu takav nastup, svako je slobodan da da svoje mišljenje o izazovu koji se prezentuje. Stvari se moraju gledati i iz drugog ugla, ugla servisera, a ne samo sa strane korisnika usluga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro dobro ne prdite po mojoj temi...ako si ti sajbi serviser i uvredjen si nisi ti kriv Opel je govno...tako da nema potrebe za svadjom i ostalim pisem ja kad rese kvar ili zamene auto za mozda neki Punto Abarth

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, sta je bilo aa ostatkom narucene flote, pokvari li se jos neki ili je ovaj bas zaboden primerak? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 komada su nam jos u servisu...moj je kod mene i ko sto sam reko mucenje...ostatak narucenih putuje pa ce doci za 2 meseca otprilike a sta ce biti sa njima kad dodju posto su isto Grand Sport 2.0 ...sve se nadam da ce Opel da nadje resenje al koje nemam pojma

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Insignia jedino onaj restajling 2014-2017. Ono pre i ovo posle, poljubi i ostavi

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da napisem pa nek se ljuti ko oce sinoc po onom kijametu i guzvi crko opet auto dakle i to sto su softverski nabudzili na jednom od 2 egr je umrlo i auto je poceo da se trese nekontrolisano i da izbacuje cleaning exaust keep driving gresku i ja sam stvarno hteo da ga teram al nije uspelo samo mi se ugasio. Posle 18tog puta se upalio i isao do 40km max, otero ga kod agencije reko hvala lepo izvolte ja sam sa ovakvim neispravnim autom opasnost i za sebe i za druge na putu...epilog jutros u 8.00 su me zvali i doterali novog glanc novog passata sa 30km na satu i rekli izvolte do daljnjeg i cujemo se...
Eto

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da ih tuzis i za pretrpljen strah i stres makar :) 

Tipa budis se nocu i razmisljas dal ce raditi egr sutra, dal ce povuci pri preticanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au moj Opelo... Sta si zajebao tako gadno...

Sa jedne strane mi je zao i lepog auta i tebe sta si i doziveo, ali ako ce ti ceo kontigent sluzbenih auta menjati novim pasatom, ja bi to nazvao odlicnom zamenom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...