Jump to content
FAS Goran
Dzimbo

Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Recommended Posts

8 hours ago, Dzimbo said:

znate li mozda je l ovo donje ili gornje crevo interkulera?

To ti je crevce termostata, a ne IC. Sto kaze Mica, zeznu ga uljne pare koje se sliju sa spoja creva IC i bloka motora na 1.9 .

Menjao sam to na bivsem JTD. Nisam hteo opet da uzimam polovno, zamensko ne postoji (mozda jedino ovi sto prave creva, mrzelo me da se smaram), a novo kod ovlascenih platio sam oko 1800 din, za to sranj*e od 15 cm gume :D :

On 5/8/2017 at 12:14 PM, Ivan said:

- Iznad selne je nabubrelo "S" crevce koje ide na gornji deo termostata, pa sam ga preventivno zamenio, da slucajno ne bude belaja. Nisam hteo da uzimam polovno, a ovi sa zamenskim delovima po radnjama nemaju pojma o cemu pricam. Da se ne bih zezao, skoknuo sam do Bogunovica i uz ljubaznost Milanceta jedva pronadjosmo jedno na stanju od novog Brava. Cena prava sitnica, 1780 din za 15 cm savijene gume (koje zaboravih da slikam), ali nisam imao zivaca da istrazujem:

 

290420174563.thumb.jpg.2d5c937725befbdae3bc4ac69eb50a22.jpg

 

8 hours ago, Dzimbo said:

moze i lock teme posto auto vise nije u mom vlasnistvu

Cek, cek, decko, ne ide to ovde tek tako... Prvo propusteno cascavanje za kupovinu Alfe, pa cascavanje sto si se ratosiljao vencanice, pa tek onda zatvaramo temu.

Za cascavanje za novi 500L cemo se vec polako dogovarati, tu nisi okasnio, a i da se ne prezderavamo odjednom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK @Ivan tako su mu rekli u prodavnici auto delova, ja hteo da budem dobar zet pa da pitam ovde.:D

 

Ne brini Ivane, casticu koliko god treba puta samo nemoj da bacas kletve. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajde vise, da zalijemo pa da polako klikcemo ovde :D i prelazimo na 500L :

 

Untitled.thumb.png.eb6f0608e967a3566e24a61d53d60e16.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, vidis kako je kada ljudi znaju za neki osnovni red :D .

Kakav covek, jos mi skromni, bili bi zadovoljni i sa Kocom, a ne da dozvolis da ti auto 2 puta staje...

Nemoj da podsetim Nesu da nisi castio. Ne znam da li si dolazio na godisnje rostilje i imao priliku da se uveris koji je covek kapacitet :D ...

 

Untitled.thumb.png.96cbca3553605bea1748bdd91dcb4d8b.png

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79108-25-zvanično-flcs-okupljanje-roštilj/page/5/&tab=comments#comment-1500441

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/73810-23-zvanično-flcs-okupljanje-roštilj/&do=findComment&comment=1393864

 

A ima ih jos par koji vole dobar zalogaj :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff visok datum, morace da saceka Novembar to druzenje, valjda nece biti ko u pesmi Zeljka Samardzica. :cry:

 

Vidim ja da je ovde trofej da se uhvati Nesa kako jede :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, pa to ti je vremenom preslo u tradiciju ovih godisnjih rostilja. Ima toga jos, ovo samo nabacih da vidis sta te ceka ako ne uvazis nas nezahtevne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...