Jump to content
FAS Goran
Doctor NO

Fiat EVO 1.4 77ks 2009

Recommended Posts

Kupio bih i sam ugradio parking senzore, da li imamo preko članske kartice nekoga za to?

 

I interesuje me kakav upaljač(12v utičnica) ide u EVO, kod mene je standardni, nije nikada skidan, bez sijalice iako stižu 3 žice. Meni bi trebao neki sa poklopcom. Šta konkretno da tražim ili barem kako to izgleda fabrički?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje te neko da ugradi senzore ili neko da od njega kupiš? Želiš neke "aftermarket" ili?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Doctor NO said:

I interesuje me kakav upaljač(12v utičnica) ide u EVO, kod mene je standardni, nije nikada skidan, bez sijalice iako stižu 3 žice. Meni bi trebao neki sa poklopcom. Šta konkretno da tražim ili barem kako to izgleda fabrički?

 

 

Ovakav je kod mene fabricki, kataloski broj je 735358849:

 

615eb27067687.thumb.jpeg.3b582d1e21799676547740f2106528ef.jpeg615eb2743f4a3.thumb.jpeg.d70b766743694e75dedfb95de9c4d102.jpeg615eb271bd6df.thumb.jpeg.c5184d4e1fa4fc4770f6ca6a9333ccae.jpeg

 

https://galicianparts.com/shop/producto/735358849-toma-corriente-12v-fiat-punto-stilo-alfa-mito-lancia-delta-musa-nuevo-original/

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, stex_pb said:

Interesuje te neko da ugradi senzore ili neko da od njega kupiš? Želiš neke "aftermarket" ili?

 

Ma sam bih, nešto jeftino a da valja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.0b667b94a9b42cd4e9c28ec8110ea8a1.png


Ja sam kupio ove da ugradim ženi u auto ali još se nisam nakanio da ih namontiram :D Probao sam ih na laboratorijskom stolu, čini mi se da su precizni u 10cm, kakva je i rezolucija displeja. 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/3/2022 at 4:02 PM, Nikola031 said:

Kod mene je fabrički običan upaljač, nabavio sam baš utičnicu sa poklopcem ali je malo uža i onda landara. Kod mene je rupa za malo veća nego kada je utičnica :S

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može pomoć? 

Nigde nisam našao podatak kolika je minimum debljina za paknove, čak ni koliko je debelo meso kod novih paknova.

Inače doboš je ispod 230mm što je ok, imaju još da se troše.

Moje pakne su debljine od 3.5-4.5mm zavisi kako sa koje strane.

 

IMG_20220807_093236.jpg IMG_20220807_093252.jpg IMG_20220807_095916.jpg IMG_20220807_095913.jpg

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nove budu sa oko 5mm "mesa"... e sad do koje debljine se mogu voziti bezbedno....ne bih znao.

Svakako do 2mm, cenim

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' pa da lepo posluze ;).

Nego (da se ne protumaci pogresno) sada vec i ovde kod nas imaju da se kupe Flat senzori, cije se sonde kace sa unutrasnje strane branika. A ne sa spoljne, kao vecina koji se prodaju.

Tako da budu bas diskretni, u ravni branika, kao fabricki. Takodje su i manji precnikom, busi se rupa od samo 16mm, umesto 22 mm kao kod ovih koji idu spolja. Ovako nesto:

 

HTB19h1LHpXXXXX7XpXXq6xXFXXXb.thumb.jpg.b8eb4ad42f3764438f52030c197e04b0.jpg bmw-pdc.thumb.jpg.084057e050e8b41172ddd17b88c21aa9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde tacno mogu da se nabave ti fiatovi senzori?

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flat (ravni), tj. sa sondama u ravni branika ;).

Na AliExpressu ih ima odavno, slanje se malo unormalilo.

A vidjao sam i ovde kod nas negde po oglasima, mozda KP.

Da licno stavljam, ne bih se razmisljao ni sekunde (diskretniji su, manji, lepo se uklapaju). Samo treba ubosti nijansu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 to je bas dzabe 1000din, obicno su 1500+ ja sam imao takve na prethodnom c4, nisu radili lose mada me ovaj displej nervirao mada ga nisam ni gledao ali prednost je bila sto nisam morao da skidam branik za montazu vec samo onu lajsnu u braniku posto i fabricki senzori se nalaze na njoj a kod punta me bas odbija sto moram da skidam branik i ako bih resio da stavljam uzeo bih onu elektromagnetnu traku koja se samo nalepi sa unutranje strane branika i stavi se piskavac u gepek, imao sam je na 2 alfe, odlicno je radila, , nikad greske kao sa ovim klasicnim koji su hteli da baguju po kisi, snegu, kad se ispraljaju, traka em se nista se ne vidi, ne busi, milina, ako se resim nju cu opet da uzmem samo me bas mrzi da skidam branik, to je najveci posao ovo se cas nalepi i poveze.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve odradio bez skidanja branika, malo je tesno i mora da se zalegne ali u suštini sve ukupno ni 1h posla ;) 

 

Dok npr za ovo što Ivan predlaže em je sigurno dosta skuplje em bi morao branik da se skida itd.

 

A inače 1000din je kod kineza na buvljaku, prva ruka ;)

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je to set za parkiranje. Gde se moze kupiti. I koliko je komplikovano povezivanje, nekom kome struja nije bas zanimanne?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih kod kineza, najjeftiniji model, ja sam konkretno kupio kod Hua na buvljaku u Pančevu i on samo takve ima.

 

Povezivanje se vrši na + od sijalice rikverc svetla i na masu. Kod mene sam ja to spojio u gepeku(gde žice iz branika ulaze u gepek) u snopu sam našao + (kod mene je sivo zelena) a minus je crna (ima ih 3-4 u tom snopu).

 

 

1660418220173.thumb.jpg.f34e6428000c5e295546b656287a8a21.jpg 1660418220186.thumb.jpg.637555bee8079033e472b77f3b4781c3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Doctor NO said:

Dok npr za ovo što Ivan predlaže em je sigurno dosta skuplje em bi morao branik da se skida itd.

Kakvi bi mi bili entuzijasti, a da se malo ne pomucimo :D ?

1 hour ago, shuxx said:

I koliko je komplikovano povezivanje, nekom kome struja nije bas zanimanne?

Tesko da moze prostije ;) :

Fiat Stilo

Grande Punto

Punto Mk2

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2022 at 10:56 PM, Ivan said:

Kakvi bi mi bili entuzijasti, a da se malo ne pomucimo :D ?

Tesko da moze prostije ;) :

Fiat Stilo

Grande Punto

Punto Mk2

 

A na šta se povezuju ti fabrički ? Da li imaju posebnu centralu ili idu na neku jedinicu auta ?

 

On 8/13/2022 at 8:44 PM, OMP said:

 to je bas dzabe 1000din, obicno su 1500+ ja sam imao takve na prethodnom c4, nisu radili lose mada me ovaj displej nervirao mada ga nisam ni gledao ali prednost je bila sto nisam morao da skidam branik za montazu vec samo onu lajsnu u braniku posto i fabricki senzori se nalaze na njoj a kod punta me bas odbija sto moram da skidam branik i ako bih resio da stavljam uzeo bih onu elektromagnetnu traku koja se samo nalepi sa unutranje strane branika i stavi se piskavac u gepek, imao sam je na 2 alfe, odlicno je radila, , nikad greske kao sa ovim klasicnim koji su hteli da baguju po kisi, snegu, kad se ispraljaju, traka em se nista se ne vidi, ne busi, milina, ako se resim nju cu opet da uzmem samo me bas mrzi da skidam branik, to je najveci posao ovo se cas nalepi i poveze.

Daj neki link za tu traku? Nisam to nikad pre video, sad si me zainteresovao

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stex_pb said:

A na šta se povezuju ti fabrički ? Da li imaju posebnu centralu ili idu na neku jedinicu auta ?

Same sonde se kace prvo na zasebnu centralu parking senzora, koja je u dzepu u gepeku. A centrala senzora, dalje na Body Comp (odakle kupi i dostavlja podatke - za aktiviranje sistema ubacivanjem u rikverc, aktiviranje buzzera, ispis rastojanja na tabli, itd.). Verzija samo sa zadnjim parking senzorima je jednostavna, a buzzer je u samoj tabli:

 

198002415.thumb.png.2d547da6049126f8f2a9970a0bc785d1.png

 

Dok su verzije sa zadnjim i prednjim senzorima malo komplikovanije. Pored automatskog ukljucivanja ubacivanjem u rikverc, imaju zaseban prekidac za ukljucivanje/iskljucivanje sistema (zbog prednjih senzora). Cesto imaju digitalni prikaz rastojanja na tabli. Zatim umesto samo buzzera u tabli - imas jedan buzzer kod A stuba (tj. pored Body Compa), za prednje senzore. I jos jedan buzzer u C stubu, za zadnje senzore. Kako bi i zvucno mogao da razlikujes na koje se senzore koja udaljenost odnosi.

 

198000267.thumb.png.aa6b132a03aa93c6a3957e1520726349.png 198000268.thumb.png.3d0bab94ada7f99742cbff498bb5d090.png

 

PS: Ova poslednja sema sa prednjim+zadnjim senzorima je za Nuova Bravo, skidao sam da imam za svoj auto.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...