Jump to content
FAS Goran
Doctor NO

Fiat EVO 1.4 77ks 2009

Recommended Posts

Našao sam kući ravenol odgovarajuće pa ćemo to doliti. Imam samo 1L pa ću da dolijem koliko fali za sada jer smo 2x menjali zupčanik 5te brzine a nismo dolivali ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falilo je 0.5 L ulja u menjaču i doliveno je.

 

Takođe sam napomenuo majstoru da proveri uzupčenost jer mi je nekako čudno radio, sa nekom malom knedlom prilikom sitnog puštanja i dodavanja gasa. u vožnji.

 

Kaiš je po rečima majstora bio pomeren za pola zuba. Sada se auto nekako mnogo tečnije ponaša i tiši je malo sam motor.

 

Veliki servis je radio prošli gazda pre 15k km u ovlašćenom servisu Autoremont Pivašević u Pančevu ;).

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje.

Ja sam bas u cetvrtak radio Velik servis.

Juce presao nekih 700km, i imao malo vecu potrosnju od dosadasnje. Sumnjao sam u Vetar, ali u povratku ista prica.
Pade mi na pamet losije uzupcenje. Ali kako to proveriti...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći problem je što nije kod mene radjen veliki servis pa ni ne znam kakav je auto bio pre.

Ako se tebi auto ponaša isto kao i do sada verovatno je sve ok ;)

 

Inače meni je na EVU potrošnja plina do 8L u vožnji bez divljanja + kolko može benzina da potroši(malo erovatno jer sada skoro odma pri davanju gasa prebaci na plin).

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/30/2022 at 7:54 AM, shuxx said:
Jedno pitanje.

Ja sam bas u cetvrtak radio Velik servis.

Juce presao nekih 700km, i imao malo vecu potrosnju od dosadasnje. Sumnjao sam u Vetar, ali u povratku ista prica.
Pade mi na pamet losije uzupcenje. Ali kako to proveriti...

Skines poklopac i proveris repere, mada bi generalno trebalo da javlja gresku ako nije dobro uzubljen, tipa senzor bregaste i slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto lepo radi, i gledao sam kad su uzupcavali. Ali gore navedenih "pola zuba"... Me zbunjuje, i sto mi trosi malo vise. Ali praticu ovih dana, mozda je do goriva, ili sl, vetar...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna za čep od karetera gde se ispušta ulje, da li ima podloška kao npr na renou ili vw? Ja to zamenim na svakom autu pri svakoj zameni ulja, a ovde koliko sam po netu gledao nema te podloške?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da vidimo posle lošeg iskustva sa led h4 kako će ovo da sija.

 

 

Osram.jpg

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno dzaba pisemo iskustva sa LED na oborenim svetlima ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li neko zna za čep od karetera gde se ispušta ulje, da li ima podloška kao npr na renou ili vw? Ja to zamenim na svakom autu pri svakoj zameni ulja, a ovde koliko sam po netu gledao nema te podloške?
Imao sam Škode i FIATe, nikad nije bilo podloške na šrafu kartera.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuju se, tako da sigurno znaš da su tu :D.

 

Šta ja znam, nije nešto da smeta mnogo u vožnji ali se čuje kao neko šuštanje gore u plafonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam bio do Gumatika i gledao dal  da uzmem takve ili malo bolje, tj malo aerodinamicnije. 
Najgore dok ne probas ne znas... 


Moracu ih zamoliti da isprobam par komada, pa cisto da cujem. Nervira me buka koja ne treba da bude tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pedjaa ima identicne i koristi ih na seniku. Cuju se koliko se secam, a iskustva sa njima moze i on da vam prenese. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno ulje i svi filteri.

Jedva sam odvio dole čep za ispuštanje ulja, morala je da radi poluga u obliku cevi na gedori :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Dale said:

@Pedjaa ima identicne i koristi ih na seniku. Cuju se koliko se secam, a iskustva sa njima moze i on da vam prenese. 

Cuje se, ali nije strasno, moze da se putuje, mada bi ih ja skinuo odmah posle, em malo ruze, em svirkaju. Cepovi za sipke stizu u kompletu, ali ne stoje bas cvrsto, treba ih dodatno pricvrstiti da ne spadnu, bar kod mene. Bez cepova je kao copor macaka u februaru... i nema ono zvuk prestaje preko 100, kod mene ne prestaje :D

 

Inace deluju dosta solidno, cvrsti su kad se dobro zategnu i deluju pouzdano. Prva montaza malo traje dok se ne podesi sirina, posle se skidaju i postavljaju za minut.

 

Nisam primetio da su ista ostetili na krovu ili kederima, posle par meseci na kolima.

 

Nisam u Srbiji, da jesam da dodjes i probas ili se posluzis za put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi veruješ to je bila brzina neka da sporije ne može. Parkirao se i malo štrčim napred, i reko aj još 5 cm mogu nazad i bum :D.

 

Znači nije u vožnji nego u približavanju baš.

 

Tek sada shvatam koliko je nepregledan punto.

 

Inače majstor mi traži za popravku 130e + staklo što je malo preterano tako da sam u potrazi za drugim kompletnim vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, verujem da si se samo 'naslonio' na drvo ali mesto i ugao je takav da je staklo stradalo... Ideja sa drugim gepek vratima ti je dobra. Još ako nađeš u boji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da tražiš u boji ali ne nadaj se mnogo. ja sam 4 meseca trazio zadnja vrata u istoj boji kao ti  i na kraj usam morao da farbam plava :( kontaktirao sam sigurno 50 prodavaca od Subotice do  Prištine. Takođe tražio sam u istoj boji branik za Korsu ženinu i opet isto. 
Videćeš da punto postoji i u tirkiznoj, rozoj, neboplavoj.... ali u crnoj kao da ne postoji :D


Inače i ja sam razočaran preglednošću grandea u odnosu na njegovu veličinu. Bukvalno isto je kada imaš metar i centimetar iza sebe. Ja povremeno vozim kamion ili kombi i lakše mi je njih da parkiram rikvercom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...